Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Sen de Anlat Platformu Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.12.2018

2015 yılında Mersin'de yaşayan Özgecan Aslan'ın öldürülmesinin ardından kadınlar Twitter’da ‘#sendeanlat’ etiketiyle taciz hikayelerini anlatmaya başlamış, zamanla bu etiket büyük bir kampanyaya dönüşmüştü. Sen de Anlat adlı platformda buradan hareketle yola çıkmış bir oluşum.

Özgecan Aslan cinayetinin örgütlediği kadınlarla dayanışmak üzere kurulan Sen de Anlat  kamusal alanda cinsel tacize ve/veya cinsel saldırıya maruz bırakılan veya tanık olanların yaşadıklarını paylaşabilecekleri bir paylaşım ve dayanışma platformu ve harita aracılığıyla kamusal alanda meydana gelen cinsel taciz ve cinsel saldırı olaylarının verisini tutularak sorunun görünürlüğünü arttırmaya ve savunuculuğu güçlendirmeye katkı sağlamak hedefleniyor.

Sokaklardan okullara, üniversitelerden kafelere bütün kamusal alanların güvenli yerler haline gelmesini amaçlayan platform, bunun ilk adımının ise insanların etraflarında gerçekleşen taciz olaylarına tepki göstermesini ilk adım olarak görüyor. Platform, kendilerine destek olmak isteyenleri de gönüllü olmaya çağırıyor.

Sen de Anlat'ın gönüllüsü olmak için başvurunuzu buradan yapabilirsiniz. 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.