Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması VOC-TEST Merkezleri-III Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 11.04.2019

Nitelikli ve sertifikalı işgücünü geliştirmek, eğitim ve istihdam arasındaki bağı güçlendirmek, yaygın ve gayrı resmi öğrenimin onaylanmasını teşvik etmek ve Türk Yeterlilikler Çerçevesinin Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi ile uyumlaştırılmasını kolaylaştırmak için VOC-TEST Merkezleri-III Hibe Programı başvuruları 27 Mayıs 2019 Pazartesi gününe kadar devam ediyor.  Programın sözleşme makamı ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı. 

» Haberin Devamı

BEBKA 2019 Teknik Destek Programı

Güncelleme Tarihi 09.04.2019

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) kurum ve kuruluşların kapasitelerinin artırılması amacıyla 1 milyon 200 bin TL bütçeli 2019 Yılı Teknik Destek Programını ilan etmiş bulunmaktadır. 

Kurum/kuruluşların eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarının karşılanacağı uzman/danışman desteği sağlamaya yönelik olarak açılan Teknik Destek Programı ile ilgili bilgiler şöyle; 

» Haberin Devamı

Serhat Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Fizibilite Destek Programı

Güncelleme Tarihi 09.04.2019

TRA2 Düzey-2 Bölgesi’nde (Ağrı, Iğdır, Ardahan ve Kars) bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine, bölgenin yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik olarak fizibilite çalışmalarına doğrudan mali destek sağlamayı amaçlayan Serhat Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Fizibilite Destek Programı başvuruları online olarak 20 Aralık 2019 saat 17.00'e kadar yapılabilecek.  

» Haberin Devamı

Gönüllü Hizmetler Derneği Askıda Proje Hibe Desteği

Güncelleme Tarihi 08.04.2019

Gönüllü Hizmetler Derneği, kuruluşunun 60. yılı vesilesiyle “Askıda Proje” desteğini duyurdu. Başvurular 30 Nisan 2019 saat 17:00’ye kadar yapılabilecek. 

» Haberin Devamı

ABD Büyükelçiliği'nden Yeni Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 03.04.2019

ABD Büyükelçiliği yeni hibe destek programını duyurdu. Hibe desteğine başvurmak isteyenler 30 Nisan Salı günü Türkiye saatiyle 17:00'ye kadar başvurularını gerçekleştirebilirler.

Teklif çağrısı kapsamında talep edilecek hibe miktarı minimum 5 bin Amerikan Doları maksimum 75 bin Amerikan Doları olabilir. 

» Haberin Devamı

Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı Çağrısı

Güncelleme Tarihi 03.04.2019

Japon Devleti tarafından 1989 yılından beri “Japonya Resmi Kalkınma Yardımı (Japan ODA)” kapsamında gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde uygulanan Yerel Projelere Hibe Programı (GGP) yeni dönem çağrısını yayınladı. Programa teklif iletmek için son tarih 12 Nisan Cuma günü saat 17.30. 

» Haberin Devamı

İpekyolu Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı

Güncelleme Tarihi 03.04.2019

Yerel yönetimlerin ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile bölgedeki sivil toplum kuruluşlarının hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına teknik destek sağlayan ve TRC1 Bölgesi’ndeki (Gaziantep,Adıyaman ve Kilis) çalışmaları destekleyen İpekyolu Kalkınma Ajansı başvuruları yıl sonuna kadar açık. 

» Haberin Devamı

UN Woman Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 27.03.2019

UN Women Türkiye Ofisi “Türkiye'deki Mülteci Kadınların ve Ergen Kızların Sosyal ve Ekonomik İstikrarının Sağlanması ve Dirençlerinin Güçlendirilmesi” başlığıyla bir teklif çağrısı yayınladı. Teklif çağrısı için son tarih 12 Nisan Türkiye saatiyle 24.00

» Haberin Devamı

Avrupa Sosyal İnovasyon Yarışması

Güncelleme Tarihi 27.03.2019

Sosyal inovasyonun toplumsal zorluklara çözüm sağlama ve Avrupa'da sürdürülebilir ve kapsayıcı bir büyüme sağlama potansiyelini teşvik etmeyi amaçlayan Avrupa Sosyal İnovasyon Yarışması başvuruları 4 Nisan'a kadar devam ediyor. 

Mevcut süreçleri değiştirip geliştirerek veya yepyeni ürünler ve inisiyatifler sunarak plastik atıkları ve çöpleri azaltan fikirler ve projeler arayan yarışmada yeniliklerin yarattığı plastik atığın miktarını azaltması veya plastik atığın daha fazla tekrar kullanılmasını ve geri dönüştürülmesini sağlaması ve teşvik etmesini sağlaması amaçlanıyor.

» Haberin Devamı

Open Technology Fund Çekirdek Altyapı Fonu

Güncelleme Tarihi 27.03.2019

İnternet özgürlüğünü, dijital güvenliği ve internetin genel sağlığını güçlendiren dijital güvenlik ve çevre araçlarıyla güvenilen “yapı taşı” teknolojilerini, altyapılarını ve topluluklarını destekleyen Open Technology Fund Çekirdek Altyapı Fonu'nun yeni dönem duyurusunu yayınladı. Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2019.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.