TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

Spencer Vakfı Büyük Eğitim Araştırma Programı

Güncelleme Tarihi 16.04.2020
Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan ve eğitim araştırmalarını destekleyen Spencer Vakfı, eğitimin geliştirilmesine katkıda bulunacak araştırma projelerini desteklemek üzere tasarlanan "Büyük Eğitim Araştırma Hibeleri Programı" için başvuruları almaya başladı.  

» Haberin Devamı

Bilişim Avrupa: Eğitimde En İyi Uygulamalar Ödülü

Güncelleme Tarihi 16.04.2020

Bilişim Avrupa, bilişim eğitiminde ölçülebilir bir fark yaratmış, yaygın olarak kullanılabilir ve yararlı, ölçülebilir bir etkisi olan başarılı öğretim çabalarını desteklemek üzere yeni ödül çağrısını duyurdu.  

2020 Eğitim Ödülü Teması "Bilişimde Yaşam Boyu Eğitim ve Beceri Eksikliği" olarak belirlendi. 

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Aracı ve Medya Programı 2018-2019 Temel Haklar için Kültür Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 15.04.2020

Güncellendi: Avrupa Komisyonu Sivil Toplum Aracı ve Medya Programı 2018-2019 kapsamında Temel Haklar için Kültür (Culture4Fundamental Rights) başlığıyla yeni teklif çağrısını duyurdu.  Başvurular için son tarih 21 Nisan 2020. 

» Haberin Devamı

Roman Politik Okullarının Organizasyonu İçin Hibe Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 02.04.2020

Avrupa Konseyi; Romanlar ve Gezginlerin Katılımı için Stratejik Eylem Planı çerçevesinde, eylem planının demokratik yönetişimin desteklenmesi ve kamu güveninin ve hesap verebilirliğinin teşvik edilmesi önceliğiyle yeni hibe teklif çağrısını duyurdu. 

Teklifler için son gün 17 Nisan 2020

» Haberin Devamı

Spencer Vakfı Konferans Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 02.04.2020
Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan ve Konferans Hibe Programı aracılığıyla küçük araştırma konferanslarına ve sempozyumlara destek sunan Spencer Vakfı yeni dönem çağrısını duyurdu. 
 
Program kapsamında akademisyenlere, uygulayıcılara ve politika yapıcılarına, eğitim araştırmalarındaki kritik konuları keşfetmeleri ve araştırmaları hedefiyle maksimum 50 bin ABD Doları destek sunuluyor. 
 
Programa son başvuru tarihi 7 Mayıs 2020.

» Haberin Devamı

UNESCO Küresel Medya Savunma Fonu Ortaklık Çağrısı

Güncelleme Tarihi 02.04.2020

UNESCO tarafından yönetilen Küresel Medya Savunma Fonu gazeteciler için özgür ve daha güvenli bir ortama katkıda bulunmak üzere yeni desteğini duyurdu.

Program kapsamında uluslararası ifade ve basın özgürlüğü standartlarına uygun olarak, gazetecilerin yasal olarak korumasını ve yasal yardıma erişimlerini artıracak yerel, bölgesel ve uluslararası projeler finanse edilecek.

Fon, UNESCO tarafından, hibe mekanizması da dahil olmak üzere uzmanlaşmış uygulama ortakları ile birlikte uygulanırken, fona son başvuru tarihi 10 Mayıs 2020. 

» Haberin Devamı

Global Biyoçeşitlilik Bilgi Aracı 2020 Ebbe Nielsen Meydan Okuması

Güncelleme Tarihi 02.04.2020
2020 Ebbe Nielsen Meyfan okuması, bilimsel bilgi ve anlayışı geliştirmek için Global Biyoçeşitlilik Bilgi Aracı ağından açık biyolojik çeşitlilik verileri ve araçlarından yararlanan yenilikçi girişimlere 35 bin avroya kadar kadar ödül verecek. 

» Haberin Devamı

SOLVE 2020 Küresel Mücadele Ödülü

Güncelleme Tarihi 02.04.2020

Dünyanın karşı karşıya olduğu sorunlara çözüm bulma amacıyla Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) tarafından başlatılan SOLVE, küresel sorunlar için yenilikçi, insan merkezli, teknoloji tabanlı çözümler arıyor. 

Ödül kapsamında 10 bin ABD doları tutarında hibe ve ek ödül fonuna erişim elde ediliyor. Bununla birlikte finansal ödülün yanı sıra, MIT destekli ağına katılma, SOLVE personelinden ve SOLVE'nin sektörler arası topluluğunun üyelerinden dokuz aylık kişiselleştirilmiş destek alma imkanı da sunuluyor. 

Ödül için son başvuru tarihi 18 Haziran 2020. 

» Haberin Devamı

Değişen İklim için Kapsayıcı Şehirler Ödülü

Güncelleme Tarihi 02.04.2020

Dönüştürücü kentsel değişimi kutlayan ve ön plana çıkaran küresel bir ödül olan WRI Ross Center Şehirler Ödülü için başvurular başladı. Ödüle son başvuru tarihi 7 Mayıs 2020.

Dünyadaki kentsel değişim üreticilerine/yaratıcılarına ilham vermeye çalışan ödüle,  hem iklim krizini hem de kentsel eşitsizliği ele alarak, değişen bir iklimde nasıl yaşanılacağını ve gelişeceğini gösteren inisiyatiflerden ve projelerden başvuruları davet ediliyor.

» Haberin Devamı

Ufuk 2020 Programı Kapsamında Ağlara Üyelik Desteği

Güncelleme Tarihi 23.03.2020
TÜBİTAK; Ufuk 2020 Programı kapsamında Türkiye’de faaliyet gösteren kuruluşların bilim ve teknoloji alanında Avrupa çapındaki etkin olan ağ yapılarına üye olabilmeleri ve üyeliklerini sürdürebilmeleri için giriş ve üyelik aidatlarının ödenmesi için destek sağlanması hedefiyle yeni dönem desteğini duyurdu. 
 
2020 yılı üyelikleri için yapılacak olan başvurular 24 Haziran 2020 saat 18:00’e kadar, 2021 yılı üyelikleri için yapılacak olan başvurular 22 Ekim 2020 saat 18:00’e kadar yapılabilecek

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.