TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için lütfen metindeki (eğer varsa) iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Pi Gençlik Derneği'nden ESC ve Erasmus+ Bilgilendirme Semineri

Güncelleme Tarihi 12.02.2020

İzmir'de gençlik hakları alanında çalışma yürüten Pi Gençlik Derneği, Avrupa Birliği tarafından yürütülen ve Türkiye’nin de yararlanıcılarından biri olduğu en büyük eğitim, gençlik ve spor programı olan Erasmus Plus ve ESC için 15 Şubat Cumartesi günü bilgilendirme semineri düzenleyecek.

» Haberin Devamı

Mekanda Adalet Derneği'nden Beyoğlu Anılar Haritasına Katkı Çağrısı

Güncelleme Tarihi 12.02.2020

Mekanda Adalet Derneği( MAD), Beyoğlu’ndaki dönüşümü ve değişimi belgeleyen “Beyoğlu Yıkılmadım Ayaktayım Haritası” için katılım sürecini başlattı.  Sizin Beyoğlu’nuz nasıl bir yer? diye soran MAD haritasında hem Beyoğlu'nu Beyoğlu yapan ama artık var olmayan hafıza mekanlarına hem de yıkılmadan ayakta kalmaya çalışan özgün mekanlara yer verilecek. 

» Haberin Devamı

Bir Arada Yaşam: “Beraber Mümkün” Arama Atölyesine Davetlisiniz!

Güncelleme Tarihi 11.02.2020
Sivil toplumun farklı aktörleri arasındaki diyaloğun artırılması ve sivil toplumun etki kapasitesini artırmak için çalışmalar yürüten YADA Vakfı, 24 Şubat Pazartesi günü İzmir'de düzenleyeceği Bir Arada Yaşam: “Beraber Mümkün” Arama atölye çalışmasına davet ediyor. 

» Haberin Devamı

Pozitif Yaşam Derneği Ankara Destek Merkezi Açıldı

Güncelleme Tarihi 11.02.2020

2005 yılından bugüne HIV ile yaşayan bireylere, yakınlarına ve risk gruplarına konu ile ilgili doğru ve güncel bilgi vermek, ihtiyaçlarına yönelik desteğe kolayca ulaşmalarını sağlamak ve hakları konusunda bilgilendirmek için faaliyet yürüten Pozitif Yaşam Derneği Ankara’da destek ofisini hayata geçirdi. 

» Haberin Devamı

Yüzümle Mutluyum Derneği Görünür Farklılıklarla İlgili Uluslararası Medya Standardını Yayınladı

Güncelleme Tarihi 11.02.2020

Yüz bölgesinde görünür farklılıkları olan kişileri temsil eden, küresel bir birlik olan Face Equality International ağı ve üyeleri "görünür farklılıklar" hakkında Uluslararası Medya Standardı yayınladı. Yeni Standart, hem yüz bölgesinde görünür farklılıkları olan kişilerin yaşamlarını ve deneyimledikleri konuları haber yaparken en uygun yöntem konusunda rehberlik yapmayı hem de yanlış tanımları, klişeleri ve ön yargıları önlemek üzere hazırlandı. 

» Haberin Devamı

IV. Uluslararası Çocuk Koruma Kongresi Ekim'de Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 10.02.2020
IV. Uluslararası "Çocuk Koruma Kongresi"  14-18 Ekim 2020 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek. Bu yıl kongre "Bütüncül Çocuk Koruma için Toplumla Birlikte" başlığı altında düzenleniyor. 

» Haberin Devamı

Denizli Otizm Derneği'nden Hayat Birlikte Güzel Kapsayıcı Eğitim Semineri

Güncelleme Tarihi 10.02.2020

Denizli Otizm Derneği (DOD), Küçük Hibe Desteği ile Çocukların Sivil Topluma Katılımı Çocuklar İçin Mikro-Fon Programı kapsamında Hayat Birlikte Güzel Kapsayıcı Eğitim Semineri ve sanat atölyesi sergisi gerçekleştirdi.

» Haberin Devamı

TEMA Vakfı İlçe ve Mahalle Sorumlularını Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.02.2020

TEMA Vakfı Nevşehir Avanos, Kırıkkale Delice, Kırıkkale Keskin, Gümüşhane Kelkit ve Kürtün, Giresun Espiye ve Görele, Artvin Arhavi, Bayburt Demirözü ilçeleriyle Bursa ve İzmir mahallelerinde  çalışmalarında kendilerine destek verebilecek gönüllülerini arıyor.

» Haberin Devamı

Denizli Otizm Derneği Avrupa’daki Engelli Merkezlerini Ziyaret Etti

Güncelleme Tarihi 10.02.2020

Denizli Otizm Derneği (DOD), Sivil Düşün Ağ ve Hareketlilik Oluşturma desteği kapsamında Almanya ve Hollanda’da otizm ve engellilik alanında faaliyet gösteren okulları ve rehabilitasyon merkezlerini ziyaret ettti. DOD, ziyaret raporunu kamuoyuyla paylaştı.

» Haberin Devamı

Yeniden Projesi Mentorluk Uygulamalarına Başladı

Güncelleme Tarihi 10.02.2020
Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı, "Yeniden" Projesi ile adalet sistemine dahil olmuş 15-21 yaş aralığındaki çocuklara, gençlere psikososyal ve hukuki destek sağlayarak gençlerin istihdamını, eğitim sistemine tekrar katılmalarını ve suç işleme oranlarının azaltılması hedefiyle çalışma yürütecek. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.