STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

STGM'den Duyurular

TACSO P2P Etkinliği: Onur ve Acının Ötesi

Güncelleme Tarihi 19.05.2017

İnsandan İnsana Programı (P2P): “Onur ve Acının Ötesi”
3. Yıllık “Balkanları Bağlayan Tarih” Yaz Okulu , 18-23 Temmuz 2017, Arnavutluk

TACSO İnsandan İnsana Programı (P2P)EUROCLIO  tarafından Anne Frank Evive Güney Doğu Avrupa Demokrasi ve Uzlaşma Merkezi (Center for Democracyanda Reconciliation in South East Europe) işbirliği ile bu yıl üçüncüsü 18-23 Temmuz 2017 tarihlerinde Arnavutluk’ta “Onur ve Acının Ötesi” temasıyla düzenlenecek olan “Balkanları Bağlayan Tarih” Yaz Okulu’nu destekliyor. 

» Haberin Devamı

Mülteci Alanında Çalışan STÖ’ler İçin İletişim ve Teknoloji Atölyesi / Communication and Technology Workshop for CSOs Working in the Refugee Field / و ت رشة عمل تكنولوجيا و الاتصالات لجل منظمات مجتمع المدني التي عمل في مجال اللاجئين

Güncelleme Tarihi 11.05.2017

Techsoup Türkiye, 26 Mayıs’ta İstanbul Bilgi Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde “Mülteci Alanında Çalışan STÖ’ler İçin İletişim ve Teknoloji Atölyesi” düzenliyor. Bir gün boyunca mülteci alanında çalışan aktivistler, Techsoup uzmanlarının hazırladığı atölyelere katılacaklar, yazılım bağışçısı şirketlerin temsilcilerini dinleyebilecekler. Atölyenin odaklandığı bir diğer konu da mülteci alanında çalışan örgütlerin teknolojiyi nasıl kullandıklarını, nasıl zorluklarla karşılaştıklarını öğrenmek ve Techsoup Türkiye donörlerinden beklentilerini not etmek. Bu taleplere göre yeni programlar geliştirmeye çalışacağız.

Techsoup Turkey is organizing a Communication and Technology Workshop for CSOs working in the refugee field on May 26th. Activists working in the refugee field will join the workshops prepared by Techsoup experts and will have the chance to listen to donor partner represantatives for one day. Another topic the workshop focuses on is learning how CSOs in refugee field uses technology, their challenges and noting down their expectations from Tecshoup and its donors. We will try to organise new programs according to the outcome.

تسكوب تركيا, تنظم "ورشة تكنولوجيا و الاتصالات لاجل منظمات مجتمع المدني التي تعمل في مجال اللاجئين" في 26 ايار ب مركز حضانة جامعة بلجي استنبول.لقد سايشارك الناشطون في مجال اللاجئين لدة يوم كامل ب ورش التي حضرا من قبل مختصين لتكسوب و باكانهم الاستماع لممثلين شركات المانحة للبرمجيات . أما القضية الأخرى التي تركز عليها ورشة العمل هي معرفة كيفية استخدام المنظمات التي تعمل في مجال اللاجئين للتكنولوجيا بالإضافة إلى التحديات التي يواجهونها في هذا المجال وتدوينهم االتوقعات من مانحي Techsoup Türkiye (تيك-سوب تركيا). سنقوم بتطوير برامج جديدة بناء على هذه المطلبات.

 

» Haberin Devamı

Ağınızı/Platformunuzu TACSO-STGM Sivil Ağlar Veritabanına Kaydedin!

Güncelleme Tarihi 24.04.2017

TACSO - STGM olarak, 2007 yılında hazırlanan STGM Dünya, Avrupa ve Türkiye'de Sivil Ağlar Rehberi’ni güncellemek, Türkiye’de faaliyet gösteren sivil ağlar kataloğunu oluşturmak ve online bir sivil ağlar veri tabanını hazırlamak için kolları sıvadık.

Siz de ağınızın/platformunuzun çalışmalarını güçlendirmek, görünürlüğünü arttırmak, daha fazla insana ve örgüte ulaşmak ve ortaklık girişimlerinin size ulaşmasını sağlamak için bu bağlantıyı kullanarak ağ/platformunuzu sistemimize kaydedebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Suriyeli Dernekler İçin Mevzuat Eğitimi Başladı

Güncelleme Tarihi 11.05.2017

STGM-TACSO tarafından düzenlenen Dernekler Mevzuatı Eğitimi İstanbul'da başladı. Eğitim serisinin yedinci eğitimi olan eğitim Türkiye'de faaliyet gösteren Suriyeli dernekleri bir araya getiriyor. 

» Haberin Devamı

Nefret Söylemiyle Mücadele Webinarı - 12 Mayıs 2017

Güncelleme Tarihi 08.05.2017

STGM-Techsoup Türkiye, STÖ’lerin kapasitesini güçlendirmek için çalışmalarına internet seminerleriyle (webinar) devam ediyor. Üçüncü seminerimizin konusu nefret söylemi, nefret suçu nedir? Dijitalde nefret söylemi ve yabancı düşmanlığı. Webinar 12 Mayıs'ta! Şimdi Kaydolun...

Tarih: 12 Mayıs 2017, Saat: 14:00 - 15:15

Webinar İçeriği:

  • Nefret söylemi ve nefret suçu

  • Nefret söyleminin ayrımcılıkla ilişkisi

  • Yabancı düşmanlığı ekseninde nefret söylemi

  • Dijitalde nefret söylemi, mücadele yöntemleri

  • Soru-Cevap

Konuşmacılar: 

Dr. Levent Korkut, STGM Yönetim Kurulu Başkanı
Özgür Mehmet Kütküt, STGM İletişim Koordinatörü

» Haberin Devamı

FonZip, TechSoup Türkiye Yazılım Bağış Programına Katıldı

Güncelleme Tarihi 05.04.2017

TechSoup Türkiye, mali kapasitesi düşük sivil toplum örgütlerinin kaynak geliştirmesini kolaylaştırmak için %40 indirimli FonZip üyeliği imkanı tanıyor. Bu sayede küçük sivil toplum örgütleri de aidat toplamak, bağış almak, üye, destekçi ve gönüllü yönetimi için FonZip’i kolaylıkla kullanabilecek. Çalışmalarınızı ve hayallerinizi daha çok kişiyle paylaşma imkanınız olacak.

» Haberin Devamı

Avrupa Birliği Dış Finansman Araçlarına Yönelik Danışma Süreci

Güncelleme Tarihi 07.03.2017

Avrupa Birliği’nin Çok Yıllı Mali Çerçevesi (MFF), AB'nin belirli bir süre boyunca farklı  alanlarda harcayabileceği maksimum yıllık tutarı belirlemekte olup, mevcut MFF, 2014-2020 dönemini kapsamaktadır. MFF içindeki Başlık 4 - Küresel Avrupa, AB'nin tüm dış faaliyetlerini kapsar ve asli olarak gelişmekte olan ülkelere ve yurtdışındaki kişilere destek sağlayan Dış Finansman Araçlarından oluşur.

» Haberin Devamı

Avrupa Komisyonu, Ortak Tarım Politikasının Geleceği Hakkında Danışma Süreci Başlattı

Güncelleme Tarihi 07.02.2017

Ortak Tarım Politikasının modernizasyonu ve sadeleştirilmesi amacıyla aşağıda detayları verilen görüş alma süreci Avrupa Komisyonu tarafından başlatıldı.

» Haberin Devamı

Her hafta 7000 aktiviste e-bülten gönderiyoruz

Güncelleme Tarihi 27.01.2017

TACSO-STGM olarak güncel hibe duyurularını, sivil toplumdan haberleri ve yürüttüğümüz çalışmaları derlediğimiz bir e-bülteni titizlikle hazırlıyoruz.

» Haberin Devamı

Gökhan Kılınç'ı Kaybettik

Güncelleme Tarihi 21.01.2017

STGM Denizli Yerel Destek Merkezi Eski Koordinatörü Gökhan Kılınç bir süredir tedavi gördüğü Hacettepe Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Gökhan'ı bitmeyen merakları, neşesi ve hayalleriyle anıyor, Kılınç ailesi ve sevenlerinin acısını paylaşıyoruz. Hepimizin başımız sağolsun.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.