TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kariyer Etkisi Projesine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 22.05.2020

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği ve Sürdürülebilir Eğitim Gelişim ve Mükemmellik Derneği’nin hayata geçirdiği Kariyer Etkisi projesi için başvurular başladı.

» Haberin Devamı

Herkes İçin Hukuk Online Eğitim Programı Başlıyor

Güncelleme Tarihi 22.05.2020

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA) ve Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği, 4- 28 Haziran tarihleri arasında "Herkes İçin Hukuk" başlıklı bir online eğitim programı düzenliyor. Sivil toplum çalışanları, avukatlar ve insan hakları ile ilgilenen kişilerin başvurularına açık olacak olan ve 8 dersten oluşan program, başvurular arasından seçilen 25 katılımcı ile gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

ETKİNİZ AB Programı'ndan İnsan Hakları İzleme ve Göstergeler” Webinarı

Güncelleme Tarihi 22.05.2020
Etkiniz AB Programı 30 Mayıs 2020 Cumartesi günü, saat 14:00’da “İnsan Hakları İzleme ve Göstergeler” konulu webinar düzenleyecek. Webinarda Etkiniz AB Programı Kilit Uzmanı Adem Arkadaş-Thibert sivil toplum örgütleriyle göstergelerin insan hakları izleme çalışmalarındaki yerini tartışacak.

» Haberin Devamı

GoFor Çevrimiçi Serisi "Ulusal Gençlik Politikası: Nasıl? Kiminle? Kim için?" Başlığıyla Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 22.05.2020
Gençlik örgütlenmelerini ilgilendiren çeşitli tematik konu başlıklarının konuşulduğu Go For çevrimiçi serisinin üçüncüsü 26 Mayıs 2020 Salı günü saat 16.00’da düzenlenecek. Söyleşiye Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi'nden Laden Yurttagüler ve Sivil Toplum için Destek Vakfı'ndan Yörük Kurtaran konuk olacak. 

» Haberin Devamı

IPA III Sivil Toplum Danışma Raporu Yayımlandı

Güncelleme Tarihi 21.05.2020
Batı Balkanlar ve Türkiye'deki sivil toplum örgütlerinin yeni IPA III belgesinin geliştirilmesinde katkı sunması amacıyla başlatılan danışma sürecinde gelen öneriler IPA III Sivil Toplum Danışma Raporu'nda yayımlandı. 
 
Katılım Öncesi Yardım Aracının 2021-2027 yıllarını kapsayan üçüncü dönem (IPA III) belgesinin geliştirilmesine katkı sunmak için yürütülen danışma sürecine 54 sivil toplum örgütü katkı verdi. 

» Haberin Devamı

Genç Hayat Vakfı Proje Saha Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.05.2020

Genç Hayat Vakfı , Çocuk İşçiliğini Önleme Programı kapsamında Eskişehir’de gerçekleştireceği projede görevlendirmek üzere 4 ay boyunca tam zamanlı çalışacak, projenin saha sürecinde gerekli bütün çalışmaların içerisinde yer alacak, projenin saha uygulama aşamalarını yürütecek ve Proje Koordinatörü’ne raporlama yapacak saha sorumlusu arıyor. 

» Haberin Devamı

Genç Hayat Vakfı İletişim Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.05.2020

Genç Hayat Vakfı, İstanbul ofisinde İletişim Koordinatörü’ne bağlı olarak görevlendirmek üzere İletişim Sorumlusu arıyor.

» Haberin Devamı

Kaos GL LGBTİ+ Medya Okulu Online Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 21.05.2020

Kaos GL pandemi sebebiyle LGBTİ+ Medya Okulu’na online devam edecek.  Medya Okulu online tematik eğitimlerinin ilki 27 Mayıs Çarşamba günü, saat 14:00’da Merve Diltemiz’in anlatacağı “Kampanya nasıl örgütlenir: TT öncesi” olacak. 28 Mayıs Perşembe günü, saat 14:00’da ise Özgür Mehmet Kütküt “Nasıl TT olunur” sorusunu yanıtlayacak.

» Haberin Devamı

Gönüllü Hikayeleri Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.05.2020
Bireylerin gönüllülük deneyimlerini ve hikayelerini dijital olarak paylaştıkları bir sosyal girişim olarak çıkan Gönüllü Hikayeleri, kendilerine farklı yönlerden destek olmak isteyen, dinamik, yeni ekip arkadaşlarını arıyor.

» Haberin Devamı

Habitat Derneği Eğitim Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 21.05.2020

Habitat Derneği, Sosyoekonomik Uyum Programı için  İstanbul ve İzmir’de görevlendirmek üzere eğitim koordinatörü arıyor. İlana son başvuru tarihi 25 Mayıs 2020.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.