Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Prens Bernhard Doğa Fonu ( PFNF)

Güncelleme Tarihi 07.03.2019

Tehlike altındaki flora ve faunanın korunması amacıyla çalışma yürüten STÖ'leri destekleyen Prens Bernhard Doğa Fonu için başvurular açıldı. Hibe kapsamında maksimum 20 bin dolar ya da euro destek sunuluyor. Fona son başvuru tarihi 1 Şubat 2019. 

» Haberin Devamı

Amerika Birleşik Devletleri Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 07.03.2019

Amerika Birleşik Devletleri Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu, Irak, Ürdün, Lübnan ve Türkiye'deki mültecileri ve diğer risk altındaki nüfusların desteklenmesini sağlayacak projeler için teklif çağrısı yaptı. 

12 ila 24 aylık proje tekliflerini destekleyen fon projelere 300 bin ile 3 milyon 500 bin ABD doları arasında değişen oranlarda maddi kaynak sağlıyor. 

» Haberin Devamı

Avrupa Komisyonu'ndan Çalışan Örgütleri için Bilgilendirme ve Eğitim Tedbirleri Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 05.03.2019

Avrupa Komisyonu İstihdam, Sosyal İşler ve İçerme Genel Müdürlüğü yıllık çalışma programı kapsamında "Çalışan/İşçi Örgütleri için Bilgilendirme ve Eğitim Tedbirleri" konulu teklif çağrısı yayımladı. 

» Haberin Devamı

Intersex İnsan Hakları Fonu

Güncelleme Tarihi 25.02.2019

İnsan haklarını, bedensel özerkliği, fiziksel bütünlüğü ve intersekslerin kendi kaderini tayinini sağlamak için çalışan interseks aktivistlerinin liderlik ettiği organizasyonları, projeleri ve kampanyaları destekleyen Intersex İnsan Hakları Fonu, beşinci döngüsü için yeni bir teklif çağrısı yayınladı. 

» Haberin Devamı

American Councils for International Education Burs Programı

Güncelleme Tarihi 24.02.2019

American Councils for International Education; Türkiye, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Moldovya’daki genç profesyonellere Amerika’daki süreçleri yasama perspektifinden doğrudan gözlemleme fırsatı sunuyor.

Burs programına son başvuru 1 Nisan 2019, saat 23.00

» Haberin Devamı

Avrupa Yatırım Bankası 2019 Sosyal İnovasyon Turnuvası

Güncelleme Tarihi 14.02.2019

Her yıl farklı bir ülkede, temel amacı sosyal, etik veya çevresel bir etki yaratmak olan Avrupalı girişimcileri ödüllendirmek ve desteklemek amacıyla düzenlenen Avrupa Yatırım Bankası 2019 Sosyal İnovasyon Turnuvası için başvurular başladı.  

» Haberin Devamı

Tehdit Altındaki Peyzajlar Programı Proje İnovasyon Hibesi

Güncelleme Tarihi 14.02.2019

Tehdit Altındaki Peyzajlar Programı biyolojik çeşitlilik ve ekosistem süreçlerinin bozulan topraklara geri kazandırılması ve sürdürülebilir ekosistemler yaratmak amacıyla 2019 desteklerini duyurdu. 

» Haberin Devamı

Mama Cash 2019 Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 13.02.2019

Feminist perspektiften ve/veya kadın hakları perspektifinden çalışan; kadınlar,translar ve/veya interseks tarafından yönetilen örgütlere destek veren Mama Cash Hibe Programı yeni dönem duyurusunu yayınladı. 

» Haberin Devamı

SeaWorld & Busch Gardens Koruma Fonu 2019 Destekleri

Güncelleme Tarihi 13.02.2019

Türlerin araştırılması, hayvan kurtarma ve tedavisi, doğal yaşam alanlarının korunması ve çevre koruma eğitimleri konularında çalışan STÖ'leri destekleyen SeaWorld & Busch Gardens Koruma Fonu için başvurular başladı. Fonun bütçe sınırı olmamakla birlikte, projeler genellikle 10.000-25.000 ABD Doları arasında destekleniyor.

Başvuru için son tarih 30 Nisan 2019.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Ağlar ve Platformlar Hibe Programı Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 13.02.2019

Avrupa Birliği Delegasyonu Sivil Toplum Desteği ve Medya 2018-2019 “Sivil Toplum Ağlar ve Platformlar” hibe programı için yeni teklif çağrısı yayınladı. Başvurular için son tarih 26 Mart 2019, Brüksel saatiyle 16:00.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.