![Haber yatay görseli](/sites/default/files/styles/gorsel_yatay/public/2020-08/haber-yatay-gorsel.jpg?itok=amC_Nw6g)
Mersin Bağımsız Kadın Derneği’nin “Yerel Güçlü Bir Kadın İnisiyatifi için” başlıklı projesi başladı. Proje il genelinde kadınlara yönelik şiddetle mücadelede yerel işbirliklerini geliştirmeyi amaçlıyor. Projeyi Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu destekliyor. Proje, şiddete maruz kalan kadınlara ücretsiz hukuki ve psikolojik destek sunan Bağımsız Kadın Derneği Kadın Danışma/Dayanışma Merkezi’nin ekipman ve personel desteğiyle güçlendirilmesi çalışmalarıyla başladı. Proje kapsamında ayrıca, toplumun çeşitli kesimleri için bilgilendirici materyal de geliştirildi.
Projeyle, şiddet görmüş kadınlara destek mekanizmaları geliştirilecek, aynı zamanda kadına yönelik şiddetle mücadelede yerel kadın inisiyatiflerinin güçlendirilmesi sağlanmış olacak. Böylece kadınların danışma/dayanışma merkezinden ve ilgili kamu kuruluşlarından destek almaları kolaylaştırılacak. Proje ekibi ilk olarak eylül ayı içinde mahalle muhtarlarıyla bir araya gelecek; tüm çalışmalar kasım 2014’e kadar tamamlanacak.
Mersin Bağımsız Kadın Derneği 1996 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.
Bilgi için:
Tel: 0 324. 337 20 21
E-posta: mersin_bkd[at]hotmail.com
http://ucansupurge.org/turkce/index2.php?Hbr=1304
İlgili Dosyalar:
- Mersin Bağımsız Kadın Derneği [JPG] [14.55K]