TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için lütfen metindeki (eğer varsa) iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

İzmir'de “İnsan Hakları İzleme Raporlama Eğitimi” Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 10.02.2020
Yerelde insan hakları kültürünün oluşmasına katkı sunmak, hak temelli çalışan sivil toplum örgütlerinin "insan hakları" ve "savunuculuk" alanında kapasitelerini güçlendirmek için faaliyetler yürüten Karşıyaka Belediyesi İnsan Hakları Birimi, 15 - 16 Şubat tarihleri arasında "İnsan Hakları İzleme Raporlama Eğitimi" gerçekleştirecek.
 
Eşit Haklar İçin İzleme Derneği işbirliğinde düzenlenecek eğitim programına, Ahmet Piriştina Kültür Merkezi ev sahipliği yapacak.

» Haberin Devamı

Herkes için Ruh Sağlığı Derneği'nden Eleştirel Erkeklik Grup Çalışması

Güncelleme Tarihi 10.02.2020
İzmir'de çalışma yürüten Herkes için Ruh Sağlığı Derneği'nin Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Birimi'nin organize ettiği Eleştirel Erkeklik Grup Çalışması başlıyor.

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Telemarketing Projesi Destekçi İlişkileri Çalışanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 06.02.2020

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi İstanbul’da bulunan ofisinde Telemarketing projesinde yarı zamanlı görevlendirilmek üzere Destekçi İlişkileri Çalışanı arıyor.

» Haberin Devamı

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Hak Odaklı Habercilik Atölyeleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 06.02.2020

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi'nin, yerel medya çalışanlarını insan haklarının temel kavramları ve ayrımcılıkla mücadele konusunda güçlendirmek amacıyla Türkiye'nin farklı illerinde düzenleyeceği Hak Odaklı Habercilik Atölyeleri başlıyor. Atölyelerin ilki 21-22 Şubat 2020 tarihlerinde Bursa, Bilecik, Yalova ve Balıkesir illerinden gazetecilerle Bursa’da gerçekleşecek.

Atölyeye son başvuru tarihi 7 Şubat 2020 Cuma günü saat 18:00. 

» Haberin Devamı

Kaos GL Medya Okulu 2020 Başlıyor

Güncelleme Tarihi 06.02.2020

Kaos GL Derneği, internet gazetesi KaosGL.org ve Kaos GL Dergisi gönüllü muhabir ve yazar ağını güçlendirmek, LGBTİ+’ları kendi hikayelerini yazmaya teşvik etmek, hak temelli haberciliği yaygınlaştırmak için düzenlediği Medya Okulu 2020 yılında 9 Şubat’ta başlıyor.

» Haberin Devamı

Genç Hayat Vakfı Eskişehir'de Proje Saha Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 05.02.2020

Genç Hayat Vakfı, Çocuk İşçiliğini Önleme Programı kapsamında Eskişehir’de yürütmekte olduğu projede 7 ay boyunca tam zamanlı olacak şekilde çalışacak proje saha sorumlusu arıyor.  İlanla ilgilenen adaylar özgeçmişleri ile birlikte niyet mektuplarını 10 Şubat 2020 Pazartesi günü saat 16.00’ya kadar e-postanın konusuna “Proje Saha Sorumlusu” yazarak ozan@genchayat.org adresine iletebilirler. 

» Haberin Devamı

Hafıza Yolculuğu Programı Yeni Gönüllülerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 05.02.2020
İstanbul'da kent, hafıza ve bellek üzerine çalışmalar yürüten Karakutu Derneği, Hafıza Yolculuğu Programı’nın 5. döneminde araştırmacı ve anlatıcı olmak isteyenlerin başvurularını bekliyor. Eğitime son başvuru tarihi 16 Şubat 2020 Pazar 23:59.

» Haberin Devamı

Sakin Okul Derneği'nden Doğa ve Mekan Bazlı Eğitim Programı Yazım Çalıştayı

Güncelleme Tarihi 04.02.2020

Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği, Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve yürütücüsü olduğumuz BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı kapsamında hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu’nun eğitim programı çalışmalarının yapıldığı üç etaptan oluşan çalıştayların ikincisini 8 Şubat 2020’de Eskişehir'de düzenleyecek.

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği'nden Engelli İstihdamı

Güncelleme Tarihi 04.02.2020

Çocuk hakları alanında çalışma yürüten Mavi Kalem Derneği  İstanbul/Esenyurt'ta bulunan ofisinde Karşılama Görevlisi/Resepsiyonist olarak görevlendirmek üzere engelli kadın ekip arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Kadın Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 04.02.2020
Mavi Kalem Derneği İstanbul'da Esenyurt ofisinde Karşılama Görevlisi/Resepsiyonist olarak görevlendirmek üzere kadın ekip arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.