Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 17.01.2018

“Yerel Projelere Hibe Programı (GGP)” Japon Devleti tarafından 1989 yılından beri “Japonya Resmi Kalkınma Yardımı (Japan ODA)” kapsamında gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde uygulanmaktadır. Programın amacı temel insani ihtiyaçları karşılamak üzere hazırlanmış kalkınma projelerine yönelik geri ödemesiz bir mali yardım sunmaktır. Program kapsamında 140 ülke ve bölgede yerel proje gerçekleştirilmiştir. Programın Türkiye'de uygulanması ile ilgili anlaşma Japonya ve Türkiye Devletleri arasında 11 Eylül 2000 tarihinde imzalanmıştır. Program bu tarihten itibaren Türkiye'de uygulanmaktadır. Yerel Projelere Hibe Programının mali destekleri, aşağıdaki kriterlere göre projelerin incelenip değerlendirilmesinden sonra sağlanır.

» Haberin Devamı

Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı Teklif Çağrısı – Bilgilendirme Toplantıları

Güncelleme Tarihi 16.01.2018

Türkiye ve AB üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında sürdürülebilir yapılar oluşturmayı hedefleyen Şehir Eşleştirme Hibe Programına ilişkin teklif çağrısı 4 Ocak 2018 tarihinde duyuruldu.

Toplam bütçesi 2,6 milyon avro olan hibe programı kapsamında Türkiye ve AB yerel yönetimleri arasında kardeş şehir ilişkilerini ve yerel yönetimlerin AB bütünleşme sürecindeki rollerini güçlendirmeyi amaçlayan projelere öncelik verilecektir. Türkiye’den belediyeler, il özel idareleri, mahalli idare birlikleri, valilikler ve kaymakamlıklar ile AB üyesi ülkelerden yerel yönetimlerin ortaklaşa geliştirecekleri projelere, en az 60 bin avro, en fazla da 130 bin avro hibe desteği sağlanacaktır. Türkiye'den STÖ'ler eş başvuran olabiliyorlar.

» Haberin Devamı

Sabancı Vakfı 2018 Hibe Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 12.01.2018

Kadın, Genç ve Engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, sivil toplum kuruluşlarının “Eğitim” alanında uygulayacağı projeleri bekliyor. Hibe Programı kapsamında alınacak online başvurular 2 Ocak 2018 itibariyle başlamış olup, 9 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir.

» Haberin Devamı

Teklif Çağrısı: Mülteci ve Göçmen Kadınların Adalete Nasıl Ulaşacağı Konusunda Farkındalık Yaratma Çalışmalarının Uygulamaya Konulması

Güncelleme Tarihi 22.12.2017

UN Women sivil toplum ve kadın örgütlerine yönelik ”Batı Balkanlarda ve Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddetin Sona Ermesi: Normların Uygulanması, Düşünüşü Değiştirmek” bölgesel programın Türkiye bileşeni kapsamında Mülteci ve göçmen kadınların adalete nasıl ulaşacağı konusunda teklif çağrısı başlatıyor. Program Batı Balkanlar’da ve Türkiye’deki kadın gruplarına odaklanarak kadınlara karşı cinsiyete dayalı ayrımcılığa ve şiddete son vermeyi amaçlıyor.

» Haberin Devamı

HOPES Proje Teklif Çağrıları Başladı

Güncelleme Tarihi 21.12.2017

HOPES Projesi (Suriyeliler için Yüksek ve İleri Öğrenim İmkanları ve Perspektifleri), Mısır, Kuzey Irak, Ürdün, Lübnan ve Türkiye’de, Suriye’den gelen sığınmacıları ve durumdan etkilenen yerel halkları desteklemek amacıyla yerel ve bölgesel eğitim kurumları tarafından yürütülen yenilikçi, kısa süreli eğitim projelerine fon sağlamaktadır. Proje Teklif Çağrıları açılmıştır.

» Haberin Devamı

imece - Sosyal Girişimcilik

Güncelleme Tarihi 19.12.2017

Şubat 2017'de ATÖLYE ve Zorlu Holding kurucu ortaklığı ve S360 stratejik partnerliği ile hayata geçirilen imece, sosyal meseleler etrafında bir araya gelen birey ve kurumları çeşitli kaynaklarla buluşturan bir sosyal inovasyon platformu.

» Haberin Devamı

Uluslararası Gençlik Çalışmaları İçin Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 08.12.2017

European Youth Foundation, Avrupa Gençlik Etkinliklerine mali destek sağlamak için Avrupa Konseyi tarafından kurulan bir fondur. Gençlik faaliyetlerine maddi destek sağlayarak Avrupa’daki gençler arasındaki işbirliğini teşvik etmeyi amaçlıyor. İnsan haklarına, demokrasiye, hoşgörü ve dayanışmaya saygı duygusu içinde barış, anlayış ve işbirliğinin geliştirilmesine hizmet eden faaliyetlerle ilgilidir.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Diyaloğu Programı Beşinci Dönemi Tanıtım Toplantıları Programı Açıklandı

Güncelleme Tarihi 30.11.2017

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplum Diyaloğu Programında Beşinci Dönem Başlıyor!

Toplam bütçesi 6 milyon avro olan hibe programı ile AB müzakere sürecinin tüm fasıl başlıklarıyla ilgili konularda, Türkiye ve AB’den kuruluşların ortaklaşa yürüttüğü diyalog eksenli projeler geliştirilmesi hedeflenmektedir.

» Haberin Devamı

Gençler ile İnsan Hakları Ulusal Eğitimleri 2018

Güncelleme Tarihi 30.11.2017

Bu teklif çağrısı Avrupa Konseyi “Demokrasi için Gençlik” programı çerçevesinde açılmıştır. Bu çağrıyla, Avrupa Konseyi Demokratik Yurttaşlık Eğitimi ve İnsan Hakları Eğitimi Şartı’nın eğitici eğitimleriyle ve informel öğrenme ve gençlik çalışmalarıyla çarpan etkisi yaratacak ulusal veya bölgesel projeleri destelemek ve/veya eş-finansman sağlamak amaçlanmaktadır.

» Haberin Devamı

Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı

Güncelleme Tarihi 30.11.2017

Türkiye ve Ermenistan’dan sekiz sivil toplum kuruluşundan oluşan bir Konsorsiyum tarafından Avrupa Birliği’nin İstikrar ve Barışa katkı sağlayan Aracı ve İsveç Dışişleri Bakanlığı ara dönem eş-finansmanı ile yürütülen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı (ATNP) kapsamında dağıtılacak hibeler için başvuru çağrısı açıldı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.