Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Hollanda Büyükelçiliği İnsan Hakları Programı Hibe Duyurusu

Güncelleme Tarihi 08.01.2019

Dünya çapında insan hakları için çalışan kuruluşları destekleyen Hollanda Dışişleri Bakanlığı İnsan Hakları Fonu (MRF) yeni hibe programını duyurdu. Yerel STK'ların, kar amacı gütmeyen eğitim kurumlarının başvurularına açık olan programda Hollandalı kuruluşlarla ve diğer ülkelerden ortaklarla yapılan izin veriliyor. Hibe kapsamında 25 bin euro ile 300 bin euro arasında değişen bütçeler için proje teklifleri sunulabilecek. 

Hibe programına 28 Şubat 2019 (gece yarısına kadar) başvuru yapılabilecek.

» Haberin Devamı

Sabancı Vakfı Hibe Programı Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 02.01.2019

Kadınların, gençlerin ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını sağlamak amacıyla hibe desteği sunan Sabancı Vakfı yeni dönem duyurusunu yayınladı. Sabancı Vakfı yeni dönemde sivil toplum kuruluşlarının “eğitim” başlığında uygulayacağı projeleri bekliyor. Proje başvuruları 8 Şubat 2019 Cuma günü saat 17.00'de sona erecek. 

Hibe kapsamında proje başına en az 50 bin TL, en fazla 200 bin TL destek sunulacak. 

» Haberin Devamı

Kadın Gazeteciler İçin Kim Wall Fonu Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 27.12.2018

Uluslararası Kadın Medya Kuruluşu (IWMF)'nun İsveçli gazeteci Kim Wall onuruna bu yıl ilk kez vereceği Kim Wall Hafıza Fonu için başvurular başladı.

» Haberin Devamı

Erasmus + Teklif Çağrısı: Sosyal İçerme ve Ortak Değerler

Güncelleme Tarihi 27.12.2018

Kapsayıcı öğrenme ve ortak değerlelerle ilgili iyi örneklerin yaygınlaştırılması ya da kapsayıcı eğitim ve ortak değerlere ilişkin yaratıcı metotların geliştirilmesi ve uygulanması amacıyla Erasmus + teklif çağrısı yayınlandı. 

Çağrı kapsamında desteklenecek olan projelere maksimum 500 bin Euro destek sunulacak. Programın toplam bütçesi ise  10 miyon Euro. Program eğitim ve gençlik alanında faaliyet yürüten her türlü kurum- kuruluşun başvurusuna açık. 

» Haberin Devamı

CPC Learning Network: INSPIRE Fonu

Güncelleme Tarihi 19.12.2018

Çocuklara yönelik şiddeti önlemek için oluşturulmuş bir çalışmalarla ilgili uygulamaları yürüten ve 100 ajansın oluşturduğu gayrı resmi bir ağ olan INSPIRE Çalışma Grubu, INSPIRE’ın farkındalık yaratma ve katılım aktivitelerini, düşük ve orta gelirli ülkelerde destekleyecek teklifler için çağrıda bulundu.Çocuklara yönelik şiddeti önlemeye yönelik çalışmaları destekleyecek projelerin başvurusuna açık olan hibe programı için son başvuru tarihi 31 Aralık 2018. 

» Haberin Devamı

Council Of Europe'tan Demokratik ve Kapsayıcı Okul Kültürü Çağrısı

Güncelleme Tarihi 19.12.2018

Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi tarafından finanse edilen programda; demokratik yurttaşlık ve insan hakları eğitiminin Avrupa Kültür Sözleşmesi'ne taraf devletlerde eğitimini teşvik ederek, demokrasi kültürünün geliştirilmesine yardımcı olarak demokratik ve kapsayıcı toplumların inşasına katkıda bulunmak için tasarlanan projeler desteklenecek. 

» Haberin Devamı

Yerel Sorunlara Yerel Çözümler: Çevresel Katılımcılık” Hibe Programı-III

Güncelleme Tarihi 17.12.2018

TEMA Vakfı, ortağı olduğu ENV.net-III proje dönemi kapsamında  “Yerel Sorunlara Yerel Çözümler: Çevresel Katılımcılık” Hibe Programı-III için başvuruları almaya başladı. 

» Haberin Devamı

BM Kadına Yönelik Şiddete Karşı Güven Fonu

Güncelleme Tarihi 17.12.2018

Birleşmiş Milletler’in toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadının güçlenmesi için çalışan BM Kadın Birimi (UN Women) kadına yönelik şiddet alanında çalışan sivil toplum örgütlerine yönelik hibe çağrısı yayınladı. Hibe kapsamında örgütlere 3 yıl için 50 bin ila 1 milyon ABD doları arasında maddi kaynak sunulacak. 

Hibe kapsamında kadın hakları alanında çalışan STÖ'ler, kadınlara ve kızlara yönelik şiddetin önlenmesi ve/veya ortadan kaldırılması için çalışma yürüten insani yardım kuruluşları ve engelli kadın örgütleri desteklenecek.

» Haberin Devamı

Birleşmiş Milletler Demokrasi Fonu

Güncelleme Tarihi 17.12.2018

Birleşmiş Milletler Demokrasi Fonu (UNDEF) insan haklarını desteklemek ve teşvik etmek isteyen sivil toplum örgütleri için tasarlanan fonu duyurdu. Sivil toplumu güçlendiren, insan haklarını destekleyen ve tüm grupların demokratik süreçlere katılımını teşvik eden iki yıllık projeleri destekleyen UNDEF kapsamında cinsiyet eşitliği, topluluk aktivizmi, hukukun üstünlüğü ve insan hakları, gençlik katılımı, hükümetle sivil toplum etkileşiminin güçlendirilmesi, medya ve bilgi özgürlüğü, bilgi araçları, seçim süreçleri başlıklarındaki teklifler desteklenecek. Hibe kapsamında maksimum 300 bin dolarlık teklif sunulabilecek. 

Başvurular için son tarih 15 Ocak 2019.

Başvurular İngilizce veya Fransızca olarak on-line yapılmaktadır. 

» Haberin Devamı

Uluslararası Olimpiyat Spor Komitesi ve Aktif Toplum Komisyonu Spor ve Aktif Toplum Gelişim Hibesi

Güncelleme Tarihi 28.11.2018

Uluslarası Olimpiyat Spor Komitesi ve Aktif Toplum Komisyonu tarafından sağlık ve sosyallik açısından sporun ve düzenli bir fiziksel aktiviteye katılmanın faydalarını destekleyen organizasyonlara 20.000 İsviçre Frankı değerinde 4 adet gelişim hibesi verilecek. 

Hibe kapsamında desteklenecek projelerin mültecilerin spor ve fiziksel aktivite yoluyla sosyal içermeye dahil edilmesi, tüm spor alanlarında cinsiyet eşitliğini teşvik edilmesi, şehir ortamına spor ve fiziksel aktiviteler kazandırılması ve  gençleri ve/veya yaşlıları fiziksel aktivitelerle ilişkilendirilmesi gibi başlıklardan en az birine odaklanması gerekiyor. 

Başvurular için son tarih 14 Aralık 2018.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.