Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Cinsel istismara karşı çocuklar için yeni bir kaynak: "Benim Hulahopum var"

Güncelleme Tarihi 25.09.2017

Artan cinsel istismar vakalarının ardından çocuklara yönelik farkındalık yaratmak amacıyla harekete geçen Nar Kadın Dayanışması “Benim Hulahopum Var” kitabını yayınladı.

Haber fotoğrafı

Nar Kadın Dayanışmasının hazırlamış olduğu “Benim Hulahopum Var” kitabı yayınlandı. Artan cinsel istismar vakalarının ardından çocuklara yönelik farkındalık yaratmak amacıyla harekete geçen Nar Kadın Dayanışması psikolog Cemre Erten’le birlikte hazırladıkları cinsel istismara karşı farkındalık atölyesinin üretimi olan çocuk öyküsünü kitaplaştırdı. 

Kitabın baskıya hazırlanmasının ardından yaygın dağıtımı ve çocuklara ulaşması için çağrı yapan Nar Kadın Dayanışması ‘çocuklara adanmış kitaplar serisi,’nin ilk kitabını şu şekilde tanıtıyor:

‘Sevgili çocuklar,

Bu öykü sizin haklarınızın farkına varmanız ve sınırlarınızın farkına varmanız ve sınırlarınızı belirleyebilmeniz için hazırlanmıştır. Haydi! Herkes hula-hopunu alsın eline, çıkalım yolculuğa!

Sevgili anne-babalar,

Çocuklarınızın ‘hayır’ diyebilmesi, haklarını fark etmesi ve kendilerini korumayı öğrenmesi için bir kaynak var elinizde. Bu yolculuğa onlarla beraber çıkın ve güneş olun diye…’

Kitaba ulaşmak için tıklayabilirsiniz...

Kaynak

 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.