Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Türkiye’nin Canı III. Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 05.06.2017

WWF-Türkiye’nin 2010 yılında, ülkemizin biyolojik çeşitlilik değerlerinin korunması ve bu konuda farkındalık yaratılması konusunda başlattığı Türkiye’nin Canı Kampanyası’nda üçüncü hibe dönemi, 22 Mayıs 2017 tarihinde başladı.

» Haberin Devamı

Bölgesel Tematik STÖ Ağlarını Güçlendirme Çağrısı

Güncelleme Tarihi 05.06.2017

Avrupa Komisyonu Uluslararası İşbirliği ve Geliştirme Destekleri kapsamında yeni bir çağrı yayınlandı.

» Haberin Devamı

HOPES Proje Teklif Süresi Uzatıldı

Güncelleme Tarihi 05.05.2017

HOPES, Suriye’den gelen mültecilere ve Türkiye, Mısır, Kuzey Irak, Ürdün gibi ev sahibi ülkelere yönelik yenilikçi eğitim girişimlerini ve kısa vadeli projeleri desteklemek için bir proje teklif çağrısı başlatıyor.

» Haberin Devamı

2017 İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı (İHAHP)

Güncelleme Tarihi 21.04.2017

RWI Türkiye Programı, İnsan Hakları Eğitimi Kapasite Geliştirme Programı kapsamında verilen  2017 İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı (İHAHP) için başvurular başlamıştır.

» Haberin Devamı

Altı Balkan Ülkesi ve Türkiye’de Kadınlara Karşı Ayrımcılıkla Mücadele ve Şiddete Son Verme Teklif Çağrıları

Güncelleme Tarihi 28.03.2017

Birleşmiş Milletler Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi (UN Women) Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi (ECARO) kadın sivil toplum örgütlerini ve kadın haklarını savunan, toplumsal cinsiyet eşitliğini teşvik eden araştırma merkezlerini  “Altı Balkan Ülkesi ve Türkiye’de Kadınlara Karşı Ayrımcılıkla Mücadele ve Şiddete Son Verme” programı kapsamındaki seçili faaliyetler için proje teklifi sunmaya davet ediyor.

» Haberin Devamı

UNV Proje Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 20.03.2017

Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UNV) Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve Kilis’ten sivil toplum kuruluşlarını küçük girişim kapsamında projelerine fon yaratmak için başvurmaya çalışıyor.

» Haberin Devamı

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları Doğrudan Hibe Fonlama Mekanizması 1. Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 20.03.2017

TANAP Projesi’nin inşaat ve işletme aşamalarında yerel halkın yaşam kalitesini iyileştirerek bölgede sürdürülebilir kalkınmanın sağlanmasına katkıda bulunmak için geliştirdiği Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamındaki Doğrudan Hibe Fonlama Mekanizması ile desteklenecek proje teklifleri için birinci çağrı yapıldı. Ardahan, Kars, Erzurum, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale illerinde 9-12 ay süreli proje teklifleri için 200.000 TL – 1.500.000 TL hibe başvurusunda bulunabilecek. 

» Haberin Devamı

Dernekler Dairesi Sivil Toplum Kuruluşları için Proje Yardımları

Güncelleme Tarihi 09.03.2017

"Sivil Toplum Kuruluşları için Proje Yardımları" Programı için, 2017 yılı proje teklif çağrısına çıkılacaktır. Dernekler Dairesi Başkanlığı, Program kapsamında, STK'ların kapasitelerinin geliştirilmesi, kamu ile olan ilişkilerinin artırılması ve karar alma mekanizmalarına aktif katılım sağlanması gibi amaçlar ile projeleri desteklemektedir.

» Haberin Devamı

Open Society Bağımsız Gazetecilik Fonu

Güncelleme Tarihi 09.03.2017

Gazetecilik üretiminde yer alan gazetecilik organizasyonları, ağlar, yeni kuruluşlar ve gayri resmi gruplar hibe başvurusunda bulunabilir.

» Haberin Devamı

Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı 2017 Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 07.03.2017

2017 Toplumsal Gelişme Hibe Programı başvuruları, 6 Mart 2017 tarihi itibariyle kabul edilmeye başlandı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.