TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

“2000-2020 Türkiye’de Çocuk İşçiliğiyle Mücadeleyi Değerlendirmek” Webinar Serisine Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 12.06.2020

İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi ve Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, 12 Haziran Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü dolayısıyla düzenledikleri webinar serisine davet ediyor. İki haftalık webinar serisinde Türkiye’de çocuk işçiliğiyle mücadelenin son 20 yılını ele alınacak. 

Katılım için kayıt gerekli değildir ve etkinlik linkine bu adresten ulaşılabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Sosyal Gençlik Topluluğu Derneği Gönüllü İl ve İlçe Temsilcilerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 12.06.2020

2017 yılında sosyal sorumluluk ve gençlik alanlarında çalışmalar yürütmek amacıyla kurulan Sosyal Gençlik Topluluğu Derneği il temsilciliklerinde derneği temsil edip hedef kitlesi olan gençlerle bir araya gelip onlarla birlikte faaliyetler ve çalışmalar yapacak gönüllülerini arıyor.

» Haberin Devamı

Tek Sağlık Bakış Açısıyla İklim Değişikliği ve COVID-19 Pandemisi Webinarına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 12.06.2020

Türkiye’deki sağlık uzmanlarının çevre ve iklim politika alanında güçlendirilmesi kapsamında hayata geçirilen Çevre, İklim ve Sağlık için İşbirliği Projesi kapsamında 16 Haziran 2020 Salı günü saat 18.00 - 20.00 saatleri arasında “Tek Sağlık Bakış Açısıyla İklim Değişikliği ve COVID-19 Pandemisi” webinarı düzenlenecek.

İklim Değişikliği, biyoçeşitlilik ve yaban hayvan hayatı ve pandemi ilişkisi üzerine odaklanılacak olan webinarı Prof. Dr. Çiğdem Çağlayan modere edecek. Webinarda Profesör Doktor Selim Badur, Profesör Doktor Doğanay Tolunay ve Veteriner Doktor Ahmet Emre Kütükçü COVID - 19 pandemisinin iklim, biyoçeşitlilik ve yaban hayvan hayatı üzerindeki etkilerini yorumlayacak. 

» Haberin Devamı

Kampüste İfade Özgürlüğü Araştırmasına Destek Çağrısı

Güncelleme Tarihi 12.06.2020
Kampüste İfade Özgürlüğü çalışması kapsamında, Türkiye’deki üniversite öğrencilerinin, kampüsün sunduğu olanaklara ve özgürlüklere erişimini değerlendirerek, öğrencilerin yaşadığı hak ihlallerini ve karşılaştıkları güçlükleri saptamak için çalışma yürüten Sivil Alan Araştırmaları Derneği, öğrencilerin anket çalışmasına katkılarını bekliyor.

» Haberin Devamı

Otizmli Bireyler ve Aileleri: #BizHepEvdeyiz

Güncelleme Tarihi 10.06.2020

Tohum Otizm Vakfı, otizmli alanında çalışan dokuz sivil toplum kuruluşunun ortaklığıyla #BizHepEvdeyiz kampanyası başlattı. 

"Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi" ile herkes, otizmli bireylerin ve ailelerinin sesi olmaya davet ediliyor.

» Haberin Devamı

Küresel Okuryazarlık Ağı Kuruluyor

Güncelleme Tarihi 10.06.2020

Yuva Derneği, çevre eğitimi alanında çalışan, çalışmak isteyen ya da eğitim içeriklerine katkı sunabilecek sivil toplum kuruluşları ve sivil girişimleri Küresel Okuryazarlık Ağı’na
katılmaya çağırıyor.

» Haberin Devamı

AB İzleme Ağı Mikro Proje Teknik Desteği Açıldı

Güncelleme Tarihi 09.06.2020

Dezavantajlı gruplara ilişkin hak temelli konular ve/veya AB üyeliği üzerinde çalışan STÖ'leri sürece dahil ederek Avrupa Birliği İzleme Ağı'nı (EUMN) genişletmek amacıyla çalışmaya başlayan AB İzleme Ağı, başvuruları almaya başladı.  Program kapsamında toplumsal cinsiyet eşitliği, çevre ve iklim ve çocuk hakları alanında çalışan  STÖ'lerin izleme kapasitelerini geliştirmek üzere proje ve/veya programlarının sosyal etki değerlendirmeleri kapsamında destekler verilecek. 

Programa son başvuru tarihi 29 Haziran 2020 Pazartesi

» Haberin Devamı

Eşpedal Derneği'nden Dünya Bisiklet Günü’nde İzmirlilere Güzel Haber

Güncelleme Tarihi 05.06.2020

İzmir'de engelli hakları alanında ve ”Herkes için bisikletli ulaşım ve Türkiye’nin her kentinde bir Eşpedal istasyonu” vizyonu ile hak temelli çalışmalar yürüten Eşpedal Derneği, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü'nde İzmirliler için güzel haber verdi. Artık İzmirliler, bisiklet kiralama sistemi BİSİM'de tandem bisikletlere ulaşabilecek. Çalışma kapsamında 70 adet tandem bisiklet İzmir'in çeşitli semtlerinde bulunan 35 istasyona yerleştirildi.

» Haberin Devamı

Akdeniz Gençlik Derneği’nden Hak Temelli Çalışmalar Yürüten STK ve Sivil İnisiyatiflere Dijital Dönüşüm Kapasite Geliştirme Desteği

Güncelleme Tarihi 04.06.2020

Akdeniz Gençlik Derneği hak temelli çalışmalar yürüten ve dijitalleşmek isteyen sivil toplum örgütlerinin ve sivil inisiyatiflerin dijital kapasitelerini güçlendirmek adına altyapı ve danışmanlık desteği sağlamak üzere yeni bir çalışma başlattı. Program kapsamında bir yıl içinde 15 faydalanıcıya ulaşılması hedefleniyor. Başvurularla ilgili son bir başvur tarihi yokken, başvurular yıl boyu açık olacak. Değerlendirmeler ise her ay düzenli toplantılarla yapılacak. 

» Haberin Devamı

EGED'den Çevrimiçi Panel: Matematiksel Dil ve Kapsayıcı Eğitim

Güncelleme Tarihi 03.06.2020
Eğitimde Görme Engelliler Derneği, 5 Haziran 2020 Cuma günü 20:30'da "Matematiksel Dil ve Kapsayıcı Eğitim" başlığıyla matematikle ilgilenenlerle çevrimiçi etkinlikte buluşacak. 
 
Matematik öğrenim süreçlerinde görme engelli bireylerin matematiksel dil kullanımlarının ele alınacağı buluşmada Görmemek matematik dilini öğrenmeye engel olur mu? Matematiğin dili mürekkep baskı sembollerden ve grafiklerden mi ibaret? Görme engelliler matematiği nasıl okuyup yazıyorlar? gibi sorulara yanıt verilecek. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.