TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Yavaş Yaşayanlarla Tanışmak İster Misiniz?

Güncelleme Tarihi 24.03.2020
 
Yaşam tarzımızla dünyayı yok etmediğimiz ve doğayı koruduğumuz bir yaşam mümkün. Peki, daha iyi ve yavaş bir dünyanın mümkün olduğuna inanan, bunu hayat biçimi haline getiren insanlarla tanışmak ister misiniz? 
 
Eğer tanışmak isterseniz hız ve tüketim üzerine kurulu olmayan, canlılara zarar vermeyen, geleneklerin, tarihin, doğanın korunduğu ve desteklendiği bir yaşamın mümkün olduğunu savunan ve bu hedefle çalışma yürüten Yaşamı Destekleme Derneği'nin hazırladığı videolara bakabilirsiniz. 
 
İzmir'de çalışma yürüten Yavaş Yaşamı Destekleme Derneği, Yavaş Yaşayanlar Projesi kapsamında Türkiye'nin çeşitli yerlerinde  yaşayan ve hayata iyilik ve yavaşlık katmayı düstur edinmiş dokuz kişi ve örgütün geleceğe ışık tutup umut vadeden hikayelerini belgeledi.
 
 
Seferihisar’ın dağ ve yol kenarlarındaki yabani ağaçların verimlileşmesine yardım eden İbrahim Uslu, "Umutlar Yeşersin" hareketiyle ihtiyaç sahibi çocukların eksiklerinin giderilmesini sağlayan Bahar Akbulut Toy, keçilere hayat veren Mustafa Simavlı, Başka bir dünya mümkün'' diyen Sokak Çorbacıları, 2016 yılından bu yana açtığı kurs ve atölyeler ile gençlerin geleceğine yön veren Çağdaş İzmir Gençlik İnisiyatifi Derneği, İspanya Kanarya Adalarından Trakya Üniversitesi’ne uzanan bir serüveniyle Begoña Rodriguez, engelli ve engelsiz bireyleri biraraya getiren Eşpedal Derneği, "Çocuk dostu" kavramını yaygınlaştıran Elif Gürkan,  Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde yaşayan Ahmet Demir’in değişim serüveni bu videolarda...
 
Videoların tamamına Yavaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin sosyal medya hesaplarından ya da youtube kanalından ulaşabilirsiniz.
 
Instagram:  http://bit.ly/2ThqgJk
 
 
Facebook: http://bit.ly/35AQitK
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.