Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

AB ve Türkiye Sivil Toplum Diyaloğu-IV “Çevre”, “Enerji” ve “Tüketicinin ve Sağlığın Korunması” Hibe Programları

Güncelleme Tarihi 25.02.2015

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Türkiye ve AB sivil toplumları arasındaki diyaloğun güçlendirilmesi amacıyla geliştirilen “AB ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyaloğu-IV Projesi” çerçevesinde “Çevre”, “Enerji” ve “Tüketicinin ve Sağlığın Korunması” Hibe Programlarının teklif çağrısı 25 Şubat 2015 tarihi itibarıyla yayımlanmıştır.

» Haberin Devamı

Ankara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Mali Destek Programlarını Açıkladı

Güncelleme Tarihi 11.02.2015

Ankara Kalkınma Ajansı, 2015 yılı teklif çağrısı kapsamında üç ayrı mali destek programı ile toplam 20.000.000 TL tutarında destek kullandıracak.

» Haberin Devamı

2015 İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 29.01.2015

RWI Türkiye İnsan Hakları Kapasite Geliştirme Programı kapsamında yer alan RWI – 2015 İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı (İHAHP) açılmıştır.

» Haberin Devamı

İngiltere Büyükelçiliği Avrupa’yı Birleştirme Program Fonu Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 29.01.2015

İngiltere Büyükelçiliği tarafından İngiltere Dış İşleri Bakanlığı’nın Avrupa’yı Birleştirme Fonu teklif çağrısı başvuruya açıldı. 

» Haberin Devamı

Van İlinde Yerinden Edilmiş Kişilerin Ekonomik ve Sosyal Entegrasyonu Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 15.10.2014

Merkezi Finans ve İhale Birimi- “Van İlinde Yerinden Edilmiş Kişilerin Ekonomik ve Sosyal Entegrasyonu Hibe Programı” Teklif Çağrısı Yayınlandı

» Haberin Devamı

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı Türkiye Programı Yeni Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 19.09.2014

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, insan hakları ve demokratik reformlar konusunda sivil toplumun rolünü güçlendirmeyi amaçlayan ve yıllık bir program olan Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA) kapsamında yeni bir Teklif Çağrısı yayınladı.

» Haberin Devamı

Nippon Vakfı Hibesi

Güncelleme Tarihi 15.08.2014

Tokyo’da bulunan Nippon Vakfı tarafından, vakfın yurtdışı faaliyetleri kapsamında, temel insan ihtiyaçları, insan kaynaklarını geliştirme ve uluslararası işbirliğinin teşviki alanlarında  hibe verilmektedir. Başvuru yıl boyunca yapılabilmektedir.

» Haberin Devamı

Yazarlar ve Gazeteciler Vakfı Barış Projeleri Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 08.08.2014

Yazarlar ve Gazeteciler Vakfı (JWF) çatışma yaşanan toplumlarda şiddetli çatışmayı önlemeye, yönetmeye ve/veya çözmeye ve barış inşasını, uzlaşmayı ve diyalogu teşvik etmeye odaklanan yenilikçi çatışma çözümleme ve barış inşası projelerine hibe vermek üzere çağrıda bulunuyor.

» Haberin Devamı

Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi Hibe Duyurusu

Güncelleme Tarihi 07.08.2014

Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC), gençlerin madde kullanımının önlenmesi için bir hibe çağrısı yayınladı. Program, sivil toplum örgütlerinin kapasitesinin güçlendirilmesini sağlamayı amaçlıyor.

» Haberin Devamı

Yolsuzluğun Önlenmesi ve Etiğin Teşviki Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 04.08.2014

Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu'nun yürütücü kurum olduğu Yolsuzluğun Önlenmesi ve Etiğin Teşviki Hibe Programı yayınlandı.

Hibe programının amacı yolsuzlukla mücadele ve etik değerler konularında çalışan sivil toplum kuruluşlarının farkındalık yaratma, kampanya yürütüme ve savunuculuk kapasitelerinin artırılması ve Yolsuzluğun Önlenmesine Yönelik projeler yapmaları konusunda teşvik etmektir.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.