Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Mekanda Adalet Araştırma Desteği Çağrısı Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 15.11.2018

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Mekanda Adalet Derneği, bu yıl ilkini düzenleyeceği araştırma desteği için çağrı yayınladı. Destek için son başvuru tarihi 23 Kasım 2018. 

'Mekanda Adalet Araştırma Desteği Programı'nda; mekan çalışmaları çerçevesine ve toplumsal adalet hedefine bağlı kalmak şartıyla sakatlık, çocuk, gıda, yaşlılık, göç, politik ekoloji, toplumsal cinsiyet, eğitim, halk sağlığı, hafıza mekanları gibi çeşitli konularda sürdürülen araştırmalara destek sağlanacak. 

» Haberin Devamı

İnternet Özgürlüğü Fonu

Güncelleme Tarihi 15.11.2018

İnsan haklarını, internet özgürlüğünü ve açık toplumları teşvik eden açık ve erişilebilir teknoloji merkezli projeleri destekleyen Open Technology Fund'ın İnternet Özgürlüğü Fonu için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 1 Ocak 2019. 

Fon aracılığıya genellikle 6 ila 18 aylık ve 5.000 $ ila 300.000 $ bütçe aralığındaki projeler destekleniyor. Kar amacı gütmeyen Türkiye'den STÖ'lerin başvurabileceği fonla ilgili ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

» Haberin Devamı

CPC Learning Network: INSPIRE Fonu

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

Çocuklara yönelik şiddeti önlemek için oluşturulmuş bir çalışmalarla ilgili uygulamaları yürüten ve 100 ajansın oluşturduğu gayrı resmi bir ağ olan INSPIRE Çalışma Grubu, INSPIRE’ın farkındalık yaratma ve katılım aktivitelerini, düşük ve orta gelirli ülkelerde destekleyecek teklifler için çağrıda bulundu.Çocuklara yönelik şiddeti önlemeye yönelik çalışmaları destekleyecek projelerin başvurusuna açık olan hibe programı için son başvuru tarihi 31 Aralık 2018. 

 

» Haberin Devamı

Avrupa Komisyonu Erasmus + Programı 2019 Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.11.2018
Avrupa  Komisyonu, Erasmus +Programı 2019 Teklif Çağrısını yayınladı. Çağrıya göre  2019 yılı Erasmus+ Program bütçesi, 2018 yılına göre 300 Milyon Avro artarak 3 Milyar Avro olarak belirlendi. Erasmus+ Programı 2019 için eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarında faaliyet gösteren kamu ya da özel kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları proje başvurusu yapabilecekler. Programa ayrıca gençlik çalışmalarında aktif olan ancak tüzel kişilik olmayan gençlik grupları da hibe desteği için proje başvurusunda bulunabilecek.
 
2019 Yılı proje son başvuru tarihleri şöyle; 
  • 5 Şubat 2019
  • 21 Mart 2019 
  • 30 Nisan 2019
  • 1 Ekim 2019

» Haberin Devamı

The Prince Claus Fonu Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

The Prince Claus Fonu ve Goethe Enstitüsü ortaklığında, “Çevresel Değişime Karşı Kültürel ve Sanatsal Yanıtlar” başlığıyla yeni bir teklif çağrısı yapıldı. Hibe çağrısı çevre, iklim ve doğal değişim konusunda sanatçıların ve diğer kültürel çevrelerin desteğine ihtiyaç duyulduğunu belirtilirken, hibe kapsamında minimum 15.000 maksimum 20.000 Euro’ya kadar kaynak sağlanacak. Hibe sürdürülebilir bir çevreye katkı sunacak sanatsal projelere öncelik veriyor. 

» Haberin Devamı

KAHANE Vakfı 2019 Destek Başvuruları Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

Eğitim,sağlık, göç ve entegrasyon, erişilebilirlik, hareketlilik başta olmak üzere çeşitli başlıklarda fon veren KAHANE Vakfı'nın 2019 için hibe destek başvuruları 19 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek. 

» Haberin Devamı

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Hibe Programı Küresel Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 13.11.2018

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Hibe Programı yeni teklif çağrısı yayınlandı. Başvurular için son tarih 21 Aralık 2018, Brüksel saatiyle 12:00.

» Haberin Devamı

Türkiye’de Çocuk Güvenliği Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 13.11.2018

Hayata Destek Derneği, çocuk güvenliğinin Türkiye’de güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Adana, Batman, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, Mardin, Mersin ve Şanlıurfa'da mülteci çocuklarla ve aileleriyle doğrudan çalışan küçük ölçekli yerel kuruluşlara verilmek üzere bir hibe çağrısı yayınladı. 

Türkiye'de Çocuk Güvenliği Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında yerel kuruluşların yürütmekte oldukları çocuk koruma programlarına çocuk güvenliği boyutunu entegre etmeleri ve çocuk katılımını güçlendirmelerine yönelik projeler desteklenecek. Hibe programında desteklenen kurumların, çalıştıkları bölgede model oluşturacak uygulamaları hayata geçirmeleri ve çocuk güvenliği bakış açısını yaygınlaştırmaları bekleniyor.

Projelere en az 15.000 Euro en fazla 20.000 Euro karşılığı Türk Lirası destek verilecek.  Program için son başvuru tarihi 02 Aralık 2018. 

Hibe programına dernekler, meslek örgütleri, işçi ve işveren sendikaları başvurabilecek. 

» Haberin Devamı

A.J. Muste Hafıza Enstitüsü Sosyal Adalet Fonu

Güncelleme Tarihi 08.11.2018

Dünyanın dört bir yanındaki tabandan gelen aktivist projeleri destekleyen, küçük bütçeli ve merkezi fon kaynaklarına erişimi az olanlara önceliğin verildiği “Sosyal Adalet Fonu” için başvurular başladı. Fon başvuruları iki adımda gerçekleştirilecek. İlk adımda ön başvuru yapılırken, birinci aşamayı geçenler için tam başvuru süreci başlatılacak.

» Haberin Devamı

ABD Büyükelçiliği Yeni Hibe Çağrısını Yayınladı

Güncelleme Tarihi 07.11.2018

ABD Büyükelçiliği yeni hibe destek programı için çağrı yaptı. Hibe desteğine başvurmak isteyenler 17 Aralık Pazartesi günü saat 10.00'a kadar başvurularını gerçekleştirebilirler. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.