Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

"Reporters in the Field" Avrupa'da Gazetecilik Projelerini Destekliyor

Güncelleme Tarihi 27.02.2018

Avrupa'daki gazetecilik projelerini yaygınlaştıran "Reporters in the Field" programı için başvurular açıldı.

» Haberin Devamı

Movies That Matter İnsan Hakları Sineması Gösterimleri Destek Fonu

Güncelleme Tarihi 27.02.2018

Movies That Matter, insan hakları sinemasının dünya çapındaki gösterimlerini desteklemek için başvuruları kabul ediyor. 

» Haberin Devamı

Ortak Değerleri Destekleme Programı

Güncelleme Tarihi 14.02.2018

Ortak Değerleri Destekleme Programı, toplumsal ortaklıkları ve değerleri yeniden yaşatmak için kadın ve gençler tarafından geliştirilen yaratıcı, yenilikçi, fark yaratan projeleri desteklemek adına oluşturuldu.

» Haberin Devamı

Hollanda Kraliyeti Proje Teklif Çağrısı: AGİT Bölgesi'nde İnsan Hakları ve Temel Hakların Desteklenmesi

Güncelleme Tarihi 13.02.2018

Hollanda, AGİT bölgesi ve ötesinde her yurttaşın insan haklarına saygıyı ve temel özgürlüklerini geliştirmeyi amaçlayarak bir hibe çağrısına yayımladı.

» Haberin Devamı

The Prince Claus Fonu - Next Generation 2018

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

The Prince Claus Fonu Next Generation programı dünya çapında sanat ve kültür yoluyla gençlerle ve gençler için (15-30 yaş arasında) çalışmak üzere tasarlanmış 3 yıllık bir programdır (2018 - 2020). Sanat ve kültür alanında çalışan genç insanların daha kendinden emin, önyargısız ve başkalarına karşı daha açık fikirli olmalarını teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

» Haberin Devamı

GlobalGiving Accelerator STÖ'ler İçin Kitle Fonlaması Eğitim Programı

Güncelleme Tarihi 07.02.2018

The GlobalGiving Accelerator STÖ'lerin becerilerini geliştirmek, araçlara erişimini sağlmak ve destekçilerini arttırarak başarılı kitle fonlaması yapmalarını amaçlayan online bir eğitim programıdır.

» Haberin Devamı

Türkiye'deki Suriyeli Olmayan Mülteciler İçin STÖ Projelerine Fon Duyurusu

Güncelleme Tarihi 04.02.2018

Amerika Birleşik Devletleri Devlet Nüfus, Mülteci ve Göç Bürosu (PRM) Türkiye’deki Suriyeli olmayan mültecilere fayda sağlayan STÖ projeleri için uygun kuruluşların başvurularını bekliyor.

Önerilen faaliyetler esas olarak Türkiye’deki Suriyeli olmayan mültecilere desteklemelidir. PRM yalnızca yararlanıcısı en az yüzde 51 oranında Suriyeli olmayan mülteci ve sığınmacılara yönelik projeleri değerlendirecektir.

» Haberin Devamı

FRIDA - Genç Feminist Fonu

Güncelleme Tarihi 02.02.2018

FRIDA 31 Ocak 2018 tarihinden 8 Mart 2018 tarihine kadar başvuruları kabul ediyor.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Örgütlerinin Temel Faaliyetlerinin Desteklenmesi Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 01.02.2018

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Sivil Toplum Aracı ve Medya Programı 2016-2017 dönemi kapsamında "Türkiye'de Sivil Toplum Örgütlerinin Temel Faaliyetlerinin Desteklenmesi" çağrısını yayımladı. İki bölümden oluşan çağrının ilk bölümünde  sivil toplum örgütlerinin işleyişlerini güvence altına almak için temel faaliyetlerinin desteklenmesi hedeflenirken, ikinci bölümünde ülkede ifade özgürlüğü, hoşgörü ve güven inşasına katkı sunarak farklı etnik, toplumsal ve siyasi grupların karşılıklı saygı çerçevesinde birarada yaşamasını desteklemeleri için STÖ'lerin kapasitelerinin arttırılması hedeflenmektedir.

» Haberin Devamı

İnternet Özgürlüğü Fonu

Güncelleme Tarihi 01.02.2018

Open Tech Fund'ın (OTF) yürüttüğü İnternet Özgürlüğü Fonu, insan haklarını, internet özgürlüğünü, açık toplumları destekleyen gazeteci, insan hakları savunucuları, sivil toplum aktivistleri ve internette özgürce konuşmak isteyen fakat baskıcı ortamlar altında yaşayan insanlar gibi risk altındaki kullanıcıların küresel iletişim ağlarına kapsamlı ve güvenli bir şekilde erişmesine yardımcı olacak projeleri destekliyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.