Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Desteklediğimiz Kampanyalar

Kampanyalarınızı Destekliyoruz!

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) olarak toplumsal cinsiyet, ekoloji, çocuk, engelli hakları, insan hakları, kültürel haklar ve gençlik alanında uygulanan

•her türlü ayrımcılığın önlenmesi,

•doğal kaynakların sürdürülebilir kullanılmasının desteklenmesi

•STÖ’lerin karar alma mekanizmalarında yer almasının desteklenmesi

•hak savunuculuğu çalışmaları

için, sivil toplum örgütleri tarafından düzenlen kampanyalara destek veriyoruz. Bu desteğimizi yürütmekte olduğumuz, AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenen Sivil Toplum – Kamu İşbirliği Projesi kapsamında sürdürüyoruz. Kampanya desteklerine başvurmak için buradan ilgili duyuruyu inceleyebilirsiniz.

 

“Aslında her şey farklılıklara nasıl yaklaştığımızla ilgili…”

Güncelleme Tarihi 04.06.2010
“Aslında her şey farklılıklara nasıl yaklaştığımızla ilgili…”

Kampanya, psikiyatrik teşhis almış ve zihinsel engelli bireylere yönelik damgalama ve ayrımcılık eğilimini ve bu kişilere yönelik önyargıları sorgulatmayı amaçlıyor.

» Haberin Devamı

ODTÜ’de Cinsel Ayrımcılığa Son!

Güncelleme Tarihi 04.06.2010
ODTÜ’de Cinsel Ayrımcılığa Son!

Kampanya ODTÜ’de kadın ve LGBTT bireylere yapılan ya da yapılabilecek olan her türlü cinsel ayrımcılığa karşı ses çıkarmak ve bu sesi daha duyulur olması için rektörlük tarafından da tanınan bir öğrenci topluluğu kurmayı hedeflemektedir. Faaliyetler ODTÜ kampüsü içerisinde çalışan ve okuyan insanların bu konudaki farkındalığının arttırılmasına yönelik olup  diğer destekçi öğrenci topluluklarının yardımıyla düzenlenmektedir.

» Haberin Devamı

Engellenenler Haftası

Güncelleme Tarihi 04.06.2010
Engellenenler Haftası

İnsan Hakları Derneği, 10–16 Mayıs Engelliler Haftası’nda, öncelikle engelli örgütlerini ve diğer toplumsal yapıları mevcut “5378 Sayılı Özürlüler Yasası” nın ayrımcılık karşıtı ve BM Engellilerin Hakları Sözleşmesi’ne uygun bir anlayışla yeniden düzenlenmesi için tutum takınmaya, hükümeti ve TBMM’yi engelleri kaldıracak önlemleri almaya ve yasal düzenlemeleri yapmaya çağırdı.

» Haberin Devamı

Geceleri de Sokakları da İstiyoruz!

Güncelleme Tarihi 07.06.2010
Geceleri de Sokakları da İstiyoruz!

1988’de kadına yönelik tacize karşı başlatılan Mor İğne kampanyası özellikle 2007 yeni yıl kutlamalarında Taksim Meydanı’nda meydana gelen taciz olaylarını protesto etmek üzere 2008’de, yani 20 yıl sonra, yeniden başlatıldı. Ankaralı Feministler de 8 Mart 2008 etkinliklerini bu temaya ayırdılar. Ankara Kadın Platformu’nun organize ettiği 8 Mart Kadın Mitingi boyunca üzerine mor iğneler takılmış 8 Mart broşürleri dağıtıldı. Mor kurdeleli iğneler Kadın Dayanışma Vakfı’na bağlı çalışan insan ticaretine maruz kalmış kadınlar için kurulmuş olan sığınmaevinde yaşayan kadınlar tarafından hazırlandı.

» Haberin Devamı

Engellenmeye Hayır!

Güncelleme Tarihi 04.06.2010
Engellenmeye Hayır!

MorEl’in Eskişehir’de ve ülke genelinde lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve transeksüel (LGBTT) bireylerin insan haklarının kazanılması, korunması yönelik düzenlediği  yönünde ‘Engellenmeye Hayır’ kampanyası hedefine ulaştı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi tüm fakülte ve bölümlerinde gey, lezbiyen, biseksüel, travesti ve transeksüel kelimelerini web sitesinde aramayı ya da bu kelimeleri içeren her türlü siteye erişimin engellenmesi üzerine başlatılan kampanya kısa sürede sonuç verdi.

» Haberin Devamı

Medya Tecavüzüne Hayır! Kampanyası

Güncelleme Tarihi 04.06.2010

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi, Ankaralı Feministler’in "Medya Tecavüzüne Hayır!" Kampanyası’na mali giderleri karşılayarak destek veriyor.

» Haberin Devamı

GSS'ye Hayır

Güncelleme Tarihi 23.03.2011

İzmir ÇEKEV (Çiğli Evka2 Kadın Kültür Evi Derneği), Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Aile Hekimliği, Sağlıkta Dönüşüm Yasalarına "Hayır" oyu kullanmaları yönünde talimat mektubu kampanyası başlattı. Sivil gücü harekete geçirmek, sivil toplumun sesini gürleştirmek üzere STK'ların kampanyaya el vermesini bekleyen ÇEKEV'in kampanyasına STGM de destek veriyor.

» Haberin Devamı

Hasankeyf'e Sadakat Kampanyası'na bir imza da sen ver!

Güncelleme Tarihi 22.09.2010

Doğa Derneği ve Atlas Dergisi, Hasankeyf ve Dicle Vadisi’nin Ilısu Barajı’na feda edilmemesi için bir kampanya başlattı. STGM de bu kampanyaya destek veriyor.

» Haberin Devamı

Kadına Yönelik Şiddete Hayır!

Güncelleme Tarihi 07.06.2010
Kadına Yönelik Şiddete Hayır!

İçerik hazırlanmaktadır.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.