TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Web sitemizde ayınlanmasını istediğiniz haberleri bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.
 

Türkiye’de Gönüllülük: Katılım, Koşullar ve Hukuk Araştırma Sonuçları Yayınlandı

Güncelleme Tarihi 20.12.2019
İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen “Türkiye’de Gönüllülük Araştırması”nın sonuçları açıklandı. 
 
Araştırmaya göre; çalıştığı sivil toplum örgütünde sosyal güvenceye sahip olan gönüllülerin oranı yüzde 9. Araştırmaya katılan gönüllülerin yüzde 20’si ise gönüllülük yaparken psikolojik rahatsızlıklar yaşadığını belirtiyor. 

» Haberin Devamı

Doğruluk Payı Atölyesi 28 Aralık’ta İstanbul’da Düzenlenecek

Güncelleme Tarihi 17.12.2019
İzlemedeyiz Derneği, Doğruluk Payı çalışması kapsamında 28 Aralık’ta İstanbul’da olacak. 

» Haberin Devamı

VR 4 Inclusion Proje Yaygınlaştırma Zirvesine Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 17.12.2019

Bahçeşehir Üniversitesi omurilik felçli gençler başta olmak üzere bedensel engelli gençleri, sosyal yaşama dâhil edilmeleri noktasında güçlendirmeyi amaçlayan VR 4 Inclusion Projesi için 25 Aralık'ta tüm gün gerçekleştirilecek yaygınlaştırma zirvesi düzenleyecek. Zirveye başvuru tarihi için son gün 20 Aralık 2019.

» Haberin Devamı

Birlikte Güçleniyoruz Buluşmaları’nın Son Durağı Karaman

Güncelleme Tarihi 17.12.2019

Kadın Öz Savunma Akademisi "Birlikte Güçleniyoruz Buluşmaları "projesi kapsamında 18-30 yaş arasındaki kadınlarla bir araya gelerek düzenlediği güçlenme atölyelerinin sonuncusunu 21-22 Aralık’ta Karaman’da düzenleyecek. 

Başvuru için son tarih 18 Aralık 2019 Çarşamba, saat 23.59.

» Haberin Devamı

YADA Vakfı Engellilerin Erişimini Hep Birlikte Konuşmak İçin Meydan’a Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 17.12.2019
YADA Vakfı, Meydan Buluşmaları serisine “Sivil Diyaloğun Güçlenmesi” projesi kapsamında devam ediyor. Meydan bu kez 26 Aralık 2019’da engellilerin kente, mekana, eğitime, sağlığa ve kültür sanata erişimini konuşmak için İstanbul’da kurulacak.

» Haberin Devamı

Kültürlerarası Diyalog Programı Eğitmen Havuzu Çağrısı

Güncelleme Tarihi 17.12.2019
Farklı coğrafyalardan farklı kurumları bir araya getirerek karşılıklı anlayış ve iş birliğini güçlendirecek projelere hibe desteği sağlayacak olan AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog Programı kapsamında gerçekleştirilecek olan eğitimler için Eğitmen Havuzu Çağrısı yayınlandı. 
 
Eğitici havuzuna dahil edilmek isteyenlenlerin AB formatındaki CV'lerini 18 Aralık 2019 tarihine kadar icd_tat@eurasiasocialchange.com adresine e-posta ile göndermesi gerekiyor. 

» Haberin Devamı

Bilim Kahramanları Derneği Genç Bilim İnsanı Ödülleri'ne Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 17.12.2019
Her yıl üç farklı üniversite rektörünün işbirliğiyle Yılın Bilim İnsanı - Genç Bilim İnsanı Ödülleri programını gerçekleştiren Bilim Kahramanları Derneği yılın bilim insanını seçmek için başvuruları almaya başladı. 
 

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı Sivil Toplum Kuruluşları Hareketlilik Programı Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 10.12.2019

Hrant Dink Vakfı  Avrupa Birliği’nin finansal desteğiyle ve Olof Palme International Center ve İstanbul Politikalar Merkezi işbirliğiyle yürüttüğü STK Hareketlilik Programı için başvuruları almaya başladı. 

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı Türkiye-Ermenistan Programı için Çalışma Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.12.2019
Hrant Dink Vakfı yürütmekte olduğu Türkiye-Ermenistan programımız kapsamındaki faaliyetlerin koordinasyon, araştırma ve iletişiminden sorumlu olacak bir ekip arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

Hrant Dink Vakfı İletişim Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.12.2019
Hrant Dink Vakfı İstanbul'da bulunan ofisinde görevlendirmek üzere iletişim koordinatörü arıyor.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.