Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

The Minor Foundation for Major Challenges Hibe Duyurusu

Güncelleme Tarihi 06.08.2018

The Minor Foundation for Major Challenges (MFMC) antropojenik iklim değişikliğini azaltan iletişim projelerini finanse etmek için dünyanın dört bir yanından başvuruları kabul ediyor.  Yenilikçi iletişim stratejilerinin gelişimini destekleyecek olan fon için son başvuru tarihi 17 Ağustos 2018. 

» Haberin Devamı

Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 01.08.2018

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle İstanbul Film Festivali - Köprüde Buluşmalar, Medienboard Berlin-Brandenburg ve Hamburg Schleswig-Holstein Film Fonu işbirliğiyle iki ülke arasındaki ortak yapımları desteklemeyi amaçlayan Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonuna başvurular başladı. Bu yıl sekizinci kez verilecek olan fona  çekimine henüz başlanmamış tüm uzun metraj Almanya- Türkiye ortak yapımları başvurabilir. Desteklenecek projeler Ekim ayında Hamburg Film Festivali sırasında açıklanacak.

» Haberin Devamı

Ahiler Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Teknik Destek Programı

Güncelleme Tarihi 01.08.2018

Ahiler Kalkınma Ajansı, 2018 Yılı Teknik Destek Programı için ilana çıktı. Ahiler Kalkınma Ajansı sorumluluk bölgesinde bulunan Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illerinden yapılacak başvurulara program kapsamında toplamda 500.000,00 TL destek verecek. 

» Haberin Devamı

Newton Fund'dan Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmacılarına Destek Çağrısı

Güncelleme Tarihi 31.07.2018

Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında faaliyet gösteren araştırmacıların Birleşik Krallık ile ortaklık içerisinde araştırma kapasitelerini güçlendirebilmesi ve dolaşım desteklerinden faydalanabilmesi için Newton Advanced Fellowships ve Newton Mobility Grant çağrıları açıldı.

» Haberin Devamı

"Bölünmüş Geçmiş Ortak Gelecek" Projesi Küçük Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 19.07.2018

18 ortaklı bir konsorsiyum tarafından yürütülen "Bölünmüş Geçmiş Ortak Gelecek" projesi kapsamında STK’lara yönelik küçük hibe programı açıldı. Hibe kapsamında desteklenecek olan projelerin farklı kültürlerle bir arada yaşama, çeşitlilik  ve barış inşaasına katkı sağlaması bekleniyor. Hibe kapsamında tek bir proje için verilecek maksimum hibe tutarı 7400 euro olarak belirlendi. Projelerin en az 4 ve en fazla 6 ay sürmesi bekleniyor.  Hibe başvuruları 15 Temmuz-15 Eylül 2018 tarihleri arasında http://jointfuture.org/news/call-for-the-proposals/ adresinden gerçekleştirilebilir. 

» Haberin Devamı

FARE Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 17.07.2018

Ayrımcılığa karşı sosyal içermeyi teşvik eden, farklı topluluklardan insanları bir araya getirmek için futbolu araç olarak kullanarak yerel ve bölgesel düzeyde etkinlik düzenleyen ve etkinliklerin finanse edilmesni sağlayan hibenin azami tutarı 500 Avro olarak belirlendi. 

» Haberin Devamı

İsviçre Büyükelçiliği Proje Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 10.07.2018

İsviçre Büyükelçiliği, insan hakları alanında yeni bir proje teklifi çağrısı yaptı. Büyükelçilik, 2018’in kalan dönemi süresince, başvuran tarafından belirlenecek bir konunun ele alınmasıyla (örneğin, kadın hakları alanında erken evlenme veya aile içi şiddet) Türkiye’de insan haklarının korunmasını geliştirecek 1 ila 3 küçük projeyi destekleyecek. 

» Haberin Devamı

Ankara Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Fizibilite Desteği Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 07.06.2018

Yıl sonuna kadar açık olacak olan Ankara Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Fizibilite Desteği Programı için başvurular başladı. Toplam bütçesi 2 Milyon TL olan programa sivil toplum kuruluşları üniversiteler veya faaliyet teklifi konusu ile ilgili kamu kurum/kuruluşları ile ortak başvuru yapabilecek. Azami 12 ay sürecek projelere program kapsamında minimum 25 bin TL maksimum 150 bin TL maddi destek sağlanacak. 

» Haberin Devamı

AB’nin Beceri Kazandırma Yolları Politikasının Uygulanmasında Beceri Ölçümlerinin Yaygınlaştırılmasına Destek Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 07.06.2018

EaSI Programı PROGRESS bileşeni altında VP/2018/008 numaralı “AB’nin Beceri Kazandırma Yolları politikasının uygulanmasında beceri ölçümlerinin yaygınlaştırılmasına destek konulu teklif çağrısı yayımlandı. Son başvuru tarihi 13 Temmuz 2018. 

» Haberin Devamı

ABD Büyükelçiliği'den Yeni Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 24.05.2018

ABD Büyükelçiliği üç ana kategori altında hibe çağrısına çıktı. Türk Amerikan Değerlerini Güçlendirme, ekonomik refahın güçlendirilmesi ve ortak güvenliğe destek alt kategorilerinde verilecek olan hibenin minimum tutarı 10 bin dolar olurken, hibe başına talep edilen tutar ise toplamda 140 bin doları geçemeyecek.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.