Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

The Prince Claus Fonu Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

The Prince Claus Fonu ve Goethe Enstitüsü ortaklığında, “Çevresel Değişime Karşı Kültürel ve Sanatsal Yanıtlar” başlığıyla yeni bir teklif çağrısı yapıldı. Hibe çağrısı çevre, iklim ve doğal değişim konusunda sanatçıların ve diğer kültürel çevrelerin desteğine ihtiyaç duyulduğunu belirtilirken, hibe kapsamında minimum 15.000 maksimum 20.000 Euro’ya kadar kaynak sağlanacak. Hibe sürdürülebilir bir çevreye katkı sunacak sanatsal projelere öncelik veriyor. 

» Haberin Devamı

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Hibe Programı Küresel Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 13.11.2018

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Hibe Programı yeni teklif çağrısı yayınlandı. Başvurular için son tarih 21 Aralık 2018, Brüksel saatiyle 12:00.

» Haberin Devamı

Türkiye’de Çocuk Güvenliği Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 13.11.2018

Hayata Destek Derneği, çocuk güvenliğinin Türkiye’de güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Adana, Batman, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, Mardin, Mersin ve Şanlıurfa'da mülteci çocuklarla ve aileleriyle doğrudan çalışan küçük ölçekli yerel kuruluşlara verilmek üzere bir hibe çağrısı yayınladı. 

Türkiye'de Çocuk Güvenliği Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında yerel kuruluşların yürütmekte oldukları çocuk koruma programlarına çocuk güvenliği boyutunu entegre etmeleri ve çocuk katılımını güçlendirmelerine yönelik projeler desteklenecek. Hibe programında desteklenen kurumların, çalıştıkları bölgede model oluşturacak uygulamaları hayata geçirmeleri ve çocuk güvenliği bakış açısını yaygınlaştırmaları bekleniyor.

Projelere en az 15.000 Euro en fazla 20.000 Euro karşılığı Türk Lirası destek verilecek.  Program için son başvuru tarihi 02 Aralık 2018. 

Hibe programına dernekler, meslek örgütleri, işçi ve işveren sendikaları başvurabilecek. 

» Haberin Devamı

ABD Büyükelçiliği Yeni Hibe Çağrısını Yayınladı

Güncelleme Tarihi 07.11.2018

ABD Büyükelçiliği yeni hibe destek programı için çağrı yaptı. Hibe desteğine başvurmak isteyenler 17 Aralık Pazartesi günü saat 10.00'a kadar başvurularını gerçekleştirebilirler. 

» Haberin Devamı

Movies That Matter İnsan Hakları Sineması Gösterimleri Destek Fonu İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 07.11.2018

İnsan hakları alanında sinema gösterimlerini destekleyen Movies That Matter için yeni dönem başvuruları başladı.

Destek kapsamında proje başına minimum 7,500 euro- maksimum 10,000 euro maddi kaynak sağlanacak.  Film üretimini desteklemeyen programda insan hakları film festivalleri, LGBT film festivalleri ve mobil sinema projeleri gibi çeşitli etkinliklere kaynak yaratmak mümkün.

» Haberin Devamı

Uluslararası Trans Fonu 2019 Destekleri Başvuruya Açıldı

Güncelleme Tarihi 01.11.2018

Uluslararası Trans Fonu (UTF) dünyanın her yerinden trans grupların projelerini desteklemek için çağrıya çıktı. Bütçesi 50,000 doların altında olan projeleri destekleyecek olan fon için son başvuru tarihi 1 Aralık 2018. 

UTF'nin vereceği destek ağırlıklı olarak 10.000 ile 30.000 $ arasında olacakken,  50.000 $'a varan hibeler özel şartlarda değerlendirilecek. . 50.000 $'dan fazla, 5.000 $'dan az olan başvurular ise kabul edilmeyecek. 

» Haberin Devamı

Tandem Avrupa Ortaklarını Arıyor

Güncelleme Tarihi 01.11.2018

Kültürel yenilik aktiviteleri aracılığıyla sosyal değişimi amaçlayan sınır ötesi  işbirliği programı olan Tandem Avrupa, Avrupa’nın her yerinde çeşitli kırsal veya kentsel alanlarda ve yerel bağlamlarda çalışan kişilerle ortaklık için çağrıya çıktı.

Başvurular için son tarih 15 Kasım 2018. 

Program hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız. 

» Haberin Devamı

Zafer Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Teknik Destek Programı

Güncelleme Tarihi 22.10.2018

Zafer Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Teknik Destek Programı için hibe duyurusunu yayınladı. Başvurmak isteyenler için son tarih 28 Aralık 2018 saat 18:00 olarak belirlendi. 

Detaylar için lütfen tıklayınız. 

» Haberin Devamı

Sivil Toplum İçin Destek Vakfı Çocuk Fonu 2018 – 2019 Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 22.10.2018

Sivil Toplum İçin Destek Vakfı Çocuk Fonu için başvurular başladı.  0-15 yaşları arasındaki çocukların ve gençlerin ihtiyaçları ve hakları üzerine çalışan sivil toplum kuruluşlarının (STK) çalışmalarını destekleyen hibe programı için son başvuru  8 Kasım 2018 saat 09:00.

Hibe programı kapsamında desteklenecek projelerin odağında 0-15 yaş arası çocukların temel çocuk haklarına erişimlerini tesis etmeye yönelik projelerin yer alması gerekiyor.  Program kapsamında yeni başlayan ya da devam eden projeler desteklenebiliyor. 

» Haberin Devamı

Jean Monnet Burs Programı Başvuruları Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 22.10.2018

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik hedefi çerçevesinde, AB müktesebatına ilişkin alanlarda uzmanlaşmış kişi sayısını artırarak bu alanda ihtiyaç duyulan idari kapasitenin oluşturulmasına katkı sağlamayı amaçlayan Jean Monnet Burs Programı 2019-2020 akademik yılı başvuruları devam ediyor. Sivil toplum kuruluşlarında çalışan kişilerin de başvurabileceği burs programı için son başvuru tarihi 4 Aralık 2018.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.