Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

ABD Büyükelçiliği'den Yeni Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 24.05.2018

ABD Büyükelçiliği üç ana kategori altında hibe çağrısına çıktı. Türk Amerikan Değerlerini Güçlendirme, ekonomik refahın güçlendirilmesi ve ortak güvenliğe destek alt kategorilerinde verilecek olan hibenin minimum tutarı 10 bin dolar olurken, hibe başına talep edilen tutar ise toplamda 140 bin doları geçemeyecek.

» Haberin Devamı

EaSI Programı Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 17.05.2018

EaSI Programı kapsamında “AB’nin Beceri Kazandırma Yolları politikasının uygulanmasında beceri ölçümlerinin yaygınlaştırılmasına destek” konulu Teklif Çağrısı yayımlandı.

» Haberin Devamı

İnsan Hakları Savunucularına Destek: Innovation Challenge 2018

Güncelleme Tarihi 10.05.2018

İsveç merkezli Civil Rights Defenders, insan hakları savunuculuğu alanında yaratıcı fikirlere destek olmak üzere Innovation Challenge 2018- (IC 2018) adıyla bir yarışma açtı.

» Haberin Devamı

Avrupa Komisyonu Teklif Çağrısı: Endüstri İlişkileri Alanında Uzmanlığın Geliştirilmesi

Güncelleme Tarihi 25.04.2018

Avrupa Komisyonu İstihdam, Sosyal İşler ve İçerme Genel Müdürlüğü yıllık çalışma programı kapsamında “Endüstri İlişkileri Alanında Uzmanlığın Geliştirilmesi” konulu teklif çağrısı yayımladı.

» Haberin Devamı

Kırkayak Kültür’den Dom Gruplarıyla Çalışan STÖ’lere Destek

Güncelleme Tarihi 25.04.2018

Dom topluluklarının hakları için savunuculuk ve farkındalık faaliyetleri yürüten Kırkayak Kültür’ün Avrupa Birliği Delegasyonu tarafından desteklenen alt hibe programına başvurular başladı.

» Haberin Devamı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Gençlik Projelerine Hibe Desteği

Güncelleme Tarihi 25.04.2018

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Sivil Toplum Kuruluşlarına hibe desteğinde bulunacak.

» Haberin Devamı

Raoul Wallenberg -İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 24.04.2018

Türkiye’de, insan hakları ve insancıl hukuk konularında var olan akademik araştırma ve yayın sayısının artmasına ve genç akademisyenlerin ve bağımsız araştırmacıların güncel insan hakları konularında araştırma yapmalarını teşvik ederek ortak çalışma alanları yaratılmasına destek olmayı hedefleyen hibe programı kapsamında, araştırma tekliflerinin Türkiye’deki insan hakları meselelerinden en az bir veya birkaçını konu alması beklenmektedir.

» Haberin Devamı

A.J. Muste Hafıza Enstitüsü Fon Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 18.04.2018

A.J. Muste Hafıza Enstitüsü’nün yeni fonu için son başvuru tarihi 9 Temmuz 2018.

» Haberin Devamı

Hubert H. Humphrey Burs Programı Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 16.04.2018

Kamuya hizmet veren bir kurumda çalışan ve profesyonel gelişime açık yönetici, planlamacı ya da uzmanların başvuru yapabileceği bir burs programı olan Hubert H. Humphrey Burs Programı için başvurular başladı.

» Haberin Devamı

UNESCO Kültürel Çeşitlilik Uluslararası Fonu Başvuru Çağrısı

Güncelleme Tarihi 11.04.2018

Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Geliştirilmesi Sözleşmesinin 18. Maddesi gereğince kurulan ve çoklu-bağışçı içeren Uluslararası Kültürel Çeşitlilik Fonu (IFCD) UNESCO için başvurular başladı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.