Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Eşitlik, Adalet, Kadın Platformu: Birlikte Güçlenelim

Güncelleme Tarihi 19.06.2018

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda çalışan sivil toplum örgütlerini biraraya getirmeyi, kadınları siyaset başta olmak üzere hayatın her alanında desteklemeyi amaçlayan Eşitlik, Adalet, Kadın Platformu  "esitlikadaletkadin.org" adresinde yayın hayatına başladı. 

Kadın hakları alanında mücadele yürüten pek çok sivil toplum örgütünün bileşenleri arasında olduğu platformun hedefleri arasında eşitlik ve adalet dilinin, düşüncesinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, kadın STK’larının ve bağımsız aktivistlerin birbirinden haberdar olması, dayanışmanın güçlendirilmesi, evrensel kadın gündeminin takip edilmesi, global kadın örgütlenmeleri ile işbirliği yer alıyor. Bunlarla birlikte web sitesinin toplumsal cinsiyet eşitliği alanında çalışan tüm sivil toplum aktörlerinin birlikte düşüneceği, üreteceği ve güçleneceği  platforma dönüşmesi de amaçlanıyor.

Eşitlik ve adalet mücadelesini bağımsız olarak sürdüren dernekten vakfa, kooperatiften inisiyatife, topluluktan örgüte kadar bütün  oluşumları bir araya getirmeyi hedefleyen web sitesinde toplumsal cinsiyet alanından haberler, makaleler, çeviriler  yer alıyor.  Sitede örgütlerin çalışmalarını takip etmek isteyenler için de bir etkinlik takvimi yer alıyor.

Kadın hakları savunucusu ve CHP Parti Meclisi üyesi Gülseren Onanç'ın girişimiyle hayata geçen platform, 30 Kasım-1 Aralık 2017’de İstanbul’da düzenlenen Eşitlik Adalet Kadın Zirvesi’nin sonucunda oluşturuldu.

Web sayfasına ilerlemek için lütfen tıklayınız. 

 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.