Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Jack Kimmel Uluslararası Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 07.09.2018

Kanada TREE Fonu tarafından desteklenen ve Jack Kimmel onuruna verilen destek dünyanın dört bir yanından ağaç yetiştiriciliği ve kent ormancılığı alanlarında araştırma yürütenlere katkı sağlamayı hedefliyor. Hibe programında Amerika Birleşik Devletleri dışında çalışan araştırmacılara öncelik verilirken, hibe turaı maksimum 10 bin Euro olarak belirlendi. Hibe programı için başvurular 1 Ekim 2018'de sona erecek. 

» Haberin Devamı

Roberto Cimetta Fonu TAMTEEN Destek Programı

Güncelleme Tarihi 07.09.2018

Sanatçıların ve kültür operatörlerinin uluslararası hareketliliği ve değişimi bağlamında destek veren Roberto Cimetta Fonu'nun TAMTEEN destek programı için başvurular devam ediyor. Türkiye de dahil olmak üzere Arabistan ve Orta doğu coğrafi bölgesindeki kültür ve sanat örgütlerinin ve/veya sanatçı kolektiflerinin güçlendirmeyi ve yerel projeler geliştirmeyi hedefleyen fon için son başvuru tarihi 30 Eylül 2018. 

» Haberin Devamı

Yeni Film Fonu 2018 İkinci Başvuru Dönemi Başladı

Güncelleme Tarihi 05.09.2018

Anadolu Kültür ve !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali ortaklığıyla kurulan ve değişime yol açan, insan haklarını, eşitlik ve özgürlüğü ilke edinen belgesel filmlere destek veren Yeni Film Fonu'nun 2018 ikinci başvuru dönemi başladı. 

Başvurular 05 Eylül - 15 Ekim 2018 tarihleri arasında http://www.yenifilmfonu.org/tr/basvuru-formu adresinden gerçekleştirilebilecek. 

» Haberin Devamı

UN Woman Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının Güçlendirilmesi Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 29.08.2018

Birleşmiş Milletler’in toplumsal cinsiyet eşitliği için çalışan birimi UN Women kadın hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddet, toplumsal katılım, uyuşmazlık çözümü, sosyal içerme, kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması, mültecilerle çalışan sivil toplum kuruluşlarını ve akademik kurumları birlikte çalışmaya çağırıyor.

Çağrı için lütfen tıklayınız. 

» Haberin Devamı

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu

Güncelleme Tarihi 29.08.2018

Hrant Dink Vakfı, Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliği ile, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasları artırmaya ve her alanda işbirliklerini teşvik etmeye devam ediyor. Sınırları Aşıyoruz programı kapsamında yürütülen Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, 2017-2019 döneminde Birleşik Krallık Hükümeti Çatışma, İstikrar, Güvenlik Fonu desteği ile 150 kişinin daha belirli bir amaç ve program doğrultusunda komşu ülkeye yapacakları ziyaretlerin gidiş-dönüş seyahat masraflarını karşılayacak. 17. dönem için son başvuru tarihi 1 Kasım 2018. 

» Haberin Devamı

2018 Tarih ve Hafıza Araştırmaları Teşvik Fonu

Güncelleme Tarihi 28.08.2018

Hrant Dink Vakfı destekçilerinden Dr. Alper Öktem’in girişimi ve katkılarıyla 2010 yılında hayata geçirilen Tarih Araştırma Teşvik Fonu 2018 yılı için başvuruları almaya başladı. Fon için son başvuru tarihi 08 Eylül 2018'dir.

» Haberin Devamı

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programına Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 17.08.2018

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programına (DAP) başvurular 31 Ağustos 2018 geceyarısına kadar devam ediyor.

» Haberin Devamı

Çocuklar için UEFA Vakfı Proje Çağrısı

Güncelleme Tarihi 17.08.2018

Çocuklar için UEFA Vakfı, dünya çapında çocukların temel haklarını yaygınlaştırmak için 2018 proje çağrısını yayınladı. Projeleri göndermek için son tarih ise 14 Eylül.

» Haberin Devamı

The Feminist Review Trust Fonu Üçüncü Dönem Başvurularını Bekliyor

Güncelleme Tarihi 07.08.2018

The Feminist Review Trust Fonu 2018 hibe programının üçüncü turu için başvuruları kabul etmeye başladı. Küresel olarak kadınların hayatlarının çeşitliliğini ve kadınların karşılaştığı eşitsizliklerle mücadele etmeleri için yaratıcılıklarını desteklemek amacıyla tasarlanan programın üçüncü turu için son başvuru tarihi 30 Eylül 2018.

» Haberin Devamı

British Council Kültürel Koruma Fonu

Güncelleme Tarihi 06.08.2018

British Council Kültürel Koruma Fonu, Nisan-Aralık 2019 ayları arasında yürütülecek çalışmalar için başvuruları almaya başladı. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.