Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

“Söylemekten Çekinme: Lezbiyen” Broşürü Yayında

Güncelleme Tarihi 17.05.2018

Kaos GL Derneği tarafından hazırlanan  “Söylemekten Çekinme: Lezbiyen” broşürü dijital ortamda kullanıma açıldı.

Lezbiyen kimliğe odaklanan broşür, “Terimler ve Tanımlar, “Söylemekten Çekinme: Lezbiyen”, “Lezbiyenlere Sıkça Sorulan Sorular”, “Stereotip: Hiç Lezbiyene Benzemiyorsun”, “Lezbiyen Örgütlenme: Sapphonun Kızları ve Lezbiyen Biseksüel Feministler” ve “Burada Bir Tarih Var: Kadın Kadına Öykü Yarışması” olmak üzere altı bölümden oluşuyor.

İlk bölümde LGBTİ+ kimliklere yönelik genel kavramlar açıklanırken, ikinci bölümde lezbiyen kelimesinin tarihsel kökenine eğiliyor. Üçüncü bölümde lezbiyenler için yaygın ön yargılar masaya yatırılırken, “Lezbiyen Örgütlenme: Sapphonun Kızları ve Lezbiyen Biseksüel Feministler” bölümünde Türkiye tarihindeki iki lezbiyen örgüt tanıtılıyor. Son bölümde ise  “Burada Bir Tarih Var: Kadın Kadına Öykü Yarışması” bölümünde, Kaos GL’nin 13 yıllık eşcinsel ve biseksüel kadın yazını arşivi niteliğindeki Kadın Kadına Öykü Yarışması’nı geçmişten bugüne getiriyor.

“Söylemekten Çekinme: Lezbiyen”in dijital versiyonunu indirmek için tıklayınız.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.