Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

İŞKUR'dan Engelli İstihdamına Yönelik Destek

Güncelleme Tarihi 23.05.2019

İŞKUR, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verecek. 

» Haberin Devamı

Çevre İletişimi için Biophilia Ödülü

Güncelleme Tarihi 23.05.2019

Ekolojik konulardaki kamu anlayışını ve bilincini geliştirmeyi hedefleyen ve herhangi bir disiplin açısıyla doğaya yeni bakış açıları kazandırılmasına katkı sağlayan çalışmaları destekleyen Biophilia Ödülü'ne başvurular başladı.

» Haberin Devamı

UNESCO Kültürel Çeşitlilik Uluslararası Fonu Başvuru Çağrısı

Güncelleme Tarihi 23.05.2019

Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Geliştirilmesi Sözleşmesinin 18. Maddesi gereğince kurulan ve çoklu-bağışçı içeren Uluslararası Kültürel Çeşitlilik Fonu (IFCD) UNESCO için başvurular başladı. Fona son başvuru tarihi 13 Haziran 2019 Paris saatiyle 23.59. 

» Haberin Devamı

Karadeniz STK Forumu: STK Uzmanları Hareketlilik Fonu

Güncelleme Tarihi 22.05.2019

Karadeniz STK Forumu: Karadeniz Bölgesi'ndeki ağ geliştirme ve işbirliği olanaklarını desteklemek üzere STK Uzmanları Hareketlilik Fonu için çağrı yaptı. 

Hareketlilik fonu bölgesel işbirliği kapasitelerini güçlendirmek amacıyla Karadeniz Bölgesi'ndeki sivil toplum örgütlerindeki uzmanlar arasında belirli tematik alanlarda öğrenilen iyi uygulamaların / derslerin değişimini desteklemeyi amaçlıyor. Fon kapsamında seminer,  atölye çalışmaları, çalışma toplantıları ve çalışma ziyaretlerine katılmak için hareketlilik maliyetleri (uluslararası seyahat, konaklama, yemek ve yerel seyahat) karşılanıyor. 

» Haberin Devamı

Çocuklara Yönelik Online Cinsel Sömürü ve İstismara Karşı Mücadele Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 20.05.2019

Avrupa Konseyi çocuklara yönelik online cinsel sömürü ve istismara karşı mücadele için yeni hibe duyurusunu yayınladı. 

Ulusal düzeyde çocuklara yönelik online cinsel sömürü ve istismar hakkında farkındalığı artırmak için materyaller, kaynaklar ve faaliyetler geliştirmek, Avrupa Konseyi Çocukların Cinsel Sömürü ve İstismara Karşı Korunması Sözleşmesi'ni uygulanmasını güçlendirmek ya da 18 Kasım ‘Avrupa Çocuğun Cinsel Sömürüsü ve Cinsel İstismarına Son Verme Günü’ne dair etkinlikler hibe kapsamında desteklenecek başlıklar arasında yer alıyor. 

Hibe başvurusuna teklif vermek için son tarih 22 Mayıs 2019. 

» Haberin Devamı

Türkiye Yerel İnisiyatif Fonu (LIFT) Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 20.05.2019

Hassas ve risk altındaki bireylere belirli destekler sunan ve hizmet ihtiyaçlarını karşılayan yerel müdahalelere teknik ve mali destek vermeyi hedefleyen Türkiye Yerel İnisiyatif Fonu yeni çağrısını duyurdu. 

50 bin ila 500 bin avro bütçe aralığındaki projeleri destekleyecek olan Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit’in (GIZ), Avrupa Birliği’nin Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları (ECHO) ve Federal Alman Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) aracılığıyla finanse ediliyor.

» Haberin Devamı

İngiltere Büyükelçiliği Program Fonu

Güncelleme Tarihi 20.05.2019

İfade özgürlüğü ve medya özgürlüğü çeşitlilik, gençlik katılımı, demokrasi ve insan hakları temasıyla dağıtılan İngiltere Büyükelçiliği Program Fonu yeni dönem çağrısını yayınladı.  

75 bin ile 150 bin tl bütçe aralığındaki projelerin destekleneceği programa teklif iletmek için son tarih 24 Mayıs 2019.

» Haberin Devamı

Franklinia Vakfı Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 20.05.2019

Doğa koruma projelerini ve dünyadaki tehdit altındaki ağaç türlerini korumayı ve koruma statülerini iyileştirmeyi hedefleyen projeleri destekleyen Franklinia Vakfı yeni dönem çağrısını yayınladı.

» Haberin Devamı

Kültürlerarası İnovasyon Ödülü

Güncelleme Tarihi 20.05.2019

Farklı kültürel ve dini kimliklerden halklar arasında kültürler arası diyalogu teşvik eden, sosyal açıdan kapsayıcı bir dünyaya yönelik çalışmalar yürüten taban projelerini destekleyen ve Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı (UNAOC) ile BMW Grubu ortaklığında verilen Kültürlerarası İnovasyon Ödülü'ne başvurular başladı. 

Başvurular için son tarih 31 Mayıs 2019 New York saatiyle 17.00

» Haberin Devamı

Sürdürülebilir Kalkınma İçin Eğitim Okayama Ödülü

Güncelleme Tarihi 20.05.2019

Okayama Şehri ve Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim Okayama Ödülü Yönlendirme Komitesi tarafından verilen Sürdürülebilir Kalkınma İçin Eğitim (ESD) Okayama Ödülü için başvurular başladı.   

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.