Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

"Bölünmüş Geçmiş Ortak Gelecek" Projesi Küçük Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 19.07.2018

18 ortaklı bir konsorsiyum tarafından yürütülen "Bölünmüş Geçmiş Ortak Gelecek" projesi kapsamında STK’lara yönelik küçük hibe programı açıldı. Hibe kapsamında desteklenecek olan projelerin farklı kültürlerle bir arada yaşama, çeşitlilik  ve barış inşaasına katkı sağlaması bekleniyor. Hibe kapsamında tek bir proje için verilecek maksimum hibe tutarı 7400 euro olarak belirlendi. Projelerin en az 4 ve en fazla 6 ay sürmesi bekleniyor.  Hibe başvuruları 15 Temmuz-15 Eylül 2018 tarihleri arasında http://jointfuture.org/news/call-for-the-proposals/ adresinden gerçekleştirilebilir. 

» Haberin Devamı

FARE Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 17.07.2018

Ayrımcılığa karşı sosyal içermeyi teşvik eden, farklı topluluklardan insanları bir araya getirmek için futbolu araç olarak kullanarak yerel ve bölgesel düzeyde etkinlik düzenleyen ve etkinliklerin finanse edilmesni sağlayan hibenin azami tutarı 500 Avro olarak belirlendi. 

» Haberin Devamı

İsviçre Büyükelçiliği Proje Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 10.07.2018

İsviçre Büyükelçiliği, insan hakları alanında yeni bir proje teklifi çağrısı yaptı. Büyükelçilik, 2018’in kalan dönemi süresince, başvuran tarafından belirlenecek bir konunun ele alınmasıyla (örneğin, kadın hakları alanında erken evlenme veya aile içi şiddet) Türkiye’de insan haklarının korunmasını geliştirecek 1 ila 3 küçük projeyi destekleyecek. 

» Haberin Devamı

İzmir Kalkınma Ajansı'ndan Fizibilite Desteği

Güncelleme Tarihi 07.06.2018

İzmir Kalkınma Ajansı 2 Milyon TL bütçeli 2018 Yılı Fizibilite Destek Programını ilan etti.  Hibe kapsamında başarılı bulunan projelere en az 20.000, en çok 200.000 TL destek verilecek. Proje uygulama süresinin ise 12 ay olması öngörülüyor. İlgilenen projelerin 24 Aralık 2018 saat 17:00’ye kadar teslim edilmesi gerekiyor. 

» Haberin Devamı

Ankara Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Fizibilite Desteği Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 07.06.2018

Yıl sonuna kadar açık olacak olan Ankara Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Fizibilite Desteği Programı için başvurular başladı. Toplam bütçesi 2 Milyon TL olan programa sivil toplum kuruluşları üniversiteler veya faaliyet teklifi konusu ile ilgili kamu kurum/kuruluşları ile ortak başvuru yapabilecek. Azami 12 ay sürecek projelere program kapsamında minimum 25 bin TL maksimum 150 bin TL maddi destek sağlanacak. 

» Haberin Devamı

AB’nin Beceri Kazandırma Yolları Politikasının Uygulanmasında Beceri Ölçümlerinin Yaygınlaştırılmasına Destek Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 07.06.2018

EaSI Programı PROGRESS bileşeni altında VP/2018/008 numaralı “AB’nin Beceri Kazandırma Yolları politikasının uygulanmasında beceri ölçümlerinin yaygınlaştırılmasına destek konulu teklif çağrısı yayımlandı. Son başvuru tarihi 13 Temmuz 2018. 

» Haberin Devamı

ABD Büyükelçiliği'den Yeni Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 24.05.2018

ABD Büyükelçiliği üç ana kategori altında hibe çağrısına çıktı. Türk Amerikan Değerlerini Güçlendirme, ekonomik refahın güçlendirilmesi ve ortak güvenliğe destek alt kategorilerinde verilecek olan hibenin minimum tutarı 10 bin dolar olurken, hibe başına talep edilen tutar ise toplamda 140 bin doları geçemeyecek.

» Haberin Devamı

EaSI Programı Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 17.05.2018

EaSI Programı kapsamında “AB’nin Beceri Kazandırma Yolları politikasının uygulanmasında beceri ölçümlerinin yaygınlaştırılmasına destek” konulu Teklif Çağrısı yayımlandı.

» Haberin Devamı

İnsan Hakları Savunucularına Destek: Innovation Challenge 2018

Güncelleme Tarihi 10.05.2018

İsveç merkezli Civil Rights Defenders, insan hakları savunuculuğu alanında yaratıcı fikirlere destek olmak üzere Innovation Challenge 2018- (IC 2018) adıyla bir yarışma açtı.

» Haberin Devamı

Avrupa Komisyonu Teklif Çağrısı: Endüstri İlişkileri Alanında Uzmanlığın Geliştirilmesi

Güncelleme Tarihi 25.04.2018

Avrupa Komisyonu İstihdam, Sosyal İşler ve İçerme Genel Müdürlüğü yıllık çalışma programı kapsamında “Endüstri İlişkileri Alanında Uzmanlığın Geliştirilmesi” konulu teklif çağrısı yayımladı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.