Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Serhat Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Fizibilite Destek Programı

Güncelleme Tarihi 09.04.2019

TRA2 Düzey-2 Bölgesi’nde (Ağrı, Iğdır, Ardahan ve Kars) bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine, bölgenin yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik olarak fizibilite çalışmalarına doğrudan mali destek sağlamayı amaçlayan Serhat Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Fizibilite Destek Programı başvuruları online olarak 20 Aralık 2019 saat 17.00'e kadar yapılabilecek.  

» Haberin Devamı

Gönüllü Hizmetler Derneği Askıda Proje Hibe Desteği

Güncelleme Tarihi 08.04.2019

Gönüllü Hizmetler Derneği, kuruluşunun 60. yılı vesilesiyle “Askıda Proje” desteğini duyurdu. Başvurular 30 Nisan 2019 saat 17:00’ye kadar yapılabilecek. 

» Haberin Devamı

ABD Büyükelçiliği'nden Yeni Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 03.04.2019

ABD Büyükelçiliği yeni hibe destek programını duyurdu. Hibe desteğine başvurmak isteyenler 30 Nisan Salı günü Türkiye saatiyle 17:00'ye kadar başvurularını gerçekleştirebilirler.

Teklif çağrısı kapsamında talep edilecek hibe miktarı minimum 5 bin Amerikan Doları maksimum 75 bin Amerikan Doları olabilir. 

» Haberin Devamı

Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı Çağrısı

Güncelleme Tarihi 03.04.2019

Japon Devleti tarafından 1989 yılından beri “Japonya Resmi Kalkınma Yardımı (Japan ODA)” kapsamında gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde uygulanan Yerel Projelere Hibe Programı (GGP) yeni dönem çağrısını yayınladı. Programa teklif iletmek için son tarih 12 Nisan Cuma günü saat 17.30. 

» Haberin Devamı

UN Woman Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 27.03.2019

UN Women Türkiye Ofisi “Türkiye'deki Mülteci Kadınların ve Ergen Kızların Sosyal ve Ekonomik İstikrarının Sağlanması ve Dirençlerinin Güçlendirilmesi” başlığıyla bir teklif çağrısı yayınladı. Teklif çağrısı için son tarih 12 Nisan Türkiye saatiyle 24.00

» Haberin Devamı

Avrupa Sosyal İnovasyon Yarışması

Güncelleme Tarihi 27.03.2019

Sosyal inovasyonun toplumsal zorluklara çözüm sağlama ve Avrupa'da sürdürülebilir ve kapsayıcı bir büyüme sağlama potansiyelini teşvik etmeyi amaçlayan Avrupa Sosyal İnovasyon Yarışması başvuruları 4 Nisan'a kadar devam ediyor. 

Mevcut süreçleri değiştirip geliştirerek veya yepyeni ürünler ve inisiyatifler sunarak plastik atıkları ve çöpleri azaltan fikirler ve projeler arayan yarışmada yeniliklerin yarattığı plastik atığın miktarını azaltması veya plastik atığın daha fazla tekrar kullanılmasını ve geri dönüştürülmesini sağlaması ve teşvik etmesini sağlaması amaçlanıyor.

» Haberin Devamı

Open Technology Fund Çekirdek Altyapı Fonu

Güncelleme Tarihi 27.03.2019

İnternet özgürlüğünü, dijital güvenliği ve internetin genel sağlığını güçlendiren dijital güvenlik ve çevre araçlarıyla güvenilen “yapı taşı” teknolojilerini, altyapılarını ve topluluklarını destekleyen Open Technology Fund Çekirdek Altyapı Fonu'nun yeni dönem duyurusunu yayınladı. Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2019.

» Haberin Devamı

Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Kalkınma Ajansı Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.03.2019

Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID-The United States Agency for International Development) "Tarımda Acil Durum Tasarımı ve Standartlarını Destekleme"nin (SEADS) geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik olarak ortaklık anlaşması için başvuruları bekliyor.

Ön teklif için son başvuru tarihi 5 Nisan 2019 saat 17:00(EST)

Hibe programına başvuru ve kayıt sürecinin tamamlanması uzun zaman alabiliyor bu nedenle başvurucuların kayıt işlemlerine erkenden başlamaları öneriliyor. 

» Haberin Devamı

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 07.03.2019

Toplumsal cinsiyet eşitliği alanında çalışan sivil toplum örgütlerinin bir model oluşturma vizyonuna sahip yenilikçi pilot proje fikirlerini, kurumsal faaliyetlerini ve/veya gelişimlerini desteklemeye yönelik çalışmalarını ve kampanya ve savunuculuk odaklı faaliyetlerini desteklemek amacıyla oluşturulan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Fonu’nun başvuruları açıldı.

» Haberin Devamı

Hollanda Kraliyeti AGİT Daimi Temsilciliği İnsan Hakları Fonu

Güncelleme Tarihi 07.03.2019

Hollanda Kraliyeti AGİT Daimi Temsilciliği İnsan Hakları Fonu başvuru duyurusu yayınlandı. Fona son başvuru tarihi 11 Mart 2019.  

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.