Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Kaos GL Dergisi Dostluk Dosyasıyla Yayında

Güncelleme Tarihi 01.04.2019

Türkiye'nin uzun soluklu dergilerinden Kaos GL "Dostluk" temalı son sayısıyla okuyucularıyla buluştu. 

kaos gl dostluk stgm

Türkiye'nin ve dünyanın LGBTİ+ gündemindeki başlıkları okuyucularla buluşturan Kaos GL Dergisi son sayısında “birlikte eylemenin ahlakını nasıl kuruyoruz” sorusunun peşine düşüyor ve feminist ve queer yoldaşlığının olanaklarına odaklanıyor. 

Dosya lubunya dostluklardan mektuplar aracılığıyla yürttüğümüz dostluklara, hayvanlarla geliştirdiğimiz dostluklardan kuir dostluklara kadar dostluk kavramını farklı perspektiflerde masaya yatırıyor. 

Ali Orhan Yılmaz, bell hooks’un Hep Aşka Dair kitabı üzerine değerlendirmesiyle, Asena Hafize Ulus”Hitap ile Cevap Arasında” ile dostluğun felsefi perspektiften incelemesiyle, Hilal Demir, “Birlikte Yürüdüğümüz Dostlar ve İfşa” yazısıyla bir şiddetsiz eylem olarak ifşayı tartışmasıyla dosyaya katkı verirken,Yener Bayramoğlu, bir göç hikayesi ve dostluklarla kesişimlerini “Kuir Dostluk ve Göç” yazısında inceliyor, Pınar Büyüktaş ve Leman Darıcıoğlu ise mektuplarla bir dostluk bağını okuyuculara aktarıyor, Esmeray ve Tanju Tar’iz de Lubunya dostluklara değiniyor. Ömer Akpınar, deneyimleriyle birlikte dostluğa dair bir tartışma zemini yaratırken; Selin Berghan ise 14 yıllık dostu Betty ile olan hikayesini anlatıyor. 

Dergiye; online aboneler dergi websitesinden ulaşabilirken, dergiyi basılı halini edinmek isteyenler ise kitapçılardan ulaşabilecek. 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.