TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

STGM'den Duyurular

Ordu’da düzenlenecek STÖ Yönetimi Eğitimi İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 19.02.2020
STÖ’lerin yönetim kapasitelerinin gelişimine ve kaynak geliştirme kapasitelerine katkıda bulunmak hedefiyle Ordu'da düzenlenecek "STÖ Yönetimi" eğitimi için başvuru süreci başladı. 
 
Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimleri kapsamında gerçekleştirilecek olan eğitim 5-7 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 19.02.2020
Proje döngüsündeki genel ilkeler, sorun ve paydaş analizleri, bütçe, faaliyet planı oluşturma gibi proje yazım ve uygulamasında dikkat etmeniz gereken en önemli konuları ele aldığımız "Proje Döngüsü Yönetimi" eğitimi için başvuru süreci başladı. 

12-14 Mart 2020 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşecek olan eğitim başvuruları 2 Mart 2020 Pazartesi saat 17.00'de sona erecek. 

» Haberin Devamı

STÖ'ler İçin Dijital İletişim ve Sosyal Medya Eğitimi Diyarbakır Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 19.02.2020
Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi dijital kapasite güçlendirme eğitimlerine Diyarbakır’da devam ediyor.
 
11-13 Mart 2020 tarihleri arasında Diyarbakır’da düzenlenecek  olan “Dijital İletişim ve Sosyal Medya Eğitimi” için başvurular başladı. Eğitime Diyarbakır ve çevresindeki kentlerde hak temelli* çalışma yürüten sivil toplum örgütleri başvuru yapabilecek.

» Haberin Devamı

Webinara Davetlisiniz: Doğa Korumaya Çevre Hakkı'ndan Bakmak

Güncelleme Tarihi 19.02.2020

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve STGM tarafından yürütülen STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında faaliyet gösteren STÖ Destek Noktası webinarlarının on ikincisi “Doğa Korumaya Çevre Hakkı'ndan Bakmak" başlığıyla 20 Şubat 2020 Perşembe günü saat 16.30-17.45 saatleri arasında düzenlenecek.

» Haberin Devamı

2020 Yılı Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 19.02.2020
Proje döngüsündeki genel ilkeler, sorun ve paydaş analizleri, bütçe, faaliyet planı oluşturma gibi proje yazım ve uygulamasında dikkat etmeniz gereken en önemli konuları ele aldığımız Proje Döngüsü Eğitimleri başlıyor...  

» Haberin Devamı

STÖ Yönetimi Eğitimleri 2020’de Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 19.02.2020

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve STGM olarak yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimleri kapsamında, Şubat ve Mart aylarında "STÖ Yönetimi" eğitimleri düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Örgütlerinde Gönüllü Yönetimi için Temel Adımlar Bilgi Notu

Güncelleme Tarihi 19.02.2020

Sivil toplum örgütleri için gönüllüler oldukça önemli bir insan kaynağı. Gönüllüler örgütlerin temel faaliyetlerini yürütürken vazgeçilmez önemde olurken, STÖ'ler gönüllüler sayesinde savunuculuktan lobiciliğe kadar her tür faaliyetlerini gönüllü emek ile gerçekleştirebiliyorlar. 

» Haberin Devamı

Örgütsel Koçluk Programı Başvuruları Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 19.02.2020

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun finansal desteğiyle STÖ'lerin örgütlerin kurumsal, finansal, yönetimsel yapılarının güçlendirilmesi, araştırma, savunuculuk ve izleme kapasitelerinin artırılmasını desteklemek hedefiyle çalışan STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında “Örgütsel Koçluk Programı” başvuruları devam ediyor.  

» Haberin Devamı

Haftalık bültenimize üye oldunuz mu?

Güncelleme Tarihi 19.02.2020

Türkiye'deki sivil toplumun gündemine giren başlıkları takip etmek ve STÖ'lerin çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak üzere STGM olarak her hafta e-bülten hazırlıyoruz.

Düzenli olarak ilettiğimiz bu bültende Dünyadan ve Türkiye'den çeşitli kaynaklardan taradığımız güncel hibe duyurularına yer veriyor, Türkiye'deki STÖ'lerin faaliyetleri ve STGM olarak yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgi veriyoruz.  

» Haberin Devamı

Kapasite Güçlendirme Çalışmalarıyla Yeni Döneme Hazırız!

Güncelleme Tarihi 19.02.2020

Sivil toplum örgütlerinin güçlenmelerini sağlamak, etkilerini artırmak ve varoluşlarını desteklemek için başta örgütsel ve dijital kapasite geliştirme olmak üzere çeşitli başlıklarda çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi yeni döneme hazır. 

Ekim ayından itibaren kapasite güçlenlendirme eğitimlerine yeniden başlayacak olan programda, STGM'nin ilk uzun dönemli okulu olan Sivil Toplum Okulu'nun (STOK) da ikincisi düzenlenecek. Geçtiğimiz dönem başlayan ancak yoğun başvuru sebebiyla ara verilen STÖ- Akademi Destek Programı da yeni dönemde sivil toplum akademi işbirliğiyle düzenlenecek çalışmalara ayni destek verecek. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.