TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Bitopya Yayında!

Güncelleme Tarihi 24.03.2020

Biseksüellik ve bi+ politika konusunda rehber olmayı ve geniş bir bilgi havuzu oluşturmayı amaçlayan Bitopya, Türkiye’nin ilk  ilk biseksüel dijital aktivizm alanı olma hedefiyle yayın hayatına başladı.  

Dünyadaki bi+ politika ile Türkiye arasında köprü kurmayı ve Türkiye’deki LGBTİ+ hareketinin bu konuda farkındalığını artırmayı hedefleyen, feminist ve queer bir bakış açısıyla biseksüellik ve bi+ politikayı Türkiye’deki LGBTİ+ hareketin gündemine hedefleyen ve harekete yön vermeyi tahayyül eden Bitopya'da, Bi+Politika, Biseksüel Tarih, Biseksüel Sağlığı konularında içerik üretiyor.
 
Türkiye’nin ilk öz-bi+seksüel bir dijital aktivizm alanı olma yolundaki Bitopya, ilkleri yaşatmayı umarken dominasyondan, tekelleşmeden uzak, dayanışmadan, bilgi paylaşımından, feminist ve queer etikten, bi+ politikanın devrimsel gücünden beslenmeyi arzuluyor. Monoseksizmi ve bifobiyi en büyük derdi kılarken şifasını birlikte bir yaşam alanı kurmakta görüyor ve sığınmacı/mülteci/göçmen ve yabancı düşmanlığıyla, transfobiyle, kadın düşmanlığıyla, cinsiyetçilikle, heteronormativiteyle, türcülükle ve ırkçılık/milliyetçilikle mücadele etmeyi en temel sorumluluğu olarak belliyor.
 
 
Biseksüellerin ve bi+’ların görünmez olmadığı bir evren hayaliyle yola çıkan Bitopya'yı http://bitopya.org/ adresinden ziyaret edebilirsiniz.  Bitopya’nın frekansını kaçırmamak için sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.
 
Facebook: https://www.facebook.com/bitopya

Twitter: https://twitter.com/BitopyaOrg

Instagram: https://www.instagram.com/bitopya/

Youtube: http://bit.ly/2G7Lu4N

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.