TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

BOOST Sivil Toplum Teknoloji Hızlandırma Programı için Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
Türkiye’de UNDP ve Koç Holding işbirliği ile hayata geçirilen ve koronavirüs etkileriyle mücadele için geliştirilen BOOST programı sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını bekliyor. 
 
Sosyal ve çevresel sorunlara dijital teknolojileri kullanarak çözüm bulmak, dijital dönüşüm yol haritasını oluşturmak için adım atmaya hazır sivil toplum kuruluşları BOOST Sivil Toplum Teknoloji Hızlandırma Programına başvuru yapabilecek.  Program kapsamında ekiplere 10 bin dolara kadar destek sağlanacak. 
 
Başvurular için son tarih 13 Eylül 2020.
 
Detaylı bilgi için https://boostimpact.org/challenges/civil-society-technology-challenge/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Avrupa için Araştırmacı Gazetecilik (IJ4EU) Soruşturma Destek Programı

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
Avrupa için Araştırmacı Gazetecilik ( IJ4EU) yeni başlamış olan projeler veya mevcut projelerin yeni aşamaları dahil Avrupa'daki yeni sınır ötesi araştırma projelerine finansal destek sağlamak amacıyla hibe çağrısını duyurdu. IJ4EU’nun Araştırma Destek (Investigation Support) programı, yeni sınır ötesi soruşturma projelerine 50 bin euroya kadar hibe sağlıyor.
 
Program kapsamında araştırmacı gazeteciler ekip olarak 5 bin – 50 bin Euro arasında hibe alabilecekler, programın 2020 toplam bütçesi ise 800 bin Euro.
 
Programının ikinci dönemi için son başvuru tarihi 18 Eylül 2020.
 
Program hakkında detaylı bilgi ve  uygunluk kriterleri için lütfen web sitesini inceleyiniz.

» Haberin Devamı

Jack Kimmel Uluslararası Hibe Programı 2020 Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 27.08.2020

Kanada TREE Fonu tarafından desteklenen ve Jack Kimmel onuruna dünyanın dört bir yanından ağaç yetiştiriciliği ve kent ormancılığı alanlarında araştırma yürütenlere katkı sağlamayı hedefleyen Jack Kimmel Uluslararası Hibe Programı yeni dönem destek çağrısını duyurdu. 

Son başvuru tarihi: 15 Eylül 2020

» Haberin Devamı

2021 Conrad N. Hilton İnsani Yardım Ödülü

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
Conrad N. Hilton Vakfı 2021 Conrad N. Hilton İnsani Yardım Ödülü için adaylıkları kabul etmeye başladı. Aday gösterme dönemi 1 Ekim 2020 Perşembe günü saat 23: 59'a  kadar sürecek.
 
Ödül kapsamında kişiler, çevrimiçi aday portalı üzerinden kar amacı gütmeyen kuruluşları aday gösterebilecekler.
 
Aday gösterenlerin ve adayların özellikleri, aday gösterme süreci ve aday göstermek için detaylı bilgiye vakfın sayfasından ulaşabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 27.08.2020

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), sivil toplum kuruluşlarını 6. Ülke Programı için teklif sunmaya davet ediyor. Teklif Davetinin amacı, 2016-2020 6. Ülke Program Belgesinde veya UNFPA web sitesinden indirebileceğiniz (https://turkey.unfpa.org/en/submission/invitation-grant-proposals-2020-q3) arka plan belgesinin 1.3 bölümünde belirtilen sonuçlara ulaşılmasını desteklemek için UNFPA Türkiye ile olası ortaklık için uygun sivil toplum kuruluşlarını belirlemek.

Hibe kapsamında maksimum 30 bin dolar destek sunulacak. 

Teklif çağrısı için son başvuru tarihi: 4 Eylül 2020. 

Detaylı bilgi için https://turkey.unfpa.org/en/submission/invitation-grant-proposals-2020-q3 adresini ziyaret edebilirsiniz. 

» Haberin Devamı

Güney Ege Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı

Güncelleme Tarihi 27.08.2020

Güney Ege Kalkınma Ajansı, Aydın, Denizli ve Muğla illerinde faaliyet gösteren kurumların çalışmalarını desteklemek üzere 2020 yılı Fizibilite Desteği Programını duyurdu. Toplam bütçesi 2 milyon TL olan programda azami destek programı 200 bin TL. 

Güney Ege Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı için son başvuru tarihi: 24 Aralık 2020.

» Haberin Devamı

Fanak Vakfı'ndan Sanatçı Kooperatif ve Organizasyonlarına Hibe Desteği

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
Fanak Kurumu Ortadoğu ve Arapça konuşulan ülkelerde ( Türkiye ve İran da dahil olmak üzere) sanat takımlarını güçlendirmek adına uluslararası hareketlilik, kültürel operatörlerin ve sanatçıların mübadelesi bağlamında fon hatları teklif ediyor.

Çağrı için son başvuru: 31 Ağustos 2020.

» Haberin Devamı

Peyzaj Girişiminde Gençler ve Küresel Peyzaj Forumu'ndan Restorasyon Yönetim Programı

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
Peyzaj Girişiminde Gençler ve Küresel Peyzaj Forumu 'üretim restorasyonu' adı altında restorasyon yönetim programı başlatıyor. Restorasyon Yönetimi Programı, restorasyon projelerini daha da ileri götürmelerine yardımcı olmak adına beş genç restorasyon profesyoneline ve onların takımlarını desteklemeyi, sağlıklı peyzajı ve ekosistem restorasyonunun yerel komünitedeki önemine dikkat çekmeyi amaçlıyor.
 
Restorasyon Yönetim Programı, profesyonel gelişime olanak sağlamanın dışında projelerini bir adım yukarıya taşımak isteyen uzmanlardan da destek görecek. Restorasyon projelerini geliştirilmesi için 5bin Euro destek sunulacak. 
 
Son başvuru tarihi: 1 Eylül 2020
 
Detaylı bilgi için lütfen bakınız. 

» Haberin Devamı

Kanada TREE Fonu John Z. Duling Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 27.08.2020

John Z. Duling Hibe Programı, ağaç uzmanlarının günlük işlerine yardımcı olma potansiyeli taşıyan yenilikçi araştırmaları ve teknoloji transfer projelerine destek için yeni çağrısını duyurdu.

Kentsel orman yönetimiyle ilgili projelere odaklanacak olan programda en büyük ödülün 25 bin dolar olması ile birlikte, projelerin bir ile üç yıl arasında tamamlanmış olması bekleniyor.
 
İlana son başvuru: 15 Eylül 2020.
 
Detaylı bilgi için lütfen bakınız.

» Haberin Devamı

Maypole Fonu: Kadınlardan, Kadınlar İçin

Güncelleme Tarihi 27.08.2020

Feminist anti-militarizm hakkında yaratıcı bir projeniz; silah ticaretine, nükleer silahlara ve silah sistemlerine karşı; silahsızlanma politikalarını, süreçlerini ve ilgili girişimleri desteklemek için bir eyleminiz var mı? Maypole 750 £ 'a kadar yardımda bulunabilir.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.