TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Web sitemizde ayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.
 

Eksi 25 Derneği'nden "Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek İçin Öğretmenlerle Bir Arada" Buluşması

Güncelleme Tarihi 22.10.2019

Eskişehir'de çocuk hakları alanında çalışma yürüten Eksi 25 Derneği, çocuğa karşı şiddetle mücadele için Kasım ayında Ankara'da öğretmenlere yönelik farkındalık eğitimi gerçekleştirecek. Eğitime son başvuru tarihi 25 Ekim 2019 Cuma

» Haberin Devamı

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği Editör Arıyor

Güncelleme Tarihi 22.10.2019

Gazetecilik ve ifade özgürlüğü alanlarında faaliyet gösteren Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği, haber yazma ve sivil toplum kurumlarında raporlama konularında deneyimli bir editör arıyor. 

Başvuruyla ilgilenen adaylar özgeçmişlerini en geç 1 Kasım 2019 Cuma günü saat 18:00’e kadar basvuru@mlsaturkey.com adresine gönderebilirler.

» Haberin Devamı

BoMoVu "Bir Mücadele Alanı: Ezilenlerin Tiyatrosu Söyleşisi"ne Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 17.10.2019

Gönüllü sporcu ve beden hareketçilerinden oluşan BoMoVu– Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Ağı, Beden, Spor ve Tahakküm söyleşileri "Bir Mücadele Alanı: Ezilenlerin Tiyatrosu" başlığıyla devam ediyor. Söyleşi BoMoVU'nun İstanbul'daki ofisinde 21 Ekim 2019'da 19:30-21:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi'nden Yerel Yönetimler ile Çalışan STK'lar için Atölyeler

Güncelleme Tarihi 15.10.2019
İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal Kuluçka Merkezi, Yereliz Derneği ile birlikte yerel yönetimler ile işbirliği yapmak isteyen sivil toplum kuruluşları ve sivil inisiyatifler için "Yerel Yönetimler ile Çalışan STK'lar için Atölyeler" düzenleyecek.

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı'ndan Kayseri ve Çevresi: Toplumsal, Kültürel ve Ekonomik Tarihi Konferansı

Güncelleme Tarihi 15.10.2019

Hrant Dink Vakfı, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı ve STGM STÖ Kaynak Merkezi’nin desteğiyle 18-19 Ekim tarihlerinde "Kayseri ve Çevresi Toplumsal, Kültürel ve Ekonomik Tarihi” başlıklı uluslararası konferans düzenliyor. 

» Haberin Devamı

Genç Hayat Vakfı Proje Geliştirme Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 15.10.2019
Genç Hayat Vakfı, İstanbul ofisinde tam zamanlı çalışacak Proje Geliştirme Sorumlusu arıyor. 
 
İlgilenen adayların İngilizce özgeçmişleri ve İngilizce hazırlanmış niyet mektuplarını 18 Ekim 2019 Cuma gününe kadar begum@genchayat.org adresine göndermeleri gerekmektedir.

» Haberin Devamı

Müşterek Proje Kapsamında Kapasite Güçlendirme Eğitimi Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 15.10.2019
Mültecilerle çalışan STK'ların insan kaynağı kapasitelerini, iletişim ve savunuculuk becerilerini güçlendirmek amacıyla Bir İZ Derneği, MüşterekProje kapsamında Hak Temelli Çalışmalar ve Savunuculuk Eğitimi düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

YADA ‘Sivil Diyaloğun Güçlenmesi’ Atölyesine Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 15.10.2019

YADA Vakfı, sivil toplumun etkililiği ve etkinliğini üzerine konuşmak, STK-Kamu-Özel Sektör ilişkilerindeki imkanlar ve imkansızlıkları, sınırları ve fırsatları, etkin diyalogun imkanlarını irdelemek üzere Sivil Diyalog Atölyesi’ne davet ediyor. 

» Haberin Devamı

Çevreci Enerji Derneği'nden ÇED Davaları Atölyesi

Güncelleme Tarihi 15.10.2019
Çevreci Enerji Derneği, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Sivil Toplum Sektörü Programı altında “Yerel STK’lar Hibe Programı” kapsamında yürüttüğü “Sürdürülebilir Çevre ve Enerji” adlı projeleri çerçevesinde Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) davaları konusunda bir atölye çalışması düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Beraberce Güz Okulları Başlıyor

Güncelleme Tarihi 15.10.2019
Kolektif hafıza, hatırlama, unutma ve yüzleşme konularında çalışmalar yürüten ve bu başlıklarda eleştirel yaklaşımla faaliyet gösteren Beraberce Derneği, güz okulunun duyurusunu yaptı. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.