TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı Türkiye Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 22.01.2020

Demokrasinin, hukukun üstünlüğünün, insan hakları ve temel özgürlüklere saygının geliştirilmesi ve güçlendirilmesini desteklemek amacıyla Sivil Toplum Kuruluşlarına doğrudan mali destek veren Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Türkiye Programı için teklif çağrısı yayınlandı. 

EuropeAid/167665/DD/ACT/TR referans numarasıyla başvuruya açılan DİHAA hibeleri için ön başvurular 3 Mart 2020, Brüksel saatiyle 16:00'ya kadar kabul edilecek. 

Toplam bütçesi 3 milyon 200 bin Euro olan hibe programına başvurular İngilizce yapılacaktır. Başvuru sahiplerinin PADOR kaydının olması zorunludur. PADOR için STGM olarak hazırladığımız videoya buradan ulaşabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) 2019 Hibe Programı için Küresel Çağrı

Güncelleme Tarihi 16.01.2020
Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) 2019 Hibe Programı için küresel çağrı yayınlandı. Programa son başvuru 23 Ocak 2020.
 
Demokrasinin, hukukun üstünlüğünün, insan hakları ve temel özgürlüklere saygının geliştirilmesi ve güçlendirilmesini desteklemek amacıyla Sivil Toplum Kuruluşlarına doğrudan mali destek veren Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA) 2019 dönemi için üç alandaki - İş Dünyası ve İnsan Hakları, İşkence ve Kötü Muamele ile Mücadele ve  Demokratik Hesap Verilebilirlik- çalışmaları destekleyecek. 

» Haberin Devamı

Cinsiyet Eşitliği Odağında Geleceğin İnsana Yakışır İşleri Yaklaşımının Desteklenmesi Hibe Programı Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 08.01.2020
Cinsiyet Eşitliği Odağında Geleceğin İnsana Yakışır İşleri Yaklaşımının Desteklenmesi Hibe Programı teklif çağrısı yayınlandı. Konsept notun iletilmesi için son tarih 27 Ocak 2019.
 

» Haberin Devamı

Sabancı Vakfı 2020 Yılı Hibe Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 08.01.2020

Sabancı Vakfı 2020 yılı için hibe desteğini duyurdu. Hibe başvuruları için son tarih 10 Şubat 2020 saat 17.00. Hibe programı kapsamında proje başına verilecek hibe tutarı en az 50 bin TL en fazla ise 250 bin olarak belirlendi. 

» Haberin Devamı

Van Tienhoven Uluslararası Doğa Koruma Vakfı Hibe Duyurusu

Güncelleme Tarihi 08.01.2020

Tehdit altındaki türlerin ve ekosistemlerin korunması hedefiyle biyolojik çeşitlilik alanındaki çalışmaları destekleyen Van Tienhoven Uluslararası Doğa Koruma Vakfı yeni dönem hibesini duyurdu. Vakfın 2020 yılı destekleri için son başvuru tarihi 31 Ocak 2019.

» Haberin Devamı

Prince Claus Fonu Tehdit Altındaki Belge Mirası için İlk Yardım Açık Çağrısı

Güncelleme Tarihi 08.01.2020
Prince Claus Fonu, Kültürel Acil Müdahale (CER) Programı ve Whiting Vakfı aracılığıyla Tehdit Altındaki Belge Mirası için İlk Yardım Açık Çağrısının üçüncü turunu duyurdu.
 
Çatışmalar veya diğer felaketler nedeniyle tehdit edilen belge mirasını korumak hedefiyle verilecek olan desteğe başvuru için son tarih 31 Ocak 2019.

» Haberin Devamı

ABD Büyükelçiliği Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 31.12.2019
ABD Büyükelçiliği yeni destek programının duyurusunu yaptı.  Hibe desteğine başvurmak isteyenler 21 Ocak Salı günü Türkiye saatiyle 17:00'ye kadar başvurularını gerçekleştirebilirler.
 
Teklif çağrısı kapsamında talep edilecek hibe miktarı ise minimum 5 bin Amerikan Doları maksimum 80 bin Amerikan Doları.
 

» Haberin Devamı

Amerika Birleşik Devletleri Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu Hibe Duyurusu

Güncelleme Tarihi 25.12.2019
Amerika Birleşik Devletleri Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu, Irak, Ürdün, Lübnan ve Türkiye'deki mültecilere, yerinden edilmiş Iraklılara ve diğer hassas nüfuslara yardım eden STK programları için teklif çağrısını duyurdu. 
 
Hibe çağrısı için son başvuru tarihi 22 Ocak 2020.

» Haberin Devamı

The Prince Claus Fonu Ağ Ortaklığı Hibe Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 25.12.2019
Kültürel ve sanatsal girişimleri desteklemek, yaratıcı sesleri büyütmek için çeşitli çalışmaları destekleyen The Prince Claus Fonu, kuruluşların güçlü ve ilgili kültür sanat organizasyonlarıyla birlikte sürdürülebilir uluslararası ağ oluşturması hedefiyle yeni dönem çağrısı yayınlandı. Ağ ortaklık hibesi için son başvuru tarihi 10 Şubat 2020.

» Haberin Devamı

Avrupa Komisyonu Erasmus + Programı 2020 Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 19.12.2019
Erasmus + Programı için 2020 teklif çağrıları ve rehberi yayımladı. 
 
Gençlere projeler aracılığıyla yurtdışında çalışma, eğitim veya mesleki deneyim kazanmaları için fırsat sağlayan programa eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarında faaliyet gösteren kamu ya da özel kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları proje başvurusu yapabiliyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.