TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

STGM'den Duyurular

Haftalık bültenimize üye oldunuz mu?

Güncelleme Tarihi 19.02.2020

Türkiye'deki sivil toplumun gündemine giren başlıkları takip etmek ve STÖ'lerin çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak üzere STGM olarak her hafta e-bülten hazırlıyoruz.

Düzenli olarak ilettiğimiz bu bültende Dünyadan ve Türkiye'den çeşitli kaynaklardan taradığımız güncel hibe duyurularına yer veriyor, Türkiye'deki STÖ'lerin faaliyetleri ve STGM olarak yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgi veriyoruz.  

» Haberin Devamı

Kapasite Güçlendirme Çalışmalarıyla Yeni Döneme Hazırız!

Güncelleme Tarihi 19.02.2020

Sivil toplum örgütlerinin güçlenmelerini sağlamak, etkilerini artırmak ve varoluşlarını desteklemek için başta örgütsel ve dijital kapasite geliştirme olmak üzere çeşitli başlıklarda çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi yeni döneme hazır. 

Ekim ayından itibaren kapasite güçlenlendirme eğitimlerine yeniden başlayacak olan programda, STGM'nin ilk uzun dönemli okulu olan Sivil Toplum Okulu'nun (STOK) da ikincisi düzenlenecek. Geçtiğimiz dönem başlayan ancak yoğun başvuru sebebiyla ara verilen STÖ- Akademi Destek Programı da yeni dönemde sivil toplum akademi işbirliğiyle düzenlenecek çalışmalara ayni destek verecek. 

» Haberin Devamı

Önemli Duyuru: Koronavirüs Salgını İçin Aldığımız Önlemler

Güncelleme Tarihi 09.04.2020
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid 19) salgını 11 Mart 2020 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel pandemi olarak ilan edildi. Bununla birlikte pandeminin ülkemizdeki yayılma hızına ve alınan tedbirlere dayanarak STGM olarak biz de çeşitli tedbirler aldık.
 
Bu nedenle yaşadığımız sağlık krizine karşı gerekli önlemler çerçevesinde ofisimiz 30 Nisan 2020 tarihine kadar gerekli durumlar dışında kapalı olacaktır.  Bununla birlikte STGM olarak uzaktan çalışma yöntemiyle çalışmaya devam edeceğiz. Bu nedenle ofisimizi aradığınızda bize ulaşamayabilirsiniz.
 
Bize, BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı için birlikte@stgm.org.tr, STÖ Kaynak Merkezi Projesi için desteknoktasi@stgm.org.tr, Katılım Hakkı Projesi için katilim@stgm.org.tr, yazılım bağış programı Techsoup için utku@stgm.org.tr ve diğer konular için ise bilgi@stgm.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 
 
Bununla birlikte pandemi nedeniyle aldığımız önlemler gereği, yürütmekte olduğumuz programlar kapsamında eğitim, çalışma ziyareti, atölye çalışması vb. etkinliklerimiz (şimdilik) belirsiz bir süre için ertelenmiştir.  Ertelenen etkinliklerle ilgili olarak gelişmeler dahilinde düzenli olarak bilgilendirme yapacağız. 
 
Süreçteki gelişmelerle ilgili olarak bizi web sayfamızla birlikte sosyal medya kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 
 
Facebbok: buff.ly/2PKeDcn
Twitter: buff.ly/2BGNxKu
LinkedIn: buff.ly/32g92gz
 
Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle,

» Haberin Devamı

BİRLİKTE Birinci Yılını Geride Bıraktı

Güncelleme Tarihi 19.02.2020

Türkiye'deki yerel STÖ’lerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilen ve #birliktedeğiştiriyoruz sloganıyla hak temelli örgütlerin kapasitelerini güçlendirmek için sahadaki deneyimlerimizden yararlanarak organize ettiğimiz ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı'nda birinci seneyi geride bıraktık.

Bu bir yıl içerisinde BİRLİKTE faydalanıcısı 42 örgütün iyileştirme planında yer alan başlıkların yüzde ellisinden fazlası hayata geçirildi, 5 mentör ve bir uzmanla toplam 530 saat görüşme yapıldı ve örgütlerden 445 kişi de bu iyileştirme çalışmalarında rol aldı.

» Haberin Devamı

EU Login ve PADOR Videoları Yayında

Güncelleme Tarihi 19.02.2020

Sivil toplum örgütlerinin Avrupa Birliği tarafından desteklenen hibe programlarına başvuru sürecinde Avrupa Komisyonu tarafından kullanılan sistemlere kayıt süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla EU Login ve  PADOR tanıtım ve uygulama videolarına youtube kanalımızdan erişebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Belediyelerin Stratejik Planlama Süreçlerine Sivil Toplum Örgütlerinin Katılımı Hakkında Bilgi Notu

Güncelleme Tarihi 30.10.2019

Yurttaşların kendileriyle ilgili karar alma süreçlerine katılım hakkı, uluslararası insan hakları belgelerinde ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında ve yasalarında kabul edilen temel bir haktır. Bu haliyle katılım hakkı örgütlenme, barışçıl toplanma, ifade özgürlüğü ve bilgi edinme hakkının yanı sıra demokratik iyi yönetişimi gerektirir. 

» Haberin Devamı

STÖ-Akademi Destek Programı Başvuruları Kapandı

Güncelleme Tarihi 19.02.2020
Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi Projemiz kapsamında geçtiğimiz Mayıs ayında uygulamaya başladığımız STÖ-Akademi Destek Programı başvuruları 15 Ocak 2020 tarihi itibariyle kapatılmıştır. Önümüzdeki günlerde değerlendirilme sonuçlarıyla ilgili bilgilendirme yapılacaktır. 
 
Açıldığı günden bugüne yoğun bir ilgi ile karşılaşan programa başvuru yapan tüm sivil toplum örgütlerine çok teşekkür ediyoruz. 

» Haberin Devamı

İyi Demokratik Yönetişimin 12 İlkesi Broşürü Türkçe Olarak Yayında

Güncelleme Tarihi 19.02.2020

Avrupa Konseyi Yerel Yönetim Reformu Uzmanlar Komitesi’nin “İyi Demokratik Yönetişimin 12 İlkesi” başlıklı broşürü  Türkçeye çevirdik. “İyi Demokratik Yönetişim”in kamu yönetiminin tüm seviyelerinde bir gereklilik olduğu savından yola çıkan broşürde yerel düzeyde, yerel yönetimin yurttaşlara en yakın yönetim olması nedeniyle birincil öneme sahip olduğu belirtiliyor.  

» Haberin Devamı

Her Ayın Son Perşembesi Destek Noktası Webinarlarımızla Yayındayız

Güncelleme Tarihi 09.10.2019
Geçtiğimiz Mart ayında faaliyetlerine başlayan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen  STÖ Kaynak Merkezi Projesi Destek Noktası webinarları her ayın son Perşembe günü çeşitli başlıklarda gerçekleştirilmeye devam ediyor.

» Haberin Devamı

TACSO Kitapları STGM Web Sayfasında

Güncelleme Tarihi 15.01.2018

TACSO'nun Türkiye'deki kaynak kuruluşu STGM, TACSO'nun yıllardır ürettiği kitapları web sayfasına taşıdı. Daha çok sivil toplum aktivistinin erişimine açılmasını umduğumuz yayınlar önümüzdeki günlerde yenilenecek dijital altyapımızla çok daha kolay erişebilir olacak.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.