TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin çalışmalarına destek olmak için STGM olarak her hafta STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri araştırıyor ve kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyoruz.  Hibe ve kaynak duyurularından haberdar olmak isterseniz haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Açık olan hibelere başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için ilgili kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit etmeyi lütfen unutmayınız!

Basın Evi Destek Aracı’nın İkinci Dönem Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 17.02.2020
Gazeteciler Cemiyeti tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi Projesi kapsamında gazetecilerin nitelikli gazetecilik yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları ortamın sağlanmasına dönük oluşturulan Basın Evi Destek Aracı başvuruları başladı.  Destek aracına başvurular 3 Nisan 2020 saat 18:00’de sona erecek.

» Haberin Devamı

Türkiye-Ermenistan Normalleşme Süreci Destek Programı Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.02.2020
Türkiye ve Ermenistan’dan sekiz sivil toplum kuruluşundan oluşan Konsorsiyum, Avrupa Birliği desteği ile yürütülen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı 3. Evre (ATNP3) kapsamında dağıtılacak hibeler için başvuru çağrısı yayınladı.
 
Türkiye ve Ermenistan toplumlarında bölgesel barış ve istikrar, demokratik çoğulculuk ve sosyal kapsayıcılığa katkı sağlamaya yönelik sivil toplum katılımını ve faaliyetlerini güçlendirmeyi amaçlayan programa son başvuru tarihi 16 Mart 2020

» Haberin Devamı

Franklinia Vakfı Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 13.02.2020

Doğa koruma projelerini ve dünyadaki tehdit altındaki ağaç türlerini korumayı ve koruma statülerini iyileştirmeyi hedefleyen projeleri destekleyen Franklinia Vakfı yeni dönem çağrısını "Küresel Tehdit Altındaki Ağaçların Korunması" başlığıyla yayınladı.

» Haberin Devamı

UNDP Okyanus İnovasyon Mücadelesi 2020 Çağrısı

Güncelleme Tarihi 13.02.2020

UNDP, sürdürülebilir kalkınma amaçlarının on dördüncüsü olan "Sudaki Yaşam" bir diğer deyişle okyanuslar, denizler ve deniz kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir kullanımının sağlanması hedefini gerçeğe dönüştürecek adımların atılmasını sağlamak amacıyla 2020 inovasyon mücadelesinin çağrısını duyurdu.

» Haberin Devamı

Uluslararası İklim Girişimi (IKI) Küçük Hibe Destekleri

Güncelleme Tarihi 13.02.2020

Almanya Çevre, Doğa Koruma ve Nükleer Güvenlik Bakanlığı, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) aracılığıyla iklim değişikliği veya doğanın korunmasıyla ilgili zorlukları çözmeye odaklı projeleri desteklemek üzere küçük hibe programının duyurusunu gerçekleştirdi. 

Uluslararası İklim Girişimi’nin (IKI) bir parçası olarak sunulan hibe desteklerine son başvuru tarihi 5 Mart 2020.

» Haberin Devamı

Matra ve İnsan Hakları Programları 2020 Çerçevesinde Proje Başvuruları için Açık Çağrı

Güncelleme Tarihi 06.02.2020

Hollanda Krallığı Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu bu sene, geçtiğimiz yıllardan farklı bir uygulamaya giderek, MATRA ve HR (İnsan Hakları) programları kapsamına giren proje teklifleri için AÇIK çağrı uygulamasını benimsedi.

» Haberin Devamı

Mama Cash Dayanışma Fonu

Güncelleme Tarihi 06.02.2020

Feminist perspektifle kadın odaklı çalışmalar yürüten ve kadınların, genç kızların, trans ve intersekslerin örgütlenmelerine hibe desteği sağlayan Mama Cash yeni dayanışma fonunun duyurusunu yaptı. 

Kadın fonlarının ihtiyaçlarını desteklemek için tasarlanan ve feminist fonlama ekosistemini güçlendirmeyi amaçlayan bu fona kadnın örgütleri seçtikleri konularda bilgilerini ve bilgi alışverişini geliştirmek için de başvurabilecekler. 

» Haberin Devamı

ALIPH Vakfı Kültürel Miras Destek Programı

Güncelleme Tarihi 06.02.2020

Çatışma alanlarındaki kültürel mirasın korunmasına yönelik çalışmaları, tüm dünyada önleyici tedbirleri, acil durum müdahalelerini ve somut çatışma sonrası rehabilitasyon projelerini finanse eden ve acil yardım çalışmalarını destekleyen ALIPH Vakfı, "Barışı Oluşturmak İçin Mirasın Korunması" başlığıyla hibe desteğini duyurdu. 

Destek için son başvuru tarihi 16 Mart 2020

» Haberin Devamı

Kültür İçin Alan 2020 Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 23.01.2020

Goethe-Institut, Hollanda Büyükelçiliği, İstanbul İsveç Başkonsolosluğuve Fransız Kültür Merkezi’nin öncülüğünde başlatılan ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Anadolu Kültür’ün işbirliğiyle gerçekleştirilen Kültür için Alan Projesi 2020 yılı için destek programı için açık çağrısını duyurdu.  

Destek programına başvurular için son tarih 16 Şubat 2020 saat 23:00.

» Haberin Devamı

Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı 2020 Çağrısı

Güncelleme Tarihi 23.01.2020

Japon Devleti tarafından 1989 yılından beri “Japonya Resmi Kalkınma Yardımı (Japan ODA)” kapsamında gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde uygulanan Yerel Projelere Hibe Programı (GGP) yeni dönem çağrısını yayınladı.

Programa teklif iletmek için son tarih 16 Mart 2020 saat 17.30.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.