Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

Google News Initiative Innovation Challenge

Güncelleme Tarihi 31.07.2019

Google Haber Girişimciliği İnovasyona Davet Programı (Google News Initiative Innovation Challenge) başladı. 

Yenilikçi ve orjinal gazetecilik projeleri üretmeyi hedefleyen her boyutta organizasyona açık olarak düzenlenen GNI İnovasyon Mücadelesi'nde Google seçili projeleri 150 bin ABD Dolarına kadar destekleyecek. 

» Haberin Devamı

Sivil Düşün Destekleri

Güncelleme Tarihi 31.07.2019

Türkiye’deki sivil alana katkı sunacak kişi ve örgütleri desteklemek için geliştirilen Sivil Düşün Destekleri beş farklı kategori altında sunuluyor. 

» Haberin Devamı

Filmmakers Without Borders'dan Yapım Desteği

Güncelleme Tarihi 31.07.2019

Dünyanın dört bir yanındaki bağımsız film yapımcılarına hibeler ve diğer fon girişimleriyle destek veren Filmmakers Without Borders (FWB)  öyküsel ve belgesel yapımları, sosyal adalet, yetkilendirme ve kültürel değişim temalarıyla uyumlu yeni medya projelerini fonluyor. FWB aynı zamanda film yapımcılarının proje geliştirme, yapım/ post prodüksiyon süreçlerini ve film festivallerini de destekliyor.

» Haberin Devamı

Whitley Ödülleri 2020 İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 31.07.2019

Her yıl tabandan gelen doğa korumacılarına Whitley ödüllerini sunan Doğa için Whitley Fonu, odağına doğa korumayı alan projeleri destekleyecek. 

Ödüle son başvuru tarihi 31 Ekim 2019

» Haberin Devamı

The International Center For Not-For-Profit Law (ICNL) Destekleri

Güncelleme Tarihi 29.07.2019

Risk altındaki sivil toplum örgütlerine destek sağlayan Uluslararası Kar Amacı Gütmeyen Hukuk Merkezi (ICNL) desteklerine yıl boyunca başvurabilirsiniz.

» Haberin Devamı

The Froebel Trust Araştırma Desteği 2019

Güncelleme Tarihi 25.07.2019
Froebelian felsefesinin, ilkelerinin ve yaklaşımlarının bilgi ve anlayışına dayanan ve buna katkıda bulunan yüksek kaliteli araştırmaları destekleyen Froebel Vakfı,  2019 yılı için  destek programının başladığını duyurdu.
 
Araştırma ve eğitim kurumlarının başvurularına açık olan programa  19 Eylül Perşembe günü İngiltere saatiyle 17:00'ye kadar başvurulabilir. 

» Haberin Devamı

The Minor Foundation for Major Challenges 2019 Destekleri

Güncelleme Tarihi 24.07.2019

Sera gazı emisyonlarının azaltılması için politika üretme ve kamuoyu etkileme çalışmaları yapan projelere hibe veren The Minor Foundation for Major Challenges Vakfı, 2019 yılı için destek başvurularını almaya devam ediyor.  

» Haberin Devamı

ALIPH Vakfı Kültürel Miras Destek Programı

Güncelleme Tarihi 18.07.2019

Çatışma alanlarındaki kültürel mirasın korunmasına yönelik çalışmaları, tüm dünyada önleyici tedbirleri, acil durum müdahalelerini ve somut çatışma sonrası rehabilitasyon projelerini finanse eden ve acil yardım çalışmalarını destekleyen ALIPH Vakfı, başvuruları almaya devam ediyor.

Yeni dönem destek çağrısı için son başvuru tarihi 20 Eylül 2019 Cuma. 

» Haberin Devamı

The Jan Michalski Vakfı Finansal Destek Programı

Güncelleme Tarihi 18.07.2019
Jan Michalski Vakfı, terimin geniş anlamıyla edebiyatla ilgili yüksek kaliteli projelere destek sağlıyor. Bunlar edebi tanıtım, yayın ve araştırmaya katkıda bulunan projeleri kapsıyor.

» Haberin Devamı

Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı

Güncelleme Tarihi 18.07.2019
WWF-Türkiye tehlike altındaki biyolojik zenginliklerin korunmasını desteklemek amacıyla yürüttüğü Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı’nın dördüncü dönemini ‘Anılarda Kalmasın” temasıyla başlattı.  

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.