Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Sürdürülebilir Kalkınma İçin Eğitim Okayama Ödülü

Güncelleme Tarihi 20.05.2019

Okayama Şehri ve Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim Okayama Ödülü Yönlendirme Komitesi tarafından verilen Sürdürülebilir Kalkınma İçin Eğitim (ESD) Okayama Ödülü için başvurular başladı.   

» Haberin Devamı

Spencer Vakfı Konferans Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 20.05.2019

Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan ve eğitim araştırmalarını destekleyen Spencer Vakfı, Konferans Hibe Programı aracılığıyla küçük araştırma konferanslarına ve sempozyumlara destek sunuyor.  Hibe programı maksimum 50 bin ABD doları veya daha düşük bütçeli konferans tekliflerini destekliyor.

» Haberin Devamı

Avrupa Komisyonu Sivil Toplum Desteği ve Medya 2018-2019 Programı Yeni Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 30.04.2019

Avrupa Komisyonu Sivil Toplum Desteği ve Medya Programı 2018-2019 sivil toplum örgütlerinin bölgesel tematik ağlara, kadın hakları ve cinsiyet eşitliği için bölgesel bir ağa destek ve Sırbistan ve Kosova'dan topluluklar ve vatandaşlar arasında işbirliğini teşvik eden küçük ölçekli projelere destek olmak hedefiyle teklif çağrısı yayınladı. 

Başvurular için son tarih 23 Mayıs 2019.

» Haberin Devamı

Kanada Yerel Girişimler Fonu

Güncelleme Tarihi 24.04.2019

Türkiye'deki Kanada Büyükelçiliği, Kanada Yerel Girişimler Fonu’nun (CFLI) yıllık teklif çağrısını duyurdu. 

Kanada Hükümeti'nin kalkınma yardımı zarfının önemli bir bileşeni olan  CFLI, Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Suriye ve Türkmenistan'daki Kanada Hükümeti'nin bölgedeki sosyo-ekonomik ve politik bağlamı göz önünde tuturak dünyadaki önceliklerini yansıtan belli tematik alanlardaki girişimleri desteklemeyi hedefliyor.  

» Haberin Devamı

Mikro-Fon Küçük Destek Programı İkinci Çağrısı

Güncelleme Tarihi 18.04.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) tarafından yürütülen Mikro-Fon hibe programı ikinci çağrı sının duyurusunu yaptı.  İkinci çağrı için son başvuru tarihi 19 Mayıs 2019

» Haberin Devamı

Spencer Foundation Eğitim Araştırma Bursu

Güncelleme Tarihi 17.04.2019

Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan ve eğitim araştırmalarını destekleyen Spencer Vakfı, eğitimin geliştirilmesine katkıda bulunacak araştırma projelerini desteklemek üzere tasarlanan "Eğitim Araştırmalarına İlişkin Büyük Araştırma Teşvik Programı" için başvuruları almaya başladı.  

Eğitim Araştırmalarına İlişkin Büyük Araştırma Teşvik Programı, 125 bin ila 500 bin ABD Doları arasında değişen bütçelerle ve bir ila beş yıllık projeler şeklinde tasarlanan eğitim araştırma projelerini destekliyor. 

Programa son başvuru tarihi 20 Haziran 2019

» Haberin Devamı

Sivil Toplum İçin Destek Vakfı Kurumsal Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 15.04.2019

Sivil Toplum için Destek Vakfı, Turkey Mozaik Foundation ile iş birliği çerçevesinde, bireysel ve kurumsal bağışçıların desteğiyle hayata geçirdiği Kurumsal Hibe Programı’nın 2019-2020 dönemi başvurularının başladığını duyurdu. 

Kurumsal Hibe Programı’na başvurmak isteyen STK’lar 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü saat 18:00’e kadar başvurularını gerçekleştirebilirler. 

» Haberin Devamı

İsviçre Büyükelçiliği Proje Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 11.04.2019

İsviçre Büyükelçiliği, Türkiye'deki mültecilerin ve göçmenlerin entegrasyonunu desteklemek amacıyla göç alanında proje teklif çağrısını duyurdu. 

» Haberin Devamı

Türkiye Yerel İnisiyatif Fonu (LIFT) Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 11.04.2019

Hassas ve risk altındaki bireylere belirli destekler sunan ve hizmet ihtiyaçlarını karşılayan yerel müdahalelere teknik ve mali destek vermeyi hedefleyen Türkiye Yerel İnisiyatif Fonu, İstanbul’daki yerel inisiyatifler için teklif çağrısını duyurdu. 

15 bin ila 50 bin euro bütçe aralığındaki projeleri destekleyecek olan fon Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit’in (GIZ), Avrupa Birliği’nin Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları (ECHO) ve Federal Alman Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) aracılığıyla finanse ediliyor. 

» Haberin Devamı

Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması VOC-TEST Merkezleri-III Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 11.04.2019

Nitelikli ve sertifikalı işgücünü geliştirmek, eğitim ve istihdam arasındaki bağı güçlendirmek, yaygın ve gayrı resmi öğrenimin onaylanmasını teşvik etmek ve Türk Yeterlilikler Çerçevesinin Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi ile uyumlaştırılmasını kolaylaştırmak için VOC-TEST Merkezleri-III Hibe Programı başvuruları 27 Mayıs 2019 Pazartesi gününe kadar devam ediyor.  Programın sözleşme makamı ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.