Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Birleşik Krallık Program Fonu (BEF) Proje Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.02.2017

Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği, Birleşik Krallık Program Fonu başvuruları başladı. Birleşik Krallık Program Fonu, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı’nın dış politika öncelik ve hedeflerine katkı sağlayacak projelere destek verebilmektedir. 1 Nisan 2017-31 Mart 2018 tarihleri arasında uygulanacak projeler için proje tekliflerini aşağıdaki bağlantıda bulunan rehberi okuyarak 3 Mart 2017 tarihine kadar gönderebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Karadeniz Programı 2014-2020 Dönemi Birinci Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 01.02.2017

Avrupa Birliği Bakanlığının Ulusal Otoritesi olduğu ENI (Avrupa Komşuluk Aracı) Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği (SÖİ) Programının 2014-2020 dönemi birinci teklif çağrısı yayımlandı. 

» Haberin Devamı

Sivil Toplum İçin Destek Vakfı Hibe Programları

Güncelleme Tarihi 27.01.2017

Sivil Toplum için Destek Vakfı'nın yıl boyunca başvuruya açık iki hibe programı bulunmaktadır: Kurumsal Program ve Proje Programı. Hibe programlarına ait detayları aşağıda görebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı Türkiye Programı Yeni Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 26.01.2017

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, insan hakları ve demokratik reformlar konusunda sivil toplumun rolünü güçlendirmeyi amaçlayan ve yıllık bir program olan Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA) kapsamında Türkiye için yeni bir Teklif Çağrısı yayımladı.

» Haberin Devamı

Çocuklarla Birlikte Daha Güçlü Küçük Destek Programı İkinci Çağrısı Yayımlandı

Güncelleme Tarihi 24.01.2017

Bu çağrı için ayrılan toplam destek tutarı yaklaşık 100.000 Türk Lirası’dır.

Bu çağrı çerçevesinde verilecek destekler aşağıda belirtilen alt ve üst limitler arasında olacaktır:

Alt limit: 3.700 Türk Lirası

Üst limit: 10.175 Türk Lirası

» Haberin Devamı

Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 12.01.2017

“Yerel Projelere Hibe Programı (GGP)” Japon Devleti tarafından 1989 yılından beri “Japonya Resmi Kalkınma Yardımı (Japan ODA)” kapsamında gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde uygulanmaktadır. Programın amacı temel insani ihtiyaçları karşılamak üzere hazırlanmış kalkınma projelerine yönelik geri ödemesiz bir mali yardım sunmaktır. Program kapsamında 140 ülke ve bölgede yerel proje gerçekleştirilmiştir. Programın Türkiye'de uygulanması ile ilgili anlaşma Japonya ve Türkiye Devletleri arasında 11 Eylül 2000 tarihinde imzalanmıştır. Program bu tarihten itibaren Türkiye'de uygulanmaktadır. Yerel Projelere Hibe Programının mali destekleri, aşağıdaki kriterlere göre projelerin incelenip değerlendirilmesinden sonra sağlanır.

» Haberin Devamı

GEF Küçük Destek Programı SGP Proje Çağrısı

Güncelleme Tarihi 11.01.2017

BM Kalkınma Programı (UNDP), BM Çevre Programı (UNEP) ve Dünya Bankası tarafindan yönetilen, ortak bir çevre programı olan Küresel Çevre Fonu (Global Environment Facility – GEF), sivil toplum örgütlerinin biyolojik çeşitliliğin korunması ve sürdürülebilirliği ile iklim değişikliğiyle mücadele faaliyetlerinde destek sağlıyor.

Bir proje fikrinin desteklenebilmesi için öncelikle uygulama döneminin stratejik öncelikleri yani çerçevesiyle “doğrudan” uyumlu olması gerekmektedir. Ayrıca 6. Uygulama Dönemi’nde seçilen “Edremit Körfezi ve Kaz Dağları” ve “Beyşehir Gölü ve Dedegöl Dağları” çalışma alanları için yerel taraflarca ortaya konulan öneriler de dikkate alınmaktadır. Bu öneriler ve çalışma alanlarının haritalarına aşağıda verilen web sitesi adresindeki linkten ulaşabilirsiniz. GEF/SGP biyoçeşitlilik koruma, iklim değişikliğiyle mücadele, toprak bozunumu ve sürdürülebilir orman yönetimi odak alanlarında geliştirilen projelere destek olmaktadır. GEF Küçük Destek Programı Türkiye’de aşağıda belirtilen faaliyet veya proje tiplerine destek sağlayabilmektedir.

Uygulama Projeleri Desteği (50,000 USD ile sınırlıdır)
Toplantı/Çalıştay veya Yayın Desteği (10,000 USD ile sınırlıdır)
Proje Geliştirme Desteği (5,000 USD)

» Haberin Devamı

İnsan Hakları Fon Kaynakları Arama Motoru

Güncelleme Tarihi 28.12.2016

Uluslararası İnsan Hakları Fon Grubu'nun internet sitesinde yer alan arama motoru, insan hakları alanında fon arayanların donörlere ulaşmasını sağlıyor.

» Haberin Devamı

İsveç Enstitüsü "Yaratıcı Güç" Programı

Güncelleme Tarihi 17.12.2016

İsveç Enstitüsü "Yaratıcı Güç" Programı kapsamında 25 Ocak'a kadar medya/ kültür alanında çalışanların başvurularını bekliyor. Seed(çekirdek) fon ve ortak çalışma projesi başlığı altında iki farklı destek programı bulunuyor. 

» Haberin Devamı

MATRA ve İnsan Hakları Programı

Güncelleme Tarihi 06.12.2016

MATRA ve İnsan Hakları dairesi hukuk devletinin tabi olduğu çoğulcu ve demokratik bir topluma geçişte Türkiye'yi desteklemektedir.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.