Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Mülteci Destek Haritası Türkiye Yayında

Güncelleme Tarihi 23.02.2017

multeci.net tarafından oluşturulan harita Türkiye’ye sığınan insanların destek bulabilecekleri yerlere erişimlerini kolaylaştırmak, zorlu sığınma sürecinde sığınmacılara, mültecilere destek olmak amacıyla oluşturuldu.

Bu haritanın bir benzeri çoğunluğu Avrupa'da 27 ülkedeki gönüllülerin katkısıyla geçtiğimiz günlerde yayımlanmıştı. multeci.net yayımladığı haritayla Türkiye'deki destekleri çok daha kapsamlı bir şekilde sunuyor.

Mülteci Destek Haritası Türkiye

Türkiye’de bulunan sığınmacılar, mülteciler, haritada belirtilen kurum ve örgütlerin yanı sıra ihtiyaç duydukları destek konusunda (ekonomik, sosyal vb.) bulundukları yerlerdeki kamu kurumlarına (Valilik, Kaymakamlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Belediyeler) da başvurabilirler.

Türkiye’de bulunan sığınmacı ve mülteciler ücretsiz hukuki destek için (sığınmaya erişim, aile içi şiddet vb sorunlarla ilgili) bulundukları illerdeki barolara başvurabilirler. Hukuki destek konusunda sorun yaşamanız durumunda multecinet@gmail.com adresinden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Kaynak

 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.