TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

İnsan Hakları İzleme Kaynak Merkezi Yenilendi

Güncelleme Tarihi 24.08.2020

İnsan Hakları Ortak Platformu (İHOP) ve Etkiniz AB Programı tarafından hayata geçirilen İnsan Hakları İzleme Kaynak Merkezi  (insanhaklariizleme.org) yenilendi.

İnsan Hakları İzleme Kaynak Merkezi, insan hakları alanında izleme ve raporlamaya dair ulusal ve yerel bilgi, belge ve deneyimin ve Türkçeye kazandırılmış uluslararası yol gösterici belgelerin toplandığı ve sivil toplum örgütlerinin kullanımına sunulduğu bir açık kaynak kapasite geliştirme aracı.
 
 
Yeni yayınlarla düzenli olarak güncellenen Kaynak Merkezi, Türkiye’nin kabul etmiş olduğu insan hakları norm ve standartlarına uyup uymadığını sivil toplum örgütleri tarafından izlenmesini kolaylaştırmak ve insan haklarının korunması ve güçlendirilmesine yönelik çabalarına katkıda bulunma amacı taşıyor.
 
40'tan fazla kategori altında, 1500'den fazla kaynağın yer aldığı insanhaklariizleme.org'da  rapor, makale, sözleşme, kitap, dergi, broşür, harita, infografik vb. türde pek çok kaynak için yazar, yayın yılı ve ilgili hak alanına göre web sitesinde arama yapılabiliyor. 
 
Yine sitede yer alan İnsan Hakları Takvimi aracılığıyla da önemli günler ve çağrı duyuruları takip edilebiliyor. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.