TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Web sitemizde ayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.
 

um:ag'dan Sivil Toplum Örgütlerine Yönelik Hak Temelli Gazetecilik Eğitimi

Güncelleme Tarihi 21.11.2019

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) Aralık ayında Ankara'da Sivil Toplum Örgütlerine Yönelik Hak Temelli Gazetecilik Eğitimi düzenleyecek. 

um:ag'ın Avrupa Birliği’nin finansal desteğiyle yürüttüğü Hak Temelli Gazeteciliğin Sivil Toplum Aracılığıyla Yaygınlaştırılması başlıklı proje kapsamında düzenleyeceği iki günlük eğitim 21-22 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleşecek. 

» Haberin Devamı

Genç Hayat Vakfı Proje Saha Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 20.11.2019

Genç Hayat Vakfı,  Çocuk İşçiliğini Önleme Programı kapsamında Eskişehir’de yürütmekte olduğu projede 8 ay boyunca tam zamanlı olacak şekilde çalışacak ve saha uygulama aşamalarını yürüterek, proje koordinatörüne raporlama yapacak  proje saha sorumlusu arıyor. 

İlanla ilgilenen adaylar özgeçmişleri ile birlikte niyet mektuplarını 6 Aralık 2019 Cuma günü saat 16.00’ya kadar  e-postanın konusuna “Proje Saha Sorumlusu” yazarak ozan@genchayat.org adresine iletebilirler. 

» Haberin Devamı

Geçmişle Yüzleşmede Konuşma ve Yazı Nasıl bir Rol Oynuyor?

Güncelleme Tarihi 18.11.2019

Karakutu Derneği, Hafıza Yolculuğu Programı kapsamında düzenlediği Adalet Arayışı Seminerleri Aras Yayıncılık Yayın Yönetmeni Rober Koptaş ve Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yetvart Danzikyan'ın konukluğunda geçmişle yüzleşmede yazı ve konuşmanın rolüyle devam ediyor.

Buluşma 21 Kasım Perşembe günü saat 18:30'da DEPO İstanbul'da düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

Kadın Öz Savunma Akademisi'nden Güçlendirici Drama Atölyesi

Güncelleme Tarihi 18.11.2019

Kadın Öz Savunma Akademisi 23 Kasım'da Ankara'da Dönüşüm Tiyatro Sahnesi'nde güçlendirici drama atölyesi* düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Kalkınma Atölyesi Sihirli Lamba Kısa Film Gösterimine Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 18.11.2019

Kalkınma Atölyesi Kooperatifi, 20 Kasım 2019 Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Adana Ovası'nda yaşayan mevsimlik gezici tarım işçisi hanelerdeki çocukların çektikleri ilk kısa film olan SİHİRLİ LAMBA Kısa Film Gösterimini ve Fotoğraf Albümü Paylaşım Etkinliğini düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

BoMoVu "Elimin Hamuru, Kramponumun Çamuru"yla Söyleşisine Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 18.11.2019

Gönüllü sporcu ve beden hareketçilerinden oluşan BoMoVu– Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Ağı, Beden, Spor ve Tahakküm söyleşilerine spor ve kadın başlığıyla devam ediyor. 

Söyleşi 24 Kasım Pazar günü  BoMoVU'nun İstanbul'daki ofisinde gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

YADA Sivil Diyalog Atölyesine Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 18.11.2019
YADA Vakfı, sivil toplumun etkililiği ve etkinliğini üzerine konuşmak, STK-Kamu-Özel Sektör ilişkilerindeki imkanlar ve imkansızlıkları, sınırları ve fırsatları, etkin diyalogun imkanlarını irdelemek üzere 27 Kasım Çarşamba günü İstanbul'da Sivil Diyalog Atölyesi düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

Genç Hayat Vakfı İzleme ve Değerlendirme Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 14.11.2019

Genç Hayat Vakfı, Çocuk İşçiliğini Önleme Programı kapsamında Eskişehir’de gerçekleştirdikleri proje kapsamında Ocak ayında göreve başlayacak ve 8 ay boyunca tam zamanlı çalışacak İzleme ve Değerlendirme Sorumlusu arıyor. 

» Haberin Devamı

Sabancı Vakfı Yeni Fark Yaratanlar’ını Arıyor

Güncelleme Tarihi 11.11.2019

On birinci yılını kutlayan Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı, "Fark Yarat Hayatlar Değişsin!" sloganıyla yeni Fark Yaratanlar’ını arıyor.

» Haberin Devamı

Karakutu Derneği Beşiktaş Hafıza Yürüyüşü'ne Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 11.11.2019

Dini, cinsiyete dayalı, etnik veya politik nedenlerle tarihsel olarak dışlanmış gruplara yapılan hem haksızlıkların keşfedilmesini hem de sorgulamasını sağlamak amacıyla hafıza yürüyüşleri düzenleyen Karakutu Derneği*, 16 Kasım Cumartesi Beşiktaş'ta 18-25 yaş arası kişilerin katılımıyla düzenleyeceği Hafıza Yürüyüşü için katılımcılarını arıyor. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.