Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Mama Cash Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 20.03.2018

Mama Cash feminist perspektifle kadın odaklı çalışmalar yürüten, kadınların, genç kızların veyahut trans ve intersekslerin örgütlenmelerine hibe desteği sağlıyor. Desteklenecek örgütlerin esas çalışma alanlarının kadınların, kızların veyahut trans ve intersekslerin insan hakları olması bekleniyor.

» Haberin Devamı

ABD Büyükelçiliği Yeni Hibe Duyuruları

Güncelleme Tarihi 16.03.2018

ABD Büyükelçiliği iki yeni hibe duyurusunda bulundu. Hibeler “İlk Kez Başvuranlar için Küçük Hibe” ve “Büyük Hibe” olarak ikiye ayrılıyor. “Ortak güvenliğe destek”, “ekonomik refahın güçlendirilmesi” ve “Türk-Amerikan ortak değerlerinin sağlamlaştırılması” olarak üç ana kategori altında verilecek destekler için son başvuru tarihi 28 Mart 2018.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Kuruluşları için Proje Yardımları Programı

Güncelleme Tarihi 12.03.2018

İçişleri Bakanlığı'nın 2010 yılında başlattığı "Sivil Toplum Kuruluşları için Proje Yardımları" Programı için, 2018 yılı proje teklif çağrısına çıkılmıştır. Dernekler Dairesi Başkanlığı, Program kapsamında, STK'ların kapasitelerinin geliştirilmesi, kamu ile olan ilişkilerinin artırılması ve karar alma mekanizmalarına aktif katılım sağlanması gibi amaçlar ile projeleri desteklemektedir.

» Haberin Devamı

Maypole Fonu: Kadınlar İçin Küçük Hibe

Güncelleme Tarihi 08.03.2018

The Maypole Fonu £750 ‘a kadar finansal destek sağlamaktadır. Şimdiye kadar Maypole Fonu aracılığıyla sağlanan para broşür basımı, sergiler ve video yapımı gibi çok çeşitli faaliyetlere katkıda bulunmuştur.

» Haberin Devamı

Engellilerin Adalete Eşit Erişimi – Alt Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 08.03.2018

Eşit Haklar İçin İzleme Derneği[1] (ESHİD) kurulduğu 2010 yılından itibaren ayrımcılığın önlenmesi, insan hakları ve farklılıklara saygının geliştirilmesi ve demokratik bir toplumun yaratılması için izleme, raporlama ve savunuculuk çalışmaları yürütmektedir. Çalışmaların odak noktasını ayrımcılığın izlenmesi ve önlenmesi oluştururken, Bağımsız Seçim Gözlemi; Irk, Etnik Köken, Din ve İnanç Ayrımcılığı; Toplantı Gösteri ve Yürüyüşü hakkı üzerine faaliyetler devam etmektedir. ESHİD, hak ihlallerinin ve ayrımcılığın önlenmesi için, savunuculuk yapan diğer örgütlerle dayanışma içinde çalışmaktadır. Sivil Toplum Örgütleri (STÖ) arasında ortak çalışma alanları yaratmayı ve bilgi paylaşımın artmasını sağlamayı da amaçlamaktadır.

» Haberin Devamı

UNESCO U40: Dijital yaratıcı endüstrilere güç veren kadın girişimciler

Güncelleme Tarihi 05.03.2018

UNESCO, dijital yaratıcı endüstrilere güç veren kadın girişimciler" ile yeni bir girişim başlattı.

» Haberin Devamı

Türkiye - AB Kültürlerarası Diyalog Hibe Programı Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 27.02.2018

Türkiye ile AB arasında kültür ve sanat alanında kültürlerarası diyaloğun, işbirliğinin, iletişimin geliştirilmesini hedefleyen Türkiye-AB Kültürlerarası Diyalog Hibe Programına ilişkin teklif çağrısı 20 Şubat 2018 tarihinde yayınlanmıştır.

» Haberin Devamı

"Reporters in the Field" Avrupa'da Gazetecilik Projelerini Destekliyor

Güncelleme Tarihi 27.02.2018

Avrupa'daki gazetecilik projelerini yaygınlaştıran "Reporters in the Field" programı için başvurular açıldı.

» Haberin Devamı

Movies That Matter İnsan Hakları Sineması Gösterimleri Destek Fonu

Güncelleme Tarihi 27.02.2018

Movies That Matter, insan hakları sinemasının dünya çapındaki gösterimlerini desteklemek için başvuruları kabul ediyor. 

» Haberin Devamı

Ortak Değerleri Destekleme Programı

Güncelleme Tarihi 14.02.2018

Ortak Değerleri Destekleme Programı, toplumsal ortaklıkları ve değerleri yeniden yaşatmak için kadın ve gençler tarafından geliştirilen yaratıcı, yenilikçi, fark yaratan projeleri desteklemek adına oluşturuldu.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.