TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

 “El Ele Eğitime Devam” Projesi Gönüllü Eğitmenlerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 02.09.2020
El Ele Eğitim ve Kültür Derneği, yeni eğitim döneminde, uzaktan eğitim ile, Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi ve İngilizce alanlarında çocukların akademik olarak başarısını arttırmayı hedefleyen projesi için gönüllü eğitmenlerini arıyor. 
 
Son başvuru tarihi 14 Eylül 2020.

» Haberin Devamı

‘Küresel Salgın Sürecinde Ev İşçilerinin Yaşadığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ Webinarı 4 Eylül’de

Güncelleme Tarihi 02.09.2020
Ev İşçileri Dayanışma Sendikası (Evid-Sen), ETKİNİZ AB Programı desteğiyle 4 Eylül Cuma günü, saat 14:00’te “Küresel Salgın Sürecinde Ev İşçilerinin Yaşadığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri” webinarı düzenliyor.
 
Zoom platformunda gerçekleşecek olan webinara 100 kişilik katılım kotası var. Webinarda simultane tercüme desteği de sunulacak. Eş zamanlı olarak Evid-sen YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacak olan webinar, uluslararası alandaki tüm kilit aktörleri bir araya getirmesi bakımından Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyor.

» Haberin Devamı

Hrant Dink Ödülü 15 Eylül'de Sahipleri İle Buluşacak

Güncelleme Tarihi 01.09.2020
Hrant Dink Vakfı dünyanın dört bir yanındaki hak mücadeleleriyle dayanışmak, umudu çoğaltmak ve bir arada olmak için Uluslararası Hrant Dink Ödül Töreni'ne davet ediyor. 
 
Ödül, her yıl olduğu gibi bu yıl da, Hrant Dink’in doğum günü olan 15 Eylül’de verilecek.
 
Tören, vakfın websitesinden, YouTube, Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından canlı olarak izlenebilecek. 

» Haberin Devamı

Boğaziçi Üniversitesi Engellilik Çalışmalarını Ödüllendiriyor

Güncelleme Tarihi 01.09.2020
Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika Forumu tarafından 2018 yılından bu yana verilen "Engellilik Çalışmaları Lisansüstü Tez Ödülü" için başvurular 20 Ekim'de sona eriyor. 
 

» Haberin Devamı

Yerel Yönetimler ve Sivil Aktörler arasında Sivil Katılımı Geliştirme Programı Başvuruları için Son 2 Gün!

Güncelleme Tarihi 01.09.2020

Sivil toplum örgütleri ve sosyal girişimler arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve siyasi karar alma süreçlerinde genç kadınların katılımı teşvik etmek amacıyla  geliştirilen "Yerel Yönetimler ve Sivil Gruplar arasında Sivil Katılımı Geliştirme Programı" için başvurular 3 Eylül 2020 Perşembe günü sona eriyor. 

» Haberin Devamı

ETKİNİZ'den ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İzleme’ Online Eğitimi

Güncelleme Tarihi 01.09.2020

Etkiniz AB Programı, 16-17-18 Eylül 2020 tarihleri arasında online olarak ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İzleme’ eğitimi düzenleyecek. Günde üç saatten toplamda 9 saat sürecek olan eğitime son başvuru 10 Eylül 2020. 

» Haberin Devamı

Etkiniz'den İnsan Hakları İzleme Eğitim Portalı

Güncelleme Tarihi 27.08.2020

Sivil toplum örgütlerine (STÖ) insan hakları izleme çalışmaları tasarlama ve uygulama desteği veren Etkiniz AB Programı eğitim portalını kullanıma açtı. Portal, izleme çalışmalarını desteklemek üzere oluşturulan temel eğitim setlerinden oluşuyor. Portalda setleri tamamlayanlar katılım sertifikası almaya da hak kazanıyor. 

» Haberin Devamı

Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 27.08.2020

Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İstanbul'da bulunan ofislerinde görevlendirmek üzere proje koordinatörü, proje ve ofis asistanı arıyor. İlana son başvuru tarihi 31 Ağustos 2020.

» Haberin Devamı

Kameranızı İnsan Haklarına Çevirin!

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, tam 10 yıldır, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kabulünün yıldönümünde, Türkiye’de AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması düzenliyor.
 
Yarışmaya amatör ve profesyonel sinemacılar, başvurularını 13 Kasım 2020 saat 18:00’ye dek internet üzerinden yapabilirler.  Tüm tür ve tekniklere açık kısa filmler, 3 ila 10 dakika arasında olabilecek.  
 
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, bu yıl, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda düşünmeyi teşvik eden özgün kısa filmleri ayrıca ödüllendirilecek.

» Haberin Devamı

Toplum Gönüllüleri Vakfı Programlar Direktörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 27.08.2020
Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) İstanbul ofisinde görevlendirmek üzere programlar direktörü arıyor. İlana son başvuru tarihi 04 Eylül 2020.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.