TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için lütfen metindeki (eğer varsa) iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Yeryüzü Ekoloji Okulu Doğa ve Mekân Temelli Müfredat Yazım Çalıştayı Düzenlendi

Güncelleme Tarihi 17.02.2020
Eskişehir'de çocuk hakları alanında çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Sakin Okul Derneği “Doğa ve Mekan Bazlı” Eğitim Programı Yazım Çalıştayı’nın ikincisini geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdi. 

» Haberin Devamı

HAKİM Ocak Ayı Hayvan Hakları İhlal Raporu'nu Açıkladı

Güncelleme Tarihi 17.02.2020

Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM), Ocak ayında gerçekleşen hayvanlara yönelik hak ihlallerini derleyerek Türkiye’nin bir aylık hayvana şiddet profilini gösterdi. Rapor, hayvanların yaşadıkları zulmü ve rutin şiddeti tür ayırt etmeksizin görünür kılmayı amaçlıyor.

» Haberin Devamı

Kontrol Bende Projesi Gönüllü Eğitmenlerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.02.2020
Habitat Derneği, kişisel bilgilerin ve sosyal medya hesabının güvenliği konusunda sürekli olumsuz durumlarla karşılaşan bireylerin bu olumsuz durumlar meydana gelmeden alabilecekleri önlemler konusunda farkındalık sağlamasıyı hedefleyen  “Kontrol Bende” projesi için gönüllü eğitmenlerini arıyor. 

» Haberin Devamı

ETKİNİZ'den Kanıt Temelli Kampanyacılık Eğitimi

Güncelleme Tarihi 13.02.2020

Etkiniz AB Programı, 19-20 Mart 2020 tarihleri arasında Ankara’da Kanıt Temelli Kampanyacılık Eğitimi gerçekleştirecek.  Eğitime son başvuru tarihi 1 Mart 2020.

» Haberin Devamı

beyond.istanbul'dan “Mekânda Adalet ve Toplumsal Cinsiyet” Sayısı İçin Açık Çağrı

Güncelleme Tarihi 12.02.2020

Mekanda Adalet Derneği'nin süreli yayını beyond.istanbul, dokuzuncu sayısı için temayı “Mekânda Adalet ve Toplumsal Cinsiyet” olarak belirledi. 

beyond.istanbul yeni sayısında davetli yazarların katkılarının yanı sıra konuyla ilgili araştırmacıların katkılarını da değerlendirmek üzere açık çağrı yaptı. 

» Haberin Devamı

Almanya Büyükelçiliği’nden Sürdürülebilirlik Temalı Ödüllü Proje Fikri Yarışması

Güncelleme Tarihi 12.02.2020
Almanya Büyükelçiliği gençlerin toplumsal sorunlara karşı duyarlı ve sorumlu vatandaşlar olduğu bir ortamın oluşumuna katkı sağlamak amacıyla Türkiye’de “Sürdürülebilirlik” konulu ödüllü bir proje fikri yarışması düzenliyor.
 
15-35 yaş arası gençlerin Sürdürülebilirlik alanında toplumsal fikir geliştirmesini teşvik etmek amacıyla tasarlanan yarışma sonucunda tüm finalistlere fikirlerini somutlaştırabilecekleri staj ve eğitim programları sağlanmasının yanı sıra ilk üç sırayı alacak projelere de çeşitli miktarlarda para ödülleri verilecek.  
 
Yarışma İçin son başvuru tarihi 1 Mayıs 2020.

» Haberin Devamı

Professional Fellows Programı Amerika'da Beş Haftalık Staj için Başvurularınızı Bekliyor

Güncelleme Tarihi 12.02.2020

American Councils for International Education Professional Fellows Programı  Türkiye, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Moldovya’da ikamet eden “Yönetişim ve Toplum Temelli Çalışmalar” alanında çalışan genç profesyonelleri Amerika'da gerçekleşecek beş haftalık programa başvurmaya davet ediyor.

» Haberin Devamı

Eleştirel Psikoloji Sempozyumu Ekim Ayında İstanbul'da

Güncelleme Tarihi 12.02.2020
Toplumsal Dayanışma için Psikologlar Derneği, bu yılki Eleştirel Psikoloji Sempozyumu’nu 23-25 Ekim 2020 tarihleri arasında İstanbul’da  “Özgürleşme” teması başlığıyla gerçekleştirecek.

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 12.02.2020
Çocuk hakları alanında çalışma yürüten Mavi Kalem Derneği, İstanbul'da Esenyurt ofisinde İdari Koordinatör olarak görevlendirmek üzere, Fatih ofisinde İletişim Asistanı olarak görevlendirmek üzere kadın ekip arkadaşları arıyor. 
 
Her iki ilan içinde son başvuru tarihi 20 Şubat 2020. İlanla ilgilenenler Türkçe özgeçmişlerini ve ve yarım sayfalık motivasyon mektuplarını mailin konu bölümüne başvurulan pozisyonu yazarak ik@mavikalem.org adresine gönderebilirler. 

» Haberin Devamı

Yaşlılık ve Teknoloji Kullanımı Paneline Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 12.02.2020
65+ Yaşlı Hakları Derneği ve Çanakkale Troya Çevre Derneği iş birliğinde, Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde 25 Şubat'ta Yaşlılık ve Teknoloji Kullanımı Paneli düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.