TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

Van Tienhoven Uluslararası Doğa Koruma Vakfı Hibe Duyurusu

Güncelleme Tarihi 08.01.2020

Tehdit altındaki türlerin ve ekosistemlerin korunması hedefiyle biyolojik çeşitlilik alanındaki çalışmaları destekleyen Van Tienhoven Uluslararası Doğa Koruma Vakfı yeni dönem hibesini duyurdu. Vakfın 2020 yılı destekleri için son başvuru tarihi 31 Ocak 2019.

» Haberin Devamı

Prince Claus Fonu Tehdit Altındaki Belge Mirası için İlk Yardım Açık Çağrısı

Güncelleme Tarihi 08.01.2020
Prince Claus Fonu, Kültürel Acil Müdahale (CER) Programı ve Whiting Vakfı aracılığıyla Tehdit Altındaki Belge Mirası için İlk Yardım Açık Çağrısının üçüncü turunu duyurdu.
 
Çatışmalar veya diğer felaketler nedeniyle tehdit edilen belge mirasını korumak hedefiyle verilecek olan desteğe başvuru için son tarih 31 Ocak 2019.

» Haberin Devamı

ABD Büyükelçiliği Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 31.12.2019
ABD Büyükelçiliği yeni destek programının duyurusunu yaptı.  Hibe desteğine başvurmak isteyenler 21 Ocak Salı günü Türkiye saatiyle 17:00'ye kadar başvurularını gerçekleştirebilirler.
 
Teklif çağrısı kapsamında talep edilecek hibe miktarı ise minimum 5 bin Amerikan Doları maksimum 80 bin Amerikan Doları.
 

» Haberin Devamı

Amerika Birleşik Devletleri Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu Hibe Duyurusu

Güncelleme Tarihi 25.12.2019
Amerika Birleşik Devletleri Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu, Irak, Ürdün, Lübnan ve Türkiye'deki mültecilere, yerinden edilmiş Iraklılara ve diğer hassas nüfuslara yardım eden STK programları için teklif çağrısını duyurdu. 
 
Hibe çağrısı için son başvuru tarihi 22 Ocak 2020.

» Haberin Devamı

The Prince Claus Fonu Ağ Ortaklığı Hibe Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 25.12.2019
Kültürel ve sanatsal girişimleri desteklemek, yaratıcı sesleri büyütmek için çeşitli çalışmaları destekleyen The Prince Claus Fonu, kuruluşların güçlü ve ilgili kültür sanat organizasyonlarıyla birlikte sürdürülebilir uluslararası ağ oluşturması hedefiyle yeni dönem çağrısı yayınlandı. Ağ ortaklık hibesi için son başvuru tarihi 10 Şubat 2020.

» Haberin Devamı

Avrupa Komisyonu Erasmus + Programı 2020 Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 19.12.2019
Erasmus + Programı için 2020 teklif çağrıları ve rehberi yayımladı. 
 
Gençlere projeler aracılığıyla yurtdışında çalışma, eğitim veya mesleki deneyim kazanmaları için fırsat sağlayan programa eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarında faaliyet gösteren kamu ya da özel kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları proje başvurusu yapabiliyor.

» Haberin Devamı

Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II Hibe Programı Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 19.12.2019

Avrupa Birliği Başkanlığının lider kuruluşu olduğu sivil toplum sektörü kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen “Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II” hibe programı teklif çağrısı yayınlandı. Proje başvuruları için son tarih 28 Ocak 2020 saat 17.00

» Haberin Devamı

Türkiye’deki İnsan Hakları Savunucularına Kapsamlı Destek

Güncelleme Tarihi 23.10.2019

ProtectDefenders.eu desteğiyle Türkiye’deki insan hakları savunucuları için yeni bir hibe programının duyurusu yapıldı. Duyuruda başvuruların açık kalacağı ve ProtectDefenders.eu Sekreterliği'nin sürekli olarak başvuru kabul edeceği bilgisi yer aldı. 

» Haberin Devamı

ETKİNİZ AB Programı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019
Sivil toplum örgütlerinin uluslararası insan hakları standartlarına uyumun izlenmesi ve savunulması için becerilerini geliştirerek insan haklarının iyileştirilmesi ve korunmasındaki rollerini güçlendirmeyi amaçlayan "Etkiniz AB Programı" başlatıldı. 
 
Program kapsamında insan hakları izleme ve uluslararası insan hakları mekanizmalarına erişim olarak iki başlıkta destek sunuluyor. 

» Haberin Devamı

Filmmakers Without Borders'dan Yapım Desteği

Güncelleme Tarihi 31.07.2019

Dünyanın dört bir yanındaki bağımsız film yapımcılarına hibeler ve diğer fon girişimleriyle destek veren Filmmakers Without Borders (FWB)  öyküsel ve belgesel yapımları, sosyal adalet, yetkilendirme ve kültürel değişim temalarıyla uyumlu yeni medya projelerini fonluyor. FWB aynı zamanda film yapımcılarının proje geliştirme, yapım/ post prodüksiyon süreçlerini ve film festivallerini de destekliyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.