Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

Karadeniz STK Forumu: STK Uzmanları Hareketlilik Fonu

Güncelleme Tarihi 07.08.2019

Karadeniz STK Forumu: Karadeniz Bölgesi'ndeki ağ geliştirme ve işbirliği olanaklarını desteklemek üzere STK Uzmanları Hareketlilik Fonu için çağrı yaptı. 

Hareketlilik fonu bölgesel işbirliği kapasitelerini güçlendirmek amacıyla Karadeniz Bölgesi'ndeki sivil toplum örgütlerindeki uzmanlar arasında belirli tematik alanlarda öğrenilen iyi uygulamaların değişimini desteklemeyi amaçlıyor. Fon kapsamında seminer, atölye çalışmaları, çalışma toplantıları ve çalışma ziyaretlerine katılmak için hareketlilik maliyetleri (uluslararası seyahat, konaklama, yemek ve yerel seyahat) karşılanıyor. 

» Haberin Devamı

BEBKA 2019 Teknik Destek Programı

Güncelleme Tarihi 01.08.2019

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) kurum ve kuruluşların kapasitelerinin artırılması amacıyla 1 milyon 200 bin TL bütçeli 2019 Yılı Teknik Destek Programını ilan etmiş bulunmaktadır. 

Kurum/kuruluşların eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarının karşılanacağı uzman/danışman desteği sağlamaya yönelik olarak açılan Teknik Destek Programı ile ilgili bilgiler şöyle; 

» Haberin Devamı

Mohamed bin Zayed Türleri Koruma Fonu

Güncelleme Tarihi 01.08.2019

Bireysel türlerin korunma girişimlerine yönelik hedefli hibeler sağlamak, alandaki liderleri tanımak ve daha geniş bir koruma tartışmasında türlerin önemini artırmak için kurulan Mohamed bin Zayed Türleri Koruma Fonu, tüm bitki, hayvan ve mantar türlerinin korunma çabalarını destekliyor. Fon kapsamında yılın üç döneminde hibe duyurusu yapılıyor. Fon kapsamında her proje için en fazla 25 bin dolarlık destek sağlanıyor.  

» Haberin Devamı

Alongside Wildlife Vakfı 2019 Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 31.07.2019

Alongside Wildlife Vakfı, azınlıklar ve marjinalleşmiş grup üyeleri liderliğindeki veya azınlıklar ve marjinalleşmiş grup üyelerinin yaban hayatı korumaya katılımını artıracak projeler için teklif çağrısında bulundu.

» Haberin Devamı

Filmmakers Without Borders'dan Yapım Desteği

Güncelleme Tarihi 31.07.2019

Dünyanın dört bir yanındaki bağımsız film yapımcılarına hibeler ve diğer fon girişimleriyle destek veren Filmmakers Without Borders (FWB)  öyküsel ve belgesel yapımları, sosyal adalet, yetkilendirme ve kültürel değişim temalarıyla uyumlu yeni medya projelerini fonluyor. FWB aynı zamanda film yapımcılarının proje geliştirme, yapım/ post prodüksiyon süreçlerini ve film festivallerini de destekliyor.

» Haberin Devamı

Whitley Ödülleri 2020 İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 31.07.2019

Her yıl tabandan gelen doğa korumacılarına Whitley ödüllerini sunan Doğa için Whitley Fonu, odağına doğa korumayı alan projeleri destekleyecek. 

Ödüle son başvuru tarihi 31 Ekim 2019

» Haberin Devamı

The International Center For Not-For-Profit Law (ICNL) Destekleri

Güncelleme Tarihi 29.07.2019

Risk altındaki sivil toplum örgütlerine destek sağlayan Uluslararası Kar Amacı Gütmeyen Hukuk Merkezi (ICNL) desteklerine yıl boyunca başvurabilirsiniz.

» Haberin Devamı

The Jan Michalski Vakfı Finansal Destek Programı

Güncelleme Tarihi 18.07.2019
Jan Michalski Vakfı, terimin geniş anlamıyla edebiyatla ilgili yüksek kaliteli projelere destek sağlıyor. Bunlar edebi tanıtım, yayın ve araştırmaya katkıda bulunan projeleri kapsıyor.

» Haberin Devamı

İnsan Hakları Fon Kaynakları Arama Motoru

Güncelleme Tarihi 28.12.2016

Uluslararası İnsan Hakları Fon Grubu'nun internet sitesinde yer alan arama motoru, insan hakları alanında fon arayanların donörlere ulaşmasını sağlıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.