TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

SOLVE 2020 Küresel Mücadele Ödülü

Güncelleme Tarihi 02.04.2020

Dünyanın karşı karşıya olduğu sorunlara çözüm bulma amacıyla Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) tarafından başlatılan SOLVE, küresel sorunlar için yenilikçi, insan merkezli, teknoloji tabanlı çözümler arıyor. 

Ödül kapsamında 10 bin ABD doları tutarında hibe ve ek ödül fonuna erişim elde ediliyor. Bununla birlikte finansal ödülün yanı sıra, MIT destekli ağına katılma, SOLVE personelinden ve SOLVE'nin sektörler arası topluluğunun üyelerinden dokuz aylık kişiselleştirilmiş destek alma imkanı da sunuluyor. 

Ödül için son başvuru tarihi 18 Haziran 2020. 

» Haberin Devamı

Değişen İklim için Kapsayıcı Şehirler Ödülü

Güncelleme Tarihi 02.04.2020

Dönüştürücü kentsel değişimi kutlayan ve ön plana çıkaran küresel bir ödül olan WRI Ross Center Şehirler Ödülü için başvurular başladı. Ödüle son başvuru tarihi 7 Mayıs 2020.

Dünyadaki kentsel değişim üreticilerine/yaratıcılarına ilham vermeye çalışan ödüle,  hem iklim krizini hem de kentsel eşitsizliği ele alarak, değişen bir iklimde nasıl yaşanılacağını ve gelişeceğini gösteren inisiyatiflerden ve projelerden başvuruları davet ediliyor.

» Haberin Devamı

Ufuk 2020 Programı Kapsamında Ağlara Üyelik Desteği

Güncelleme Tarihi 23.03.2020
TÜBİTAK; Ufuk 2020 Programı kapsamında Türkiye’de faaliyet gösteren kuruluşların bilim ve teknoloji alanında Avrupa çapındaki etkin olan ağ yapılarına üye olabilmeleri ve üyeliklerini sürdürebilmeleri için giriş ve üyelik aidatlarının ödenmesi için destek sağlanması hedefiyle yeni dönem desteğini duyurdu. 
 
2020 yılı üyelikleri için yapılacak olan başvurular 24 Haziran 2020 saat 18:00’e kadar, 2021 yılı üyelikleri için yapılacak olan başvurular 22 Ekim 2020 saat 18:00’e kadar yapılabilecek

» Haberin Devamı

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Hibe Teklifi Daveti 2020-Q1

Güncelleme Tarihi 23.03.2020

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) 6. Ülke Programı için kuruluşları teklif sunmaya davet etti. Başvurular için son tarih 30 Mart 2020.

» Haberin Devamı

İçişleri Bakanlığı 2020 Yılı Proje Başvuruları

Güncelleme Tarihi 23.03.2020

İçişleri Bakanlığı, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü 2020 için proje teklif çağrılarını almaya başladı. 

Program kapsamında kapasitelerinin geliştirilmesi, kamu kurumları ile olan ilişkilerinin arttırılması ve karar alma mekanizmalarına aktif katılım sağlanması, toplumsal sorunlara gönüllü kuruluşlar aracılığıyla çözüm üretilmesi gibi çeşitli amaçlarla derneklerin faaliyetlerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

» Haberin Devamı

Un Women Teklif Çağrısı: Hayatta Kalan Kadınların Adalete ve Uzmanlık Hizmetlerine Erişimini Teşvik Etmek

Güncelleme Tarihi 23.03.2020
BM Kadın Birimi (UN Women) Türkiye'deki tüzel kişilik sahibi sivil toplum örgütlerini "Kadına Yönelik Şiddetin Sonlandırılması: Normların Uygulanması, Değişen Akıllar” programının ikinci aşaması altında yer alan "Hayatta Kalan Kadınların Adalete ve Uzmanlık Hizmetlerine Erişimini Teşvik Etmek" başlıklı teklif çağrısına başvurmaya davet ediyor.
 
Teklif çağrısı için son tarih 15 Nisan 2020.

» Haberin Devamı

Gulbenkian İnsanlık Ödülü

Güncelleme Tarihi 23.03.2020
Her yıl 1 milyon avro tutarında destek sunan Gulbenkian İnsanlık Ödülü bu yıl, iklim krizi ile mücadelede yenilikçi  tutumlarıyla öne çıkan insan, grup ve/veya kuruluşlar için verilecek. 

» Haberin Devamı

Hollanda Hükümeti İnsan Hakları Lale Ödülü

Güncelleme Tarihi 23.03.2020

Dünya çapında insan haklarını barışçıl ve yenilikçi yollarla tanıtan/teşvik eden/destekleyen kişi veya kuruluşlara verilen Hollanda Hükümeti İnsan Hakları Lale Ödülü için aday gösterme süreci 29 Mart 2020 tarihine kadar devam ediyor. 

» Haberin Devamı

Küresel Çoğulculuk Ödülü

Güncelleme Tarihi 19.03.2020

Her iki yılda bir, farklılık ve çeşitliliğinin korunması için ve daha kapsayıcı toplumların inşasında olağanüstü ve sürekli başarı gösteren bireylere, kuruluşlara, hükümet organlarına ve özel sektör aktörlerine verilen Küresel Çoğulculuk Ödülü için başvurular 30 Nisan 2020'ye kadar devam ediyor.

» Haberin Devamı

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Uygulama Ortağı Çağrısı

Güncelleme Tarihi 19.03.2020

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), 6'ncı Ülke Programı çerçevesinde kuruluşları uygulayıcı ortaklık için teklif sunmaya davet etti.  Teklifler için son başvuru tarihi 30 Mart 2020.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.