TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Köy Okulları Değişim Ağı Gönüllü Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.05.2020
Köy Okulları Değişim Ağı (KODA), gönüllü koordinatörü arıyor. İlana son başvuru 29 Mayıs 2020.

» Haberin Devamı

Susma Platformu'ndan Sanatçılar ve Kültür Profesyonelleri İçin Kitlesel Fonlama Atölyesi

Güncelleme Tarihi 20.05.2020
Kültür ve sanat alanlarındaki ifade özgürlüğü üzerine çalışan Susma Platformu, sanatçılar ve kültür profesyonellerinin son yıllarda giderek daha fazla karşılaştıkları ve üretici faaliyetlerini engelleyen ekonomik sansürü biraz da olsa aşabilmeleri amacıyla bir kitlesel fonlama (crowdfunding) atölyesi düzenliyor. 

» Haberin Devamı

ETKİNİZ AB Programı'ndan "COVID-19 Sonrası Karar Vericileri Etkilemek" Webinarı

Güncelleme Tarihi 20.05.2020

Etkiniz AB Programı, 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü, saat 14:00’te “Covid-19 Sonrası Karar Vericileri Etkilemek” konulu webinar düzenliyor. Sivil toplum uzmanı Ebru Ağduk’un konuk olacağı webinarda  COVID-19 sonrası dönemde karar vericilerle ilişkilerimizi etkileyen dinamikler neler olacak? İzleme verilerini karar vericilerde etki oluşturmak amaçlı kullanmak mümkün mü? Süreçleri tasarlarken nelere dikkat etmeliyiz? gibi sorulara odaklanılacak.

» Haberin Devamı

Pandemi Döneminde "İzleme, Raporlama ve Savunu" Webinarına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 20.05.2020

Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek İçin Ortaklık Ağı, 22 Mayıs Cuma günü Pandemi döneminde "İzleme, Raporlama ve Savunu" konulu webinara katılmaya davet ediyor. 

95 STÖ'nün üyesi olduğu Çocuğa Karşı Şiddeti Önlemek İçin Ortaklık Ağı'nın ilk webinar oturumuna ağ üyelerinden Kalkınma Atölyesi Kooperatifi katılacak. 
 
Pandemi döneminde izleme, raporlama ve savununun anlatılacağı webinara kayıt linki Ortaklık Ağı e-posta grubundan, TwitterFacebook, Instagram adreslerinden ve internet sitelerinden paylaşılacak.

» Haberin Devamı

Genç Hayat Vakfı'ndan Dijital Araçlar Video Serisi

Güncelleme Tarihi 17.05.2020
Genç Hayat Vakfı, COVID-19 salgınıyla birlikte ağırlığı artan dijitalleşme sürecinde, online eğitimlerin daha etkili gerçekleştirilebilmesi için kullanılabilecek dijital araçları bir video serisinde derledi.
 
Online öğrenme ortamlarında yapılan derslerde çeşitli araçlarla etkileşimin arttırılması hedefiyle hazırlanan videoların ilki Kahoot için hazırlandı. Oyun tabanlı bir öğrenme platformu olan Kahoot ile çoktan seçmeli sorular oluşturulabiliyor. 

» Haberin Devamı

Bilim Kahramanları Derneği 2019 Yılın Bilim İnsanı - Genç Bilim İnsanı Ödül Töreni'ne Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 17.05.2020

Bilim Kahramanları Derneği, 2019 Yılın Bilim İnsanı - Genç Bilim İnsanı Ödül Töreni'ni 18 Mayıs'ta Instagramda canlı yayın ile gerçekleştirecek. 18 Mayıs Pazartesi günü saat 21.00'de başlayacak olan tören instagram.com/bilimkahramanlari adresinden izlenebilecek. 

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı "Engelli hakları, zorluklar ve çözüm önerileri" Webinarına Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 17.05.2020

Hrant Dink Vakfı, "Pandemi dönemi ve sonrasında sivil toplum" webinar serisine Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği’nden Hakan Özgül ve İdil Seda Ak’ın katılımıyla devam ediyor.

Engelli haklarının konuşulacağı webinarda özellikle salgın döneminde engellilerin ve engelli hakları alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının yaşadığı zorluklardan ve çözüm önerilerinden bahsedilecek.

» Haberin Devamı

Trafikte Haklarım Derneği'nden #TrafikKazalarınaDurDe Kampanyası

Güncelleme Tarihi 15.05.2020

Trafikte Haklarım Derneği, trafik kazalarındaki can kayıplarına "Dur" diyebilmek ve farkındalık yaratmak için herkesi sosyal medyada başlatmış olduğu #TrafikKazalarınaDurDe kampanyasına davet ediyor. Trafik Haftası dolayısıyla başlatılan kampanyaya video veya fotoğraf çekerek destek olabilirsiniz. 

» Haberin Devamı

Yaşam Bellek Özgürlük'ten "Kurt û Kurmancî" Film Gösterimi

Güncelleme Tarihi 14.05.2020
Yaşam Bellek Özgürlük yapımı "Kurt û Kurmancî" adlı kısa belgesel filminin ilk gösterimi Kürt Dili Bayramı Günü olan 15 Mayıs'ta youtube üzerinden gerçekleştirilecek.  Kısa film 15 Mayıs Cuma günü saat 21:00'de https://www.youtube.com/watch?v=ArgjY3pO0qY adresinde gösterilecek.  
 
Film sonrası söyleşi ise  https://www.youtube.com/watch?v=vWNSdGrUMJM adresinden izlenebilecek. 

» Haberin Devamı

Friedrich Naumann Vakfı İnsan Hakları Akademisi Başlıyor

Güncelleme Tarihi 14.05.2020
Friedrich Naumann Vakfı İnsan Hakları Akademisi 27 Mayıs – 27 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.  FNF'nin uzun yıllardır vermekte olduğu insan hakları derslerini yenilenmiş bir formatta, bir akademi başlığı altında birleştirdiği programda insan haklarının ulusal ve uluslararası düzeyde korunması ile ilgili olarak katılımcıların bilgi düzeylerini arttırmak ve pratikte bir deneyim kazandırmak hedefleniyor.  

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.