Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Smart Start Projesi Mikro Hibe Başvurusu

Güncelleme Tarihi 10.04.2018

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Smart Start projesi kapsamında STK’lara yönelik düzenlenen yarışma sonrasında kazananlara 3500 Avro mikro-hibe verilecek.

» Haberin Devamı

The Minor Foundation for Major Challenges Hibe Duyurusu

Güncelleme Tarihi 09.04.2018

Sera gazı emisyonlarının azaltılması için politika üretme ve kamuoyu etkileme çalışmaları yapan projelere hibe veren The Minor Foundation for Major Challenges 2016-2018 dönemi için hibe desteklerini sürdürüyor.

» Haberin Devamı

Women Photograph'tan Kadın Foto Muhabirlere Hibe Desteği

Güncelleme Tarihi 09.04.2018

Women Photograph, foto muhabirlik alanında cinsiyet çeşitliliğini teşvik etmek ve görsel gazetecilik alanında çalışan kadınları ve onların çalışmalarını destekleyip ön plana çıkarmak için bir hibe desteğini hayata geçiriyor. 

» Haberin Devamı

"International Women of Istanbul" Hibe Çağrısı Yayımlandı

Güncelleme Tarihi 02.04.2018

Destek, Türkiye’de kayıtlı sosyal yardım kuruluşlarına yönelik veriliyor. 

» Haberin Devamı

Kadına Yönelik Şiddet ve Toplumsal Cinsiyet Temelli Ayrımcılığın Önlenmesinde Eylem Odaklı Savunuculuk Araştırması Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 28.03.2018

UN Women kadın hakları alanında çalışan sivil toplum örgütlerini, bilgi merkezlerini ve araştırma kurumlarını “Batı Balkanlar ve Türkiye’de kadına yönelik şiddet ve toplumsal cinsiyet temelli ayrımcılığın önlenmesi” konusunda eylem odaklı savunuculuk araştırması düzenlemek üzere ortaklık kurmaya davet ediyor.

» Haberin Devamı

İstihdam ve Sosyal Yenilik (EaSI) Programı Yeni Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 23.03.2018

EaSI Programı kapsamında "İş ve bakım yükümlülüklerinin dengesinin sağlanmasına yönelik olarak yaratıcı iş-özel yaşam dengesi stratejilerinin geliştirilmesi" konulu Teklif Çağrısı yayımlanmıştır.

Teklif çağrısının amacı, kadınların işgücü piyasasına katılımlarının artırılması için kadın ve erkek arasında bakım sorumluluklarının daha eşit bir şekilde paylaşılmasını destekleyecek iş-özel yaşam dengesinin sağlanmasına yönelik yenilikçi stratejilerinin geliştirilmesi, test edilmesi ve uygulanmasıdır.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Destek Programı İkinci Dönem Hibe Programı (CSSP-II) Teklif Çağrısı ve Bilgilendirme Toplantıları

Güncelleme Tarihi 22.03.2018

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplum Destek Programında İkinci Dönem Başlıyor!

» Haberin Devamı

People’s Trust for Endangered Species Hibe Duyurusu

Güncelleme Tarihi 22.03.2018

People’s Trust for Endangered Species yeni hibe ilanını yayınladı. 

» Haberin Devamı

Mama Cash Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 20.03.2018

Mama Cash feminist perspektifle kadın odaklı çalışmalar yürüten, kadınların, genç kızların veyahut trans ve intersekslerin örgütlenmelerine hibe desteği sağlıyor. Desteklenecek örgütlerin esas çalışma alanlarının kadınların, kızların veyahut trans ve intersekslerin insan hakları olması bekleniyor.

» Haberin Devamı

ABD Büyükelçiliği Yeni Hibe Duyuruları

Güncelleme Tarihi 16.03.2018

ABD Büyükelçiliği iki yeni hibe duyurusunda bulundu. Hibeler “İlk Kez Başvuranlar için Küçük Hibe” ve “Büyük Hibe” olarak ikiye ayrılıyor. “Ortak güvenliğe destek”, “ekonomik refahın güçlendirilmesi” ve “Türk-Amerikan ortak değerlerinin sağlamlaştırılması” olarak üç ana kategori altında verilecek destekler için son başvuru tarihi 28 Mart 2018.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.