Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

The Prince Claus Fonu Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 16.07.2019

The Prince Claus Fonu, Türkiye'deki kültürel ve sanatsal girişimleri desteklemek ve yaratıcı sesleri büyütmek için yeni bir teklif çağrısı yayınladı.  Teklif çağrısında sanatçıların ve kültürel organizasyonların hazırladığı yaratıcı kültürel girişimlerin teşvik edileceği bilgisine yer verildi. 

» Haberin Devamı

Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programı

Güncelleme Tarihi 16.07.2019

İzmir Kalkınma Ajansı, Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programı için başvuruları almaya başladı.

Hedef bölgesi Küçük Menderes Havzası’nda yer alan Bayındır, Beydağ, Kiraz, Menderes, Ödemiş, Selçuk ve Torbalı ilçeleri olan Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programı'na başvurular 6 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecek. 

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Destek Programı Üçüncü Dönem Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 11.07.2019

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından IPA II-Sivil Toplum Sektörü altında yürütülen Sivil Toplum Destek Programı üçüncü dönem teklif çağrısını duyurdu. Toplam bütçesi 3 milyon Avro olan hibe programı için son başvuru tarihi 17 Eylül 2019 saat 17:00.

» Haberin Devamı

İnsan Hakları Okulu Bahri Savcı İnsan Hakları Araştırmaları Destek Programı

Güncelleme Tarihi 08.07.2019
AB Türkiye Delegasyonu Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı programı faydalanıcılarından  İnsan Hakları Okulu, Bahri Savcı İnsan Hakları Araştırmaları Destek Programı kapsamında insan hakları alanında özgün bilimsel araştırmaları destekleyecek. 
 

» Haberin Devamı

Newton Fund'dan Research Environment Links

Güncelleme Tarihi 03.07.2019

Türkiye’deki araştırmacıların Birleşik Krallık’tan ortaklarıyla birlikte işbirliği ve bilgi ve beceri aktarımıyla araştırma kapasitelerinin güçlendirilemesini hedefleyen Research Environment Links Programı yeni dönem başvurularını almaya başladı.

Başvurular için son tarih 12 Ağustos 2019 saat 16.00 (GMT)

» Haberin Devamı

UNHCR STÖ İnovasyon Ödülü 2019

Güncelleme Tarihi 03.07.2019
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlediği STÖ İnovasyon Ödülü için 2019 çağrısını duyurdu.
 
Göçmenler, mülteciler ve yerinden edilmiş kişilerle birlikte çalışan STÖ'lerin yenilikçi çalışmalarını desteklemek üzere verilecek olan UNHCR STÖ Inovasyon Ödülü 2019 için başvurular 31 Temmuz'a kadar devam edecek. 

» Haberin Devamı

ASTRAEA Uluslararası Fonu

Güncelleme Tarihi 20.06.2019

Lezbiyenler tarafından yönetilen ve LGBTİ+  alanlarında faaliyet gösteren örgütlerle çalışan Astraea Vakfı uluslararası hibe programının yeni dönem çağrısını duyurdu. Programa son başvuru tarihi 15 Eylül 2019.

» Haberin Devamı

İmece Eşitsizliklerin Azaltılması Temalı 3. Destek Programı

Güncelleme Tarihi 10.06.2019

Zorlu Holding ana partnerliği ve İTÜ Çekirdek stratejik işbirliği ile hayata geçirilen sosyal girişimcilere yönelik yürütülen kuluçka programı eşitsizliklerin azaltılması temasıyla yeni dönem proje tekliflerini almaya başladı. 

» Haberin Devamı

European Youth Together 2019 Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 10.06.2019

Avrupa Komisyonu’na bağlı Eğitim, İşitsel ve Görsel Kültür Yürütme Ajansı (EACEA) KA3 Politika Reformlarına Destek programı kapsamında European Youth Together 2019 başlıklı teklif çağrısı yayınladı.  Teklif vernek için son başvuru tarihi 18 Temmuz 2019 Brüksel saatiyle 12.00

» Haberin Devamı

UN WOMEN Çocuk, Erken ve Zorla Evliliğe İlişkin Politikaları ve Uygulamaları İzleme Konusunda STÖ Kapasitelerinin Güçlendirilmesi için Teknik Destek (CEFM)

Güncelleme Tarihi 10.06.2019

Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Kurumu (BM Kadın Birimi), kadın sivil toplum örgütlerini, kadın STÖ ağlarını ve kadınlara yönelik şiddete son verme alanında çalışan platformları  Adana, Gaziantep, İzmir ve Kars'ta çocukların erken ve zorla evlendirilmesinin önlenmesine yönelik politikaları ve yerel eylem planlarını etkin şekilde izlenmesini sağlamak adına teklif vermeye davet ediyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.