Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum Kuruluşları için Proje Yardımları Programı

Güncelleme Tarihi 31.01.2019

İçişleri Bakanlığı "Sivil Toplum Kuruluşları için Proje Yardımları Programı" 2019 yılı proje teklif çağrısını duyurdu.

» Haberin Devamı

Çocuk Katılımı İçin Mikro-Fon Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 30.01.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) tarafından yürütülen Mikro-Fon hibe programı için başvurular başladı.  Programa 25 Şubat 2019 tarihine ve saat 17:00'ye kadar başvuru yapılabilecek.

» Haberin Devamı

Calouste Gulbenkian Vakfı Proje Hibesi

Güncelleme Tarihi 30.01.2019

Calouste Gulbenkian Vakfı 2018-2022 dönemi için belirlediği üç başlıkta, sosyal bütünleşme, entegrasyon ve sürdürülebilirlik konularında hazırlanan projeleri desteklemeye devam ediyor. Programa başvurular 15 Ocak 2019  ve 31 Aralık 2019 tarihleri arasında alınacak. 

Programa başvuru öncesinde Sıkça Sorulan Sorular ve beş yıllık planı okumanız tavsiye ediliyor. 

» Haberin Devamı

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Hibe Programı Yeni Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 29.01.2019

Demokrası ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) hibe programı için yeni teklif çağrısı yayınladı. Başvurular için son tarih 12 Mart 2019, Brüksel saatiyle 16:00.

» Haberin Devamı

İnsan Haklarına Eşit Erişim İçin Yerel Sivil Toplum Örgütlerine Yönelik Alt Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 25.01.2019

Sivil toplum örgütleri için Eşitlik Forumu, İnsan Haklarına Eşit Erişim İçin Kampanya Projesi kapsamında bir alt hibe duyurusu gerçekleştirdi. Yerel düzeyde ayrımcılığa ilişkin farkındalığı ve mücadeleyi artırmak için yerel Sivil Toplum Örgütlerinin kapasitelerini ve faaliyetlerini desteklemeyi amaçlayan alt hibe programına başvurular için son teslim tarihi 30 Nisan 2019. 

» Haberin Devamı

Yarınlara Uçuyoruz Projesi Hibe Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 16.01.2019

Sivil Toplum için Destek Vakfı koordinasyonunda, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) yürütücülüğünde ve Pegasus Hava Yolları’nın mali desteğiyle hayata geçirilen "Yarınlara Uçuyoruz Projesi " hibe programına başvurular başladı.

Fon bünyesinde çocuklara yönelik eğitim atölye, çevre  ve geri dönüşüm, spor ve aktivite, yaşlılara yönelik çalışma, hayvan hakları alanında hazırlanan projeler desteklenecek.  Başvuru sahipleri ise 4 bin TL, 5 bin TL ve 6 binTL’lik desteklerden yararlanabilecek.

» Haberin Devamı

"Bölünmüş Geçmiş Ortak Gelecek" Projesi Küçük Hibe Programı Yeni Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 15.01.2019

18 ortaklı bir konsorsiyum tarafından yürütülen "Bölünmüş Geçmiş Ortak Gelecek" projesi kapsamında STK’lara yönelik küçük hibe programı açıldı. proje kapsamında Batı Balkanlar ve Türkiye'deki sivil toplum örgütlerinin minimum 4 ay, maksimum 6 ay sürecek küçük projelerini desteklenecek. Çağrı kapsamında sunulan projelerin farklı kültürlerle bir arada yaşama, çeşitlilik  ve barış inşaasına katkı sağlaması bekleniyor.  

Projeye teklif sunmak için son başvuru tarihi 8 Mart 2019,  Bosna Hersek saatiyle 24.00

» Haberin Devamı

The Prince Claus Fonu Ağ Ortaklığı Hibe Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 11.01.2019

Prens Claus Fonu Ağ Ortaklığı Hibe Programı kuruluşların güçlü ve ilgili kültür sanat organizasyonlarıyla birlikte sürdürülebilir uluslararası ağ oluşturması hedefiyle yeni teklif duyurusunu yaptı.  

Sanat yoluyla topluluklar üzerinde olumlu etkisi olan seçkin kültürel organizasyonların yenilikçi kültürel girişimlerini destekleyecek olan fon, ifade özgürlüğü üzerinde çalışan kültürel organizasyonların yerel faaliyetlerini destekleyen küresel bir ağı oluşturmayı ve bu ağ aracılığıyla dünyanın diğer bölgelerinde benzer düşünen kuruluşlarla düzenli alışveriş, işbirliği ve bilgi paylaşımını sağlamayı hedefliyor. 

Üç yıl sürecek olan programda verilecek desteğin toplam tutarı ise 50 bin euro.

» Haberin Devamı

Sivil Düşün Destekleri Açıldı

Güncelleme Tarihi 11.01.2019

Türkiye’deki sivil alana katkı sunacak kişi ve örgütleri desteklemek için geliştirilen ve beş farklı kategori altında sunulan Sivil Düşün Destekleri için başvurular başladı. 

» Haberin Devamı

Filmmakers Without Borders'dan Yapım Desteği

Güncelleme Tarihi 11.01.2019

Dünya çapında bağımsız film yapımcılarını hibe ve çeşitli finansman girişimleriyle destekleyen Filmmakers Without Borders (FWB) öyküsel ve belgesel yapımları, sosyal adalet, yetkilendirme ve kültürel değişim temalarıyla uyumlu yeni medya projelerini fonluyor.  FWB, aynı zamanda film yapımcılarının proje geliştirme, yapım/ post prodüksiyon süreçlerini ve film festivallerini de destekliyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.