Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Türk-İsveç Kalkınma İşbirliği Birimi 2018 yılı Proje Başvuru Çağrısı

Güncelleme Tarihi 26.10.2017

Türk-İsveç Kalkınma İşbirliği Birimi 2018 dönemi için proje başvurularını bekliyor.

» Haberin Devamı

TAP Vakfı 1 Aralık Gençlik Fonu başvuruları başladı

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı’nın yerel düzeyde gençlik projelerini ve etkinliklerini destekleme programı olan “TAP Vakfı 1 Aralık Gençlik Fonu” başvuruları açıldı.

» Haberin Devamı

Kadın Hakları için 2018-2020 Hibe Programları

Güncelleme Tarihi 05.10.2017

Norad Sivil Toplum Departmanı kadın hakları ile ilgili projeler  iki hibe programına ilişkin bir teklif çağrısı duyurdu. Bu hibelerden birine veya her ikisine  başvuru yapılması mümkündür.

» Haberin Devamı

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı: 2017 Küresel Teklif Çağrısı (DİHAA)

Güncelleme Tarihi 04.10.2017

Bir AB programı olan, Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı, insan hakları ve demokratikleşmenin küresel çapta gelişimini, sivil toplum inisiyatiflerini destekleyerek katkıda bulunmayı hedefler.

» Haberin Devamı

PRODES Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 26.09.2017

"Sivil Toplum Kuruluşları için Proje Yardımları" Programı için, 2017 yılı proje teklif çağrısına çıkılmıştır. Dernekler Dairesi Başkanlığı, Program kapsamında, STK'ların kapasitelerinin geliştirilmesi, kamu ile olan ilişkilerinin artırılması ve karar alma mekanizmalarına aktif katılım sağlanması gibi amaçlar ile ilgili projeleri desteklemektedir. 

» Haberin Devamı

Disney Conservation Fund (DCF)

Güncelleme Tarihi 26.09.2017

İnsanların refahı gezegenin sağlığına derinden bağlıdır. Bu nedenle Disney Conservation Fund yaban hayatını ve yaşam alanlarını korumak için hem bilimsel araştırmayı hem de topluluk katılımını harmanlayan projeleri desteklemektedir. Fon bugüne kadar 115 ülkedeki farklı projelere 65 milyon ABD Dolarını aşkın hibe sağlamıştır.

» Haberin Devamı

Arnavutluk, Bosna-Hersek, Kosova , Karadağ, Sırbistan, Eski Yugoslav Makedonya Cumhuriyeti ve Türkiye'deki ROMACTED Destek Kuruluşları için Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 20.09.2017

Avrupa Konseyi ROMACTED Programı çerçevesinde "Yerel düzeyde iyi yönetişimin ve Romanların güçlendirilmesinin geliştirilmesi" adlı Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği Ortak Programı(DG NEAR), Destek Kuruluşları için teklif çağrısı başlatıyor.

» Haberin Devamı

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı

Güncelleme Tarihi 14.09.2017

Doğrudan Yardım Programı(DAP), bireylere, toplum gruplarına ve yerel ve uluslarası STK’lara, devlet kurumlarına, akademik kuruluşlara veya diğer kar amacı gütmeyen ve toplum düzeyinde kalkınma faaliyetlerinde bulunan ve proje yararlanıcılarının proje tanımlamasına ve uygulamasına dahil olduğu işletmelere açık olan küçük ölçekli esnek  hibe programıdır.

» Haberin Devamı

UN Women’dan Türkiye’ye Yönelik Üç Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 13.09.2017

Birleşmiş Milletler’in toplumsal cinsiyet eşitliği için çalışan birimi UN Women, Bölgesel “Batı Balkanlar ve Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddeti Sonlandırma: Normları Uygulama, Zihinleri Değiştirme” Programı’nın uygulanmasına katkı sağlamak amacıyla, yalnızca Türkiye’ye yönelik üç teklif çağrısı yayımladı. Program, özellikle Batı Balkanlar'da ve Türkiye'deki en dezavantajlı kadın gruplarına odaklanarak kadınlara karşı cinsiyete dayalı ayrımcılığa ve şiddete son vermeyi amaçlıyor.

» Haberin Devamı

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye - Hibe Programları

Güncelleme Tarihi 13.09.2017

5. Ülke Programı ve Suriye İnsani Yardım Programı çerçevesinde Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, sivil toplum kuruluşları1 ve kar amacı gütmeyen toplum temelli örgütleri2 aşağıda belitilen Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu çalışma alanlarında kapasite oluşturmak/geliştirmek için (üç aydan bir yıla ve 30,000 $'a kadar) hibe başvurusu yapmaya davet etmektedir.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.