TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

STGM'den Duyurular

STÖ’ler için Engelli Hakları Webinarına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 20.01.2020
Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve yürütücüsü olduğumuz Kaynak Merkezi Projesi kapsamında faaliyet gösteren STÖ Destek Noktası’nın düzenlediği internet seminerlerinde bu ay engelli hakları konuşulacak. 
 
STÖ’ler için Engelli Hakları Webinarı, 24 Ocak 2020, Cuma günü 14.30-15.45 saatleri arasında Eşit Haklar için İzleme Derneği'nden ve Derneğimiz üyesi Nejat Taştan’ın katılımıyla düzenlenecek.

» Haberin Devamı

2020 Yılı Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 22.01.2020
Proje döngüsündeki genel ilkeler, sorun ve paydaş analizleri, bütçe, faaliyet planı oluşturma gibi proje yazım ve uygulamasında dikkat etmeniz gereken en önemli konuları ele aldığımız Proje Döngüsü Eğitimleri başlıyor...  

» Haberin Devamı

STÖ Yönetimi Eğitimleri 2020’de Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 21.01.2020

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve STGM olarak yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimleri kapsamında, Şubat ve Mart aylarında "STÖ Yönetimi" eğitimleri düzenlenecek.

» Haberin Devamı

İzmir'de Düzenlenecek Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 22.01.2020

Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimlerimiz kapsamında 6-9 Şubat 2020 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşecek "Proje Döngüsü Yönetimi" eğitimi için başvurular başladı. 

» Haberin Devamı

STÖ-Akademi Destek Programı Başvuruları Kapandı

Güncelleme Tarihi 20.01.2020
Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi Projemiz kapsamında geçtiğimiz Mayıs ayında uygulamaya başladığımız STÖ-Akademi Destek Programı başvuruları 15 Ocak 2020 tarihi itibariyle kapatılmıştır. Önümüzdeki günlerde değerlendirilme sonuçlarıyla ilgili bilgilendirme yapılacaktır. 
 
Açıldığı günden bugüne yoğun bir ilgi ile karşılaşan programa başvuru yapan tüm sivil toplum örgütlerine çok teşekkür ediyoruz. 

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Örgütlerinde Gönüllü Yönetimi için Temel Adımlar Bilgi Notu

Güncelleme Tarihi 04.12.2019

Sivil toplum örgütleri için gönüllüler oldukça önemli bir insan kaynağı. Gönüllüler örgütlerin temel faaliyetlerini yürütürken vazgeçilmez önemde olurken, STÖ'ler gönüllüler sayesinde savunuculuktan lobiciliğe kadar her tür faaliyetlerini gönüllü emek ile gerçekleştirebiliyorlar. 

» Haberin Devamı

Örgütsel Koçluk Programı Başvuruları Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 17.12.2019

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun finansal desteğiyle STÖ'lerin örgütlerin kurumsal, finansal, yönetimsel yapılarının güçlendirilmesi, araştırma, savunuculuk ve izleme kapasitelerinin artırılmasını desteklemek hedefiyle çalışan STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında “Örgütsel Koçluk Programı” başvuruları devam ediyor.  

» Haberin Devamı

Haftalık bültenimize üye oldunuz mu?

Güncelleme Tarihi 08.10.2019

Türkiye'deki sivil toplumun gündemine giren başlıkları takip etmek ve STÖ'lerin çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak üzere STGM olarak her hafta e-bülten hazırlıyoruz.

Düzenli olarak ilettiğimiz bu bültende Dünyadan ve Türkiye'den çeşitli kaynaklardan taradığımız güncel hibe duyurularına yer veriyor, Türkiye'deki STÖ'lerin faaliyetleri ve STGM olarak yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgi veriyoruz.  

» Haberin Devamı

Kapasite Güçlendirme Çalışmalarıyla Yeni Döneme Hazırız!

Güncelleme Tarihi 30.10.2019

Sivil toplum örgütlerinin güçlenmelerini sağlamak, etkilerini artırmak ve varoluşlarını desteklemek için başta örgütsel ve dijital kapasite geliştirme olmak üzere çeşitli başlıklarda çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi yeni döneme hazır. 

Ekim ayından itibaren kapasite güçlenlendirme eğitimlerine yeniden başlayacak olan programda, STGM'nin ilk uzun dönemli okulu olan Sivil Toplum Okulu'nun (STOK) da ikincisi düzenlenecek. Geçtiğimiz dönem başlayan ancak yoğun başvuru sebebiyla ara verilen STÖ- Akademi Destek Programı da yeni dönemde sivil toplum akademi işbirliğiyle düzenlenecek çalışmalara ayni destek verecek. 

» Haberin Devamı

BİRLİKTE Birinci Yılını Geride Bıraktı

Güncelleme Tarihi 20.01.2020

Türkiye'deki yerel STÖ’lerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilen ve #birliktedeğiştiriyoruz sloganıyla hak temelli örgütlerin kapasitelerini güçlendirmek için sahadaki deneyimlerimizden yararlanarak organize ettiğimiz ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı'nda birinci seneyi geride bıraktık.

Bu bir yıl içerisinde BİRLİKTE faydalanıcısı 42 örgütün iyileştirme planında yer alan başlıkların yüzde ellisinden fazlası hayata geçirildi, 5 mentör ve bir uzmanla toplam 530 saat görüşme yapıldı ve örgütlerden 445 kişi de bu iyileştirme çalışmalarında rol aldı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.