TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

Amerika Birleşik Devletleri Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu Hibe Duyurusu

Güncelleme Tarihi 25.12.2019
Amerika Birleşik Devletleri Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu, Irak, Ürdün, Lübnan ve Türkiye'deki mültecilere, yerinden edilmiş Iraklılara ve diğer hassas nüfuslara yardım eden STK programları için teklif çağrısını duyurdu. 
 
Hibe çağrısı için son başvuru tarihi 22 Ocak 2020.

» Haberin Devamı

The Prince Claus Fonu Ağ Ortaklığı Hibe Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 25.12.2019
Kültürel ve sanatsal girişimleri desteklemek, yaratıcı sesleri büyütmek için çeşitli çalışmaları destekleyen The Prince Claus Fonu, kuruluşların güçlü ve ilgili kültür sanat organizasyonlarıyla birlikte sürdürülebilir uluslararası ağ oluşturması hedefiyle yeni dönem çağrısı yayınlandı. Ağ ortaklık hibesi için son başvuru tarihi 10 Şubat 2020.

» Haberin Devamı

Avrupa Komisyonu Erasmus + Programı 2020 Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 19.12.2019
Erasmus + Programı için 2020 teklif çağrıları ve rehberi yayımladı. 
 
Gençlere projeler aracılığıyla yurtdışında çalışma, eğitim veya mesleki deneyim kazanmaları için fırsat sağlayan programa eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarında faaliyet gösteren kamu ya da özel kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları proje başvurusu yapabiliyor.

» Haberin Devamı

Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II Hibe Programı Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 19.12.2019

Avrupa Birliği Başkanlığının lider kuruluşu olduğu sivil toplum sektörü kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen “Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II” hibe programı teklif çağrısı yayınlandı. Proje başvuruları için son tarih 28 Ocak 2020 saat 17.00

» Haberin Devamı

ETKİNİZ AB Programı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019
Sivil toplum örgütlerinin uluslararası insan hakları standartlarına uyumun izlenmesi ve savunulması için becerilerini geliştirerek insan haklarının iyileştirilmesi ve korunmasındaki rollerini güçlendirmeyi amaçlayan "Etkiniz AB Programı" başlatıldı. 
 
Program kapsamında insan hakları izleme ve uluslararası insan hakları mekanizmalarına erişim olarak iki başlıkta destek sunuluyor. 

» Haberin Devamı

Filmmakers Without Borders'dan Yapım Desteği

Güncelleme Tarihi 31.07.2019

Dünyanın dört bir yanındaki bağımsız film yapımcılarına hibeler ve diğer fon girişimleriyle destek veren Filmmakers Without Borders (FWB)  öyküsel ve belgesel yapımları, sosyal adalet, yetkilendirme ve kültürel değişim temalarıyla uyumlu yeni medya projelerini fonluyor. FWB aynı zamanda film yapımcılarının proje geliştirme, yapım/ post prodüksiyon süreçlerini ve film festivallerini de destekliyor.

» Haberin Devamı

The International Center For Not-For-Profit Law (ICNL) Destekleri

Güncelleme Tarihi 29.07.2019

Risk altındaki sivil toplum örgütlerine destek sağlayan Uluslararası Kar Amacı Gütmeyen Hukuk Merkezi (ICNL) desteklerine yıl boyunca başvurabilirsiniz.

» Haberin Devamı

The Jan Michalski Vakfı Finansal Destek Programı

Güncelleme Tarihi 18.07.2019
Jan Michalski Vakfı, terimin geniş anlamıyla edebiyatla ilgili yüksek kaliteli projelere destek sağlıyor. Bunlar edebi tanıtım, yayın ve araştırmaya katkıda bulunan projeleri kapsıyor.

» Haberin Devamı

İnsan Hakları Fon Kaynakları Arama Motoru

Güncelleme Tarihi 28.12.2016

Uluslararası İnsan Hakları Fon Grubu'nun internet sitesinde yer alan arama motoru, insan hakları alanında fon arayanların donörlere ulaşmasını sağlıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.