Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

2017 SODES Proje Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 24.02.2017

Beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasını amaçlayan Sosyal Destek Programının (SODES) 2017 yılı uygulamaları başlamıştır. GAP ve DAP illeri, Adana, Aksaray, Bayburt, Gümüşhane, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin, Niğde, Osmaniye, Sivas ve Yozgat illerinde uygulanacak olan SODES programının başvuru süreci aşağıdaki gibidir:

» Haberin Devamı

Mama Cash Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 22.02.2017

Mama Cash, kadınlar ve translar tarafından yönetilen örgütlere, aktivist gruplara ve inisiyatiflere destek veriyor. Öncelik alanları içinde cinsellik ve üreme adaleti, cinsellik ve toplumsal cinsiyet noırmalarının değişimi, şiddetle mücadele, işçi hakları, temel haklar, adalete erişim, sanatla dönüşümü sağlamak bulunmaktadır.

» Haberin Devamı

National Endowment for Democracy (NED) Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 14.02.2017

7 Mart'a kadar sürecek NED Hibe Programı başvuruları başladı. 

» Haberin Devamı

Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı Başvuruları Açılıyor!

Güncelleme Tarihi 14.02.2017

Kadın, Genç ve Engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, sivil toplum kuruluşlarının “Eğitim” alanında uygulayacağı projeleri bekliyor. Toplumsal Gelişme Hibe Programı kapsamında alınacak online başvurular 6 Mart 2017 itibariyle başlayıp, 28 Nisan 2017 tarihinde sona erecek.

» Haberin Devamı

Birleşik Krallık Program Fonu (BEF) Proje Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.02.2017

Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği, Birleşik Krallık Program Fonu başvuruları başladı. Birleşik Krallık Program Fonu, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı’nın dış politika öncelik ve hedeflerine katkı sağlayacak projelere destek verebilmektedir. 1 Nisan 2017-31 Mart 2018 tarihleri arasında uygulanacak projeler için proje tekliflerini aşağıdaki bağlantıda bulunan rehberi okuyarak 3 Mart 2017 tarihine kadar gönderebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Karadeniz Programı 2014-2020 Dönemi Birinci Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 01.02.2017

Avrupa Birliği Bakanlığının Ulusal Otoritesi olduğu ENI (Avrupa Komşuluk Aracı) Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği (SÖİ) Programının 2014-2020 dönemi birinci teklif çağrısı yayımlandı. 

» Haberin Devamı

Sivil Toplum İçin Destek Vakfı Hibe Programları

Güncelleme Tarihi 27.01.2017

Sivil Toplum için Destek Vakfı'nın yıl boyunca başvuruya açık iki hibe programı bulunmaktadır: Kurumsal Program ve Proje Programı. Hibe programlarına ait detayları aşağıda görebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı Türkiye Programı Yeni Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 26.01.2017

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, insan hakları ve demokratik reformlar konusunda sivil toplumun rolünü güçlendirmeyi amaçlayan ve yıllık bir program olan Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA) kapsamında Türkiye için yeni bir Teklif Çağrısı yayımladı.

» Haberin Devamı

Çocuklarla Birlikte Daha Güçlü Küçük Destek Programı İkinci Çağrısı Yayımlandı

Güncelleme Tarihi 24.01.2017

Bu çağrı için ayrılan toplam destek tutarı yaklaşık 100.000 Türk Lirası’dır.

Bu çağrı çerçevesinde verilecek destekler aşağıda belirtilen alt ve üst limitler arasında olacaktır:

Alt limit: 3.700 Türk Lirası

Üst limit: 10.175 Türk Lirası

» Haberin Devamı

Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 12.01.2017

“Yerel Projelere Hibe Programı (GGP)” Japon Devleti tarafından 1989 yılından beri “Japonya Resmi Kalkınma Yardımı (Japan ODA)” kapsamında gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde uygulanmaktadır. Programın amacı temel insani ihtiyaçları karşılamak üzere hazırlanmış kalkınma projelerine yönelik geri ödemesiz bir mali yardım sunmaktır. Program kapsamında 140 ülke ve bölgede yerel proje gerçekleştirilmiştir. Programın Türkiye'de uygulanması ile ilgili anlaşma Japonya ve Türkiye Devletleri arasında 11 Eylül 2000 tarihinde imzalanmıştır. Program bu tarihten itibaren Türkiye'de uygulanmaktadır. Yerel Projelere Hibe Programının mali destekleri, aşağıdaki kriterlere göre projelerin incelenip değerlendirilmesinden sonra sağlanır.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.