Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Kente Mor Festival Geliyor: Filmmor Kadın Filmleri Festivali 7 Mart’ta Başlıyor

Güncelleme Tarihi 20.03.2019

Kadınlarla kadınlar için sinema yapmak üzere kurulan Filmmor Kadın Kooperatifi bu yıl 17. kez kadınları sinemalarıyla buluşturacak. 

Kadınlar ile birlikte kadınlar için sinema yapma şiarıyla yola çıkan Kooperatif’in düzenlediği festival 7 Mart’ta Giresun'dan yola çıkacak ve İstanbul, İzmir, Antalya, Mersin, Giresun, Adana, Diyarbakır’da kadınlarla buluşacak. 

Tüm gösterimler ve etkinliklerin ücretsiz olarak yapılacağı 17. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, Filmmor Kadın Kooperatifi, İzmir Kadın Dayanışma Derneği, Karadeniz Kadın Dayanışma Derneği, Antalya Kadın Dayanışma Derneği, Kadın Emeği Kolektifi Derneği, İzmir Bağımsız Kadın İnisiyatifi, Adana Kadın Platformu ve Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği'nin dayanışması ile gerçekleştirilecek.

Etkinlik kapsamında; Kadınların Sineması, Kendine Ait Bir Cüzdan, Bedenimiz Bizimdir, Cins-iyet-ler, Feminist Bellek; Ursula K. Le Guin, Kadınların Seçimi; Yerel Adımlar, Geniş Alanlar bölümlerinde Türkiye ve dünyadan toplam 80 film izleyici ile buluşacak.

Festival boyunca düzenlenecek olan paneller ise Hikaye Anlatıcısı Kadınlar, Sinemada Cinsiyet Temsilleri ve Performansları ile Feminist Kadraj'dan oluşacak. Bunların yanı sıra söyleşiler, forumlar, yönetmenlerle buluşmalar ve atölyeler düzenlenecek.

Festivalin gideceği şehir ve tarihler şöyle:

9-10 Mart Giresun,

11-17 Mart İstanbul

6-7 Nisan İzmir

13-14 Nisan Mersin

20-21 Nisan Antalya

27-28 Nisan Adana

4-5 Mayıs Diyarbakır.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.