TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

Uluslararası Trans Fonu 2020 Destekleri Başvuruya Açıldı

Güncelleme Tarihi 07.11.2019
Trans topluluklarının yararına çalışan ve trans hareketinin inşasına katkıda bulunan trans grupları finanse eden Uluslararası Trans Fonu (UTF) dördüncü hibe programı için başvuruları almaya başladı. 
 
Yıllık bütçesi/geliri 150 bin doların altında olan projeleri destekleyecek olan fon için son başvuru tarihi 2 Aralık 2019. 

» Haberin Devamı

ABD Büyükelçileri Kültürel Mirası Koruma Fonu

Güncelleme Tarihi 06.11.2019
ABD Ankara Büyükelçiliği ve ABD Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür İşleri Bürosu’na bağlı olan Kültür Mirası Merkezi, ABD Büyükelçileri Kültürel Mirası Koruma Fonu (AFCP) büyük hibe için başvuruları almaya başladı.  Fona başvuruları için son tarih 26 Kasım 2019 saat Türkiye saatiyle 17.30.

» Haberin Devamı

ABD Büyükelçileri Kültürel Mirası Koruma Fonu Küçük Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 06.11.2019

ABD Ankara Büyükelçiliği ve ABD Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür İşleri Bürosu’na bağlı olan Kültür Mirası Merkezi, ABD Büyükelçileri Kültürel Mirası Koruma Fonu (AFCP) küçük  hibe programı için başvuruları almaya başladı.

Fona başvuruları için son tarih 26 Kasım 2019 saat Türkiye saatiyle 17.30.

» Haberin Devamı

Serhat Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Fizibilite Destek Programı

Güncelleme Tarihi 23.10.2019
TRA2 Düzey-2 Bölgesi’nde (Ağrı, Iğdır, Ardahan ve Kars) bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine, bölgenin yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik olarak fizibilite çalışmalarına doğrudan mali destek sağlamayı amaçlayan Serhat Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Fizibilite Destek Programı başvuruları online olarak 20 Aralık 2019 saat 17.00'e kadar yapılabilecek.  

» Haberin Devamı

Türkiye’deki İnsan Hakları Savunucularına Kapsamlı Destek

Güncelleme Tarihi 23.10.2019

ProtectDefenders.eu desteğiyle Türkiye’deki insan hakları savunucuları için yeni bir hibe programının duyurusu yapıldı. Duyuruda başvuruların açık kalacağı ve ProtectDefenders.eu Sekreterliği'nin sürekli olarak başvuru kabul edeceği bilgisi yer aldı. 

» Haberin Devamı

Calouste Gulbenkian Vakfı Proje Hibesi

Güncelleme Tarihi 23.10.2019
Calouste Gulbenkian Vakfı 2018-2022 dönemi için belirlediği üç başlıkta, sosyal bütünleşme, entegrasyon ve sürdürülebilirlik konularında hazırlanan projeleri desteklemeye devam ediyor. Programa başvurular 15 Ocak 2019  ve 31 Aralık 2019 tarihleri arasında alınacak.  Programa başvuru öncesinde Sıkça Sorulan Sorular ve beş yıllık planı okumanız tavsiye ediliyor. 

» Haberin Devamı

Uygulamada Demokratik ve Kapsayıcı Okul Kültürü İçin Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 23.10.2019

Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi, Demokratik Vatandaşlık Eğitimi ve İnsan Hakları Eğitimi'ni (EDC / HRE) teşvik etmek üzere "Uygulamada Demokratik ve Kapsayıcı Okul Kültürü" (Democratic and Inclusive School Culture in Operation -DISCO) başlığıyla bir çağrı yayınladı. Çağrı için son başvuru tarihi 15 Aralık 2019

» Haberin Devamı

Japon Vakfı Entelektüel Değişim Konferansları için Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019
Japonya'da uluslararası kültürel değişim programları yürüten Japon Vakfı, uluslararası entelektüel işbirliği projelerini desteklemek üzere yeni bir çağrı yayınladı. Küresel entelektüel değişim yoluyla karşılıklı anlayışın derinleşmesini ve Japonya ile diğer ülkeler arasında daha yakın ilişkilerin kurulmasını teşvik etmek için tasarlanan programa son başvuru tarihi 2 Aralık 2019

» Haberin Devamı

ETKİNİZ AB Programı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019
Sivil toplum örgütlerinin uluslararası insan hakları standartlarına uyumun izlenmesi ve savunulması için becerilerini geliştirerek insan haklarının iyileştirilmesi ve korunmasındaki rollerini güçlendirmeyi amaçlayan "Etkiniz AB Programı" başlatıldı. 
 
Program kapsamında insan hakları izleme ve uluslararası insan hakları mekanizmalarına erişim olarak iki başlıkta destek sunuluyor. 

» Haberin Devamı

İpekyolu Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı

Güncelleme Tarihi 28.08.2019

Yerel yönetimlerin ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile bölgedeki sivil toplum kuruluşlarının hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına teknik destek sağlayan ve TRC1 Bölgesi’ndeki (Gaziantep,Adıyaman ve Kilis) çalışmaları destekleyen İpekyolu Kalkınma Ajansı başvuruları yıl sonuna kadar açık. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.