TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

LGBTİ+ Aileleri ve Yakınları Derneği: Biz Buradayız

Güncelleme Tarihi 09.07.2020
 
LİSTAG LGBTİ+ Aileleri ve Yakınları Derneği, bu yıl #BenNeredeyim temasıyla gerçekleşen 28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası için #BizBuradayız diyerek video hazırladı.
 
Aileler ve yakınlar, şöyle seslendi:
 
“LİSTAG olarak 2008 Onur Haftası Yürüyüşü’ne katıldığımızda çok ürkektik; kendimizi şapkalarımızın, güneş gözlüklerimizin arkasına gizlemiş olsak da ‘Çocuğumun Derneğine Dokunma!’ yazan dövizler taşıyacak kadar yürekliydik. Bir sonraki sene ilk LİSTAG pankartımızı yaptığımızda çocuklarımız bizi hemen kortejin önüne aldı ve ondan sonraki senelerde sadece İstanbul’da değil Türkiye’de birçok şehirde ve yurtdışında bir dolu Onur Yürüyüşünde LGBTİ+ çocuklarımızın ve yakınlarımızın hep yanında olduk. ‘Annenim Yanındayım / Babanım Yanındayım’, ‘Lafı olan bana konuşsun , ben annesiyim’ yazan dövizlerimiz hep akıllarda... 28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında çocuklarımız bu sene #BenNeredeyim diye sormuş, yanıtımız videoda!”
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.