Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Kültür İçin Alan 2019 Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 07.02.2019

Goethe-InstitutHollanda Büyükelçiliğiİstanbul İsveç Başkonsolosluğuve Fransız Kültür Merkezi’nin öncülüğünde başlatılan ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Anadolu Kültür’ün işbirliğiyle gerçekleştirilen Kültür için Alan Projesi, Destek Programı kapsamında proje başvuruları için açık çağrı yaptı. 

Proje teklifleri için son başvuru tarihi 24 Şubat 2019. 

» Haberin Devamı

Hollanda Büyükelçiliği Matra Programı Hibe Duyurusu

Güncelleme Tarihi 06.02.2019

Hollanda Büyükelçiliği Matra Programının 2019 birinci dönem proje başvuruları devam ediyor. Türkiye’nin AB katılım sürecine somut ve sürdürülebilir projelerle destek vermeyi amaçlayan Matra Programı’nda hukukun üstünlüğü ile ilgili konulara ağırlık verilecek. 

Proje başvuruları için son kabul tarihi 28 Şubat 2019 (gece yarısına kadar).

» Haberin Devamı

UN Women'dan Sivil Toplum Kuruluşları İçin Yeni Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 05.02.2019

Birleşmiş Milletler kadın birimi UN Women yeni dönem çağrısını duyurdu.

Türkiye'de cinsiyet eşitliği konusunda çalışan sivil toplum kuruluşlarına yönelik çağrı "Kadına Yönelik Şiddeti Sonlandırma: Normları Uygulama, Zihinleri Değiştirme” Programı’ altında duyuruldu. 

Çağrıya teklif iletmek için son başvuru tarihi 28 Şubat 2019, Türkiye saatiyle 23:00

» Haberin Devamı

Raoul Wallenberg İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 04.02.2019

Türkiye’de güncel insan hakları konularında yapılan araştırmaları teşvik ederek ortak çalışma alanları yaratılmasına destek olmaya yönelik Raoul Wallenberg İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı (RW-İHAHP) için başvurular başladı.

Programa son başvuru tarihi 15 Mart 2019, saat 00.00.

» Haberin Devamı

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum Kuruluşları için Proje Yardımları Programı

Güncelleme Tarihi 31.01.2019

İçişleri Bakanlığı "Sivil Toplum Kuruluşları için Proje Yardımları Programı" 2019 yılı proje teklif çağrısını duyurdu.

» Haberin Devamı

Çocuk Katılımı İçin Mikro-Fon Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 30.01.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) tarafından yürütülen Mikro-Fon hibe programı için başvurular başladı.  Programa 25 Şubat 2019 tarihine ve saat 17:00'ye kadar başvuru yapılabilecek.

» Haberin Devamı

Calouste Gulbenkian Vakfı Proje Hibesi

Güncelleme Tarihi 30.01.2019

Calouste Gulbenkian Vakfı 2018-2022 dönemi için belirlediği üç başlıkta, sosyal bütünleşme, entegrasyon ve sürdürülebilirlik konularında hazırlanan projeleri desteklemeye devam ediyor. Programa başvurular 15 Ocak 2019  ve 31 Aralık 2019 tarihleri arasında alınacak. 

Programa başvuru öncesinde Sıkça Sorulan Sorular ve beş yıllık planı okumanız tavsiye ediliyor. 

» Haberin Devamı

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Hibe Programı Yeni Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 29.01.2019

Demokrası ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) hibe programı için yeni teklif çağrısı yayınladı. Başvurular için son tarih 12 Mart 2019, Brüksel saatiyle 16:00.

» Haberin Devamı

İnsan Haklarına Eşit Erişim İçin Yerel Sivil Toplum Örgütlerine Yönelik Alt Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 25.01.2019

Sivil toplum örgütleri için Eşitlik Forumu, İnsan Haklarına Eşit Erişim İçin Kampanya Projesi kapsamında bir alt hibe duyurusu gerçekleştirdi. Yerel düzeyde ayrımcılığa ilişkin farkındalığı ve mücadeleyi artırmak için yerel Sivil Toplum Örgütlerinin kapasitelerini ve faaliyetlerini desteklemeyi amaçlayan alt hibe programına başvurular için son teslim tarihi 30 Nisan 2019. 

» Haberin Devamı

Yarınlara Uçuyoruz Projesi Hibe Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 16.01.2019

Sivil Toplum için Destek Vakfı koordinasyonunda, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) yürütücülüğünde ve Pegasus Hava Yolları’nın mali desteğiyle hayata geçirilen "Yarınlara Uçuyoruz Projesi " hibe programına başvurular başladı.

Fon bünyesinde çocuklara yönelik eğitim atölye, çevre  ve geri dönüşüm, spor ve aktivite, yaşlılara yönelik çalışma, hayvan hakları alanında hazırlanan projeler desteklenecek.  Başvuru sahipleri ise 4 bin TL, 5 bin TL ve 6 binTL’lik desteklerden yararlanabilecek.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.