Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

National Geographic Keşif Hibesi

Güncelleme Tarihi 01.08.2019

National Geographic (NG) koruma, eğitim, araştırma, hikaye anlatımı ya da teknoloji odaklı projelere destek olmak hedefiyle keşif hibesini duyurdu. NG, cesur, yenilikçi ve potansiyel olarak dönüştürücü olmasını beklediği projelere 10 bin ila 30 bin Amerikan Doları arasında destek sunacak.  

Proje tekliflerini iletmek için son gün 9 Ekim 2019.

» Haberin Devamı

BEBKA 2019 Teknik Destek Programı

Güncelleme Tarihi 01.08.2019

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) kurum ve kuruluşların kapasitelerinin artırılması amacıyla 1 milyon 200 bin TL bütçeli 2019 Yılı Teknik Destek Programını ilan etmiş bulunmaktadır. 

Kurum/kuruluşların eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarının karşılanacağı uzman/danışman desteği sağlamaya yönelik olarak açılan Teknik Destek Programı ile ilgili bilgiler şöyle; 

» Haberin Devamı

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 01.08.2019

Avustralya'nın yardım bütçesinden finanse edilen ve Ankara Büyükelçiliği tarafından yönetilen küçük bir hibe programı olan Doğrudan Yardım Programı kapsamında yoksulluğun azaltılması, toplum sağlığı, okul/eğitim, küçük ölçekli altyapı, kırsal gelişim, gençlik, toplumsal cinsiyet eşitliği, iklim değişikliğini içeren çevre ve geçici insani yardım gibi konularda hazırlanacak projeleri desteklemek üzere çağrı yayınlandı. 

Programa teklif iletmek için son tarih 16 Ağustos 2019

» Haberin Devamı

OPEN IDEO: Bridge Builder Challenge Programı

Güncelleme Tarihi 01.08.2019

Sürdürülebilir ve toplum destekli değişimi teşvik etmek için insanlar, kuruluşlar, konular ve inançlar arasında köprü kurmaya ve onarmaya destek sunan Bridge Builder Challenge Programı 2019 için son başvuru tarihi 17 Ağustos 2019.

» Haberin Devamı

Mohamed bin Zayed Türleri Koruma Fonu

Güncelleme Tarihi 01.08.2019

Bireysel türlerin korunma girişimlerine yönelik hedefli hibeler sağlamak, alandaki liderleri tanımak ve daha geniş bir koruma tartışmasında türlerin önemini artırmak için kurulan Mohamed bin Zayed Türleri Koruma Fonu, tüm bitki, hayvan ve mantar türlerinin korunma çabalarını destekliyor. Fon kapsamında yılın üç döneminde hibe duyurusu yapılıyor. Fon kapsamında her proje için en fazla 25 bin dolarlık destek sağlanıyor.  

» Haberin Devamı

Wildlife Acoustics: Bilimsel Ürün Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 01.08.2019

Yaban hayatı ve çevreyi koruma konusundaki çabaları destekleyen Wildlife Acoustics yarasagiller, kuşlar, amfibiler, hem karada hem suda yaşayanlar canlılar ve deniz yaban hayatı üzerine yapılacak biyoakustik araştırmaları destekleyecek yeni fonunun duyurusunu yayınladı.

» Haberin Devamı

LGBTİ+ Projelerini Destekleyen Hibe Programı: PlanetRomeo

Güncelleme Tarihi 01.08.2019

Dünyanın dezavantajlı bölge ve topluluklara vurgu yaparak, tüm dünyadaki LGBTİ bireylerin durumunu geliştirmek için toplumsal değişimi başarmaya odaklanan ve zorlu ortamlarda LGBTİ topluluğunu mobilize ve aktive etmeyi hedefleyen Planet Romeo Vakfı LGBTİ+ projeleri ve girişimlerine minimum 500 eurodan maksimum 5 bin euroya kadar kaynak sağlıyor.  

» Haberin Devamı

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Teknik Destek Programı

Güncelleme Tarihi 01.08.2019

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Teknik Destek Programı için hibe duyurusunu yayınladı. Ajans 2019'da 13,5 milyon TL kaynakla destek sunacak. 

» Haberin Devamı

A.J. Muste Hafıza Enstitüsü Sosyal Adalet Fonu 2019 Başvuruları

Güncelleme Tarihi 01.08.2019

Dünyanın dört bir yanındaki tabandan örgütlerini ve sosyal adalet için şiddet içermeyen aktivist projeleri destekleyen, küçük bütçeli ve merkezi fon kaynaklarına erişimi az olan yapılanmalara öncelik veren A.J. Muste Hafıza Enstitüsü "Sosyal Adalet Fonu” için üçüncü dönem başvuruları devam ediyor. 

» Haberin Devamı

Alongside Wildlife Vakfı 2019 Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 31.07.2019

Alongside Wildlife Vakfı, azınlıklar ve marjinalleşmiş grup üyeleri liderliğindeki veya azınlıklar ve marjinalleşmiş grup üyelerinin yaban hayatı korumaya katılımını artıracak projeler için teklif çağrısında bulundu.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.