Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Gezici Festival 24. Kez Yollara Düşüyor

Güncelleme Tarihi 13.12.2018

Ankara Sinema Derneği’nin düzenlediği Gezici Festival bu yıl 30 Kasım’da yirmi dördüncü kez yollara düşüyor. Ankara'dan havalanacak olan festival Sinop durağından sonra  Kastamonu’da sona erecek. 

 Ankara gösterimleri 30 Kasım- 6 Aralık, Sinop gösterimleri 7-9 Aralık, Kastamonu gösterimleri ise 10-13 Aralık tarihleri arasında olacak. 

Sinemaseverleri yılın en iyi filmleriyle buluşturacak olan Gezici Festival'de uluslararası festivallerde dünya prömiyerini yapan, ödüller kazanan filmler Dünya Sineması bölümünde, yılın öne çıkan yerli yapımları ise Türkiye 2018’de izleyicilerle buluşacak. Kısa Filmler ve Çocuk Filmleri gösterimleri ise her yıl olduğu gibi ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Festivalde yine  film ekiplerinin de katılımıyla gerçekleşecek çeşitli atölye ve söyleşileri düzenlenecek. 

Festival bu yıl “Dünya Sineması”, “Türkiye 2018”, “Yalanlar Çağı”, “Sığınma(sız)”, “Il Cinema Ritrova: Özgür Sinema”, “Kısa İyidir”, “Çocuk Filmleri” ve “Sessiz Serüven” bölümlerinden oluşacak.

Festivalde, küratörlüğünü eleştirmenler Jonathan Rosenbaum ve Ehsan Khoshbakht’in yaptığı, sahte haberler üzerine filmler içeren Yalanlar Çağı, mültecilerle ilgili filmlerin yer alacağı
Sığınma(sız) da  festivalde yer alacak diğer bölümlerden. Festivalde ayrıca Stephen Horne ve Frank Bockius’un canlı müziği eşliğinde sunulacak sessiz sinema tarihinden iki sıradışı film de Sessiz Serüven bölümünde izleyicilerle buluşacak.

Festival programı için lütfen tıklayınız. 

 

 

 

 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.