TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

Un Women Teklif Çağrısı: Hayatta Kalan Kadınların Adalete ve Uzmanlık Hizmetlerine Erişimini Teşvik Etmek

Güncelleme Tarihi 23.03.2020
BM Kadın Birimi (UN Women) Türkiye'deki tüzel kişilik sahibi sivil toplum örgütlerini "Kadına Yönelik Şiddetin Sonlandırılması: Normların Uygulanması, Değişen Akıllar” programının ikinci aşaması altında yer alan "Hayatta Kalan Kadınların Adalete ve Uzmanlık Hizmetlerine Erişimini Teşvik Etmek" başlıklı teklif çağrısına başvurmaya davet ediyor.
 
Teklif çağrısı için son tarih 15 Nisan 2020.

» Haberin Devamı

Gulbenkian İnsanlık Ödülü

Güncelleme Tarihi 23.03.2020
Her yıl 1 milyon avro tutarında destek sunan Gulbenkian İnsanlık Ödülü bu yıl, iklim krizi ile mücadelede yenilikçi  tutumlarıyla öne çıkan insan, grup ve/veya kuruluşlar için verilecek. 

» Haberin Devamı

Hollanda Hükümeti İnsan Hakları Lale Ödülü

Güncelleme Tarihi 23.03.2020

Dünya çapında insan haklarını barışçıl ve yenilikçi yollarla tanıtan/teşvik eden/destekleyen kişi veya kuruluşlara verilen Hollanda Hükümeti İnsan Hakları Lale Ödülü için aday gösterme süreci 29 Mart 2020 tarihine kadar devam ediyor. 

» Haberin Devamı

Küresel Çoğulculuk Ödülü

Güncelleme Tarihi 19.03.2020

Her iki yılda bir, farklılık ve çeşitliliğinin korunması için ve daha kapsayıcı toplumların inşasında olağanüstü ve sürekli başarı gösteren bireylere, kuruluşlara, hükümet organlarına ve özel sektör aktörlerine verilen Küresel Çoğulculuk Ödülü için başvurular 30 Nisan 2020'ye kadar devam ediyor.

» Haberin Devamı

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Uygulama Ortağı Çağrısı

Güncelleme Tarihi 19.03.2020

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), 6'ncı Ülke Programı çerçevesinde kuruluşları uygulayıcı ortaklık için teklif sunmaya davet etti.  Teklifler için son başvuru tarihi 30 Mart 2020.

» Haberin Devamı

Open Technology Fund Çekirdek Altyapı Fonu 2020 Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 11.03.2020
Dijital güvenliği, internet özgürlüğününü ve internetin genel sağlığını güçlendiren dijital güvenlik ve çevre araçlarıyla güvenilen “yapı taşı” teknolojilerini, altyapılarını ve topluluklarını destekleyen Open Technology Fund Çekirdek Altyapı Fonu yeni dönem başvuruları başladı. 
 
Fonun yeni dönem başvuruları için son tarih 1 Mayıs 2020.

» Haberin Devamı

Roddenberry Vakfı'ndan Roddenberry Ödülü

Güncelleme Tarihi 11.03.2020

Küresel sorunlara yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar geliştirmeleri için başkalarına ilham vermekyi, sıradışı organizasyonları vurgulamayı ve etkiye yönelik çabaları daha fazla desteklemeyi amaçlayan Roddenberry Ödülü için başvurular başladı.

» Haberin Devamı

Türkiye-Ermenistan Burs Programı 5. Dönem Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 10.03.2020

Hrant Dink Vakfı, iki komşu ülkeden uzmanlar arasında tanışıklıkların artması, karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımına olanak sağlaması amacıyla Gümrü Gençlik Girişimi Merkezi işbirliğiyle hayata geçirdiği Türkiye-Ermenistan Burs Programı’nın yeni dönemi için başvuruları almaya başladı. 

» Haberin Devamı

ASTRAEA Vakfı İntersex İnsan Hakları Fonu

Güncelleme Tarihi 10.03.2020

LGBTİ+ alanlarında faaliyet gösteren örgütlerle çalışan ve cinsel yönelim ve/veya cinsiyet kimliği ve ifadesine dayanan baskıyı ele alan, toplumsal cinsiyet adaleti için çalışmalarını ilerleten LGBTİ topluluklarının öncülüğünü yaptığı grupları destekleyen Astraea Vakfı uluslararası hibe programının yeni dönem çağrısını duyurdu. 

» Haberin Devamı

Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençlere Yönelik İşgücü Piyasası Destek Programı için Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 09.03.2020
Mevcut iş gücü piyasasının ihtiyaçları çerçevesinde ne eğitimde ne istihdamda olan gençlerin istihdam edilebilirliğini artırmak hedefiyle “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençlere Yönelik İşgücü Piyasası Destek Programı için Hibe Programı'nın çağrısı duyuruldu. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.