Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Hibe Duyuruları

STÖ'lerin başvurusuna açık hibeleri her hafta araştırıyor, kısa özetlerini Türkçe'ye çeviriyor, web sitemizde yayınlıyoruz. Başvurudan önce mutlaka hibe veren kurumun web sayfasına giderek bilgileri teyit ediniz. 

Sivil toplumdan haberlerin, hibe ve kaynak duyurularının derlendiği haftalık bültenimize https://bit.ly/STGMposta adresinden kaydolabilirsiniz.

Teşekkürler!

American Councils for International Education Burs Programı

Güncelleme Tarihi 10.10.2018

American Councils for International Education; Türkiye, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Moldovya’daki genç profesyonellere Amerika’daki süreçleri yasama perspektifinden doğrudan gözlemleme fırsatı sunuyor.

» Haberin Devamı

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı 1 Aralık Gençlik Fonu

Güncelleme Tarihi 09.10.2018

Gençlerin üreme sağlığı alanında hak sahibi bireyler olarak güçlenmesini amaçlayan bir program olan Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP Vakfı) 1 Aralık Gençlik Fonu'na başvurular başladı. Fon kapsamında, gençlik örgütlerinin ve gruplarının üreme sağlığı, cinsel sağlık, üreme hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilişkili bir çerçevede “güvenli cinsellik” temalı proje ve etkinlikleri desteklenecek.

» Haberin Devamı

Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2.Teklif Verme Çağrısı Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 03.10.2018

Sürdürülebilir büyüme ve ortak çevre koruma ile Karadeniz havzası bölgelerindeki halkın refahını arttırmak amacıyla hazırlanan Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği 2014-2020 Programı dönemi 2.Teklif Verme Çağrısı Hibe Başvuru Rehberi ve ekleri yayınlandı. Programa son başvuru tarihi Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği 2014-2020 Programı 2.Teklif Verme Çağrısı Hibe Başvuru Rehberi ve ekleri yayınlanmıştır. Son başvuru tarihi 31 Ocak 2019 14:00 olarak belirlendi. 

» Haberin Devamı

The Minor Foundation for Major Challenges Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 03.10.2018

Sera gazı emisyonlarının azaltılması için politika üretme ve kamuoyu etkileme çalışmaları yapan projelere hibe veren The Minor Foundation for Major Challenges 2016-2018 dönemi için hibe desteklerini sürdürüyor.

» Haberin Devamı

France Libertés – Danielle Mitterrand Vakfı Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 03.10.2018

France Libertés –Danielle Mitterrand Vakfı, su ve iklim arasındaki ilişkiyi teşvik eden projeleri desteklemek için çağrıda bulunuyor.

Hibe kapsamında 8 bin ila 12 bin euro arasında destek verilecek. Son başvuru 26 Ekim 2018. 

» Haberin Devamı

İzmir Kalkınma Ajansı'ndan Fizibilite Desteği

Güncelleme Tarihi 03.10.2018

İzmir Kalkınma Ajansı 2 Milyon TL bütçeli 2018 Yılı Fizibilite Destek Programını ilan etti.  Hibe kapsamında başarılı bulunan projelere en az 20.000, en çok 200.000 TL destek verilecek. Proje uygulama süresinin ise 12 ay olması öngörülüyor. İlgilenen projelerin 24 Aralık 2018 saat 17:00’ye kadar teslim edilmesi gerekiyor. 

» Haberin Devamı

Sivil Düşün Destekleri Açıldı

Güncelleme Tarihi 02.10.2018

Türkiye’deki sivil alana katkı sunacak kişi ve örgütleri desteklemek için geliştirilen ve beş farklı kategori altında sunulan Sivil Düşün Destekleri için başvurular başladı. 

» Haberin Devamı

Zafer Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Teknik Destek Programı

Güncelleme Tarihi 27.09.2018

Zafer Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Teknik Destek Programı için hibe duyurusunu yayınladı. Başvurmak isteyenler için son tarih 28 Aralık 2018 saat 18:00 olarak belirlendi. 

Detaylar için lütfen tıklayınız. 

» Haberin Devamı

İnsani Yenilik Fonu

Güncelleme Tarihi 26.09.2018

Cinsiyet bazlı şiddet hakkında bilgilendirmek, yeni bakış açıları ve içgörüler yaratmak amacıyla tasarlanan "Cinsiyet Bazlı Şiddet Programlarının Acil Durumlardaki Etkisini Ölçmek İçin Yerel Bir Bakış Açısı Programı" amacı bağlamında her biri 50,000 poundluk bağışlarla 5 konsorsiyumu destekleyecek.

Fon, İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SİDA) ve İngiltere Uluslararası Kalkınma Departmanı (DFID) tarafından doğrudan destekleniyor.

Son başvuru tarihi 7 Ekim 2018. 

» Haberin Devamı

CPC Learning Network: INSPİRE Fonu

Güncelleme Tarihi 26.09.2018

Sivil toplum kuruluşlarından özel sektöre kadar çocuklara ve ergenlere karşı şiddeti önlemeyi ve buna tepki vermeyi taahhüt edenler için hazırlanan teknik bir paket olan INSPİRE çocuklara yönelik şiddeti önlemeye yönelik çalışmaları destekleyecek projeler için çağrıda bulundu. Fon kapsamında 5bin ila ve 30 bin dolar arasında destek sağlanacak. Son başvuru tarihi 31 Ekim 2018'dir.

Detaylı bilgi ve başvuru için lütfen tıklayınız. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.