TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

Kültür için Alan 2. Dönem Destek Programı 2020

Güncelleme Tarihi 06.08.2020
Goethe-Institut, Hollanda Büyükelçiliği, İstanbul İsveç Başkonsolosluğuve Fransız Kültür Merkezi’nin öncülüğünde başlatılan ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Anadolu Kültür’ün işbirliğiyle gerçekleştirilen Kültür için Alan Projesi 2020 yılı ikinci dönem başvuruları 16 Ağustos 2020'ye kadar devam ediyor. 

» Haberin Devamı

Fransa Büyükelçiliği'nden Biyoçeşitlilik Proje Çağrısı

Güncelleme Tarihi 27.07.2020

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği, biyoçeşitliliğin korunması alanında faaliyet yürüten sivil toplum örgütlerini desteklemek üzere ilk kez bir proje teklif çağrısında bulunuyor.

» Haberin Devamı

Sivil Toplum İçin Destek Vakfı Kurumsal Destek Fonu 2020 Dönemi Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 23.07.2020

Sivil Toplum İçin Destek Vakfı'nın Dezavantajlı kesimlerin toplumsal katılımını geliştirmek ve/veya sosyal refahını artırmak amacıyla çalışan STK’ların kurumsal kapasitelerinin güçlenmesini desteklemek amacıyla Turkey Mozaik Foundation ve Dalyan Foundation iş birliğiyle, bireysel ve kurumsal bağışçıların desteğiyle hayata geçirdiği Kurumsal Destek Fonu’nun 2020 dönemi başvuruları açıldı.

» Haberin Devamı

İnovasyon Görevi: İnsani Eylemlerde Engelli ve Yaşlıların Anlamlı Katılımının Arttırılması

Güncelleme Tarihi 23.07.2020

Engellilerin ve yaşlıların insani eyleme anlamlı katılımını artırmak için yenilikçi mekanizmalar ve bu mekanizmaların etkinliğini değerlendirmenin yenilikçi yollarını arıyoruz.

» Haberin Devamı

British Ecological Society Destek Fonu

Güncelleme Tarihi 23.07.2020

British Ecological Society ekoloji biliminin daha geniş kitlelere ulaşmasını amaçlayan projeleri destekliyor.

» Haberin Devamı

Darwin Girişimi Destekleri

Güncelleme Tarihi 23.07.2020

Darwin Girişimi, geleceğimiz için, yerel biyolojik çeşitliliği ve doğal çevreyi yönetmek amacıyla yerel kapasite oluşturmayı ve bu doğal kaynakların insanlar için faydalarını güvence altına almayı amaçlamaktadır.

» Haberin Devamı

Maypole Fonu: Kadınlardan, Kadınlar İçin

Güncelleme Tarihi 23.07.2020

Feminist anti-militarizm hakkında yaratıcı bir projeniz; silah ticaretine, nükleer silahlara ve silah sistemlerine karşı; silahsızlanma politikalarını, süreçlerini ve ilgili girişimleri desteklemek için bir eyleminiz var mı? Maypole 750 £ 'a kadar yardımda bulunabilir.

» Haberin Devamı

Teklif çağrısı: COVID-19 Pandemisi Sırasında İnsan Kaçakçılığı Mağdurlarına Yardım Etmek ve Onları Korumak İçin STÖ'lerin Girişimlerine Destek

Güncelleme Tarihi 23.07.2020

Avrupa Konseyi'nin İnsan Ticaretiyle Mücadele Bölümü, sivil toplum örgütleri tarafından insan kaçakçılığının önlenmesi ve COVID-19 salgını bağlamında insan kaçakçılığı kurbanlarına yardım ve koruma amaçlı proje teklifleri çağrısı başlatmaktadır.

» Haberin Devamı

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu Proje Başvuru Çağrısı

Güncelleme Tarihi 17.07.2020
Türkiye ve İsveç arasındaki iş birliğini güçlendirmek amacıyla faaliyet gösteren Türk-İsveç İş Birliği Birimi yeni dönem proje başvuru çağrısını duyurdu. 
 
Başvurular için son tarih 21 Eylül 2020.

» Haberin Devamı

IF Sosyal Etki Ödülü 2020 Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 09.07.2020
Dünyanın köklü tasarım ödüllerinden olan IF Design Awards bünyesinde verilen “IF Sosyal Etki” ödül kategorisi için başvuru süreci başladı.
 
Topluma katkıda bulunan projeleri yayınlamayı ve desteklemeyi amaçlayan ödüle, zamanımızın en acil sorunlarının çözülmesine katkıda bulunan ve koşulların iyileştirilmesine yardımcı olmayı hedefleyen projeler başvuru yapabiliyor. 
 
IF Sosyal Etki Ödülü yılda iki kez veriliyor ve bu yıl ödüllendirilecek projeler için belirlenen destek tutarı ise 100 bin Euro. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.