TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için lütfen metindeki (eğer varsa) iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Yeniden Projesi Yuvarlak Masa Toplantısına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 02.03.2020
Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı, tutukluluk deneyimi olan gençlere ve çocuklara psikososyal ve adli destek sağlayarak istihdam edilmelerini, tekrar eğitim sistemine katılmalarını ve yeniden suç işleme oranlarının azaltılması hedefleyen "Yeniden Projesi" kapsamında sivil toplum çalışanlarını, avukatları, akademisyenlerı, okul müdürlerini ve rehber öğretmenleri yuvarlak masa toplantısına davet ediyor.

» Haberin Devamı

Denge ve Denetleme Ağı Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 02.03.2020

Denge ve Denetleme Ağı, önümüzdeki dönem çalışmaları için Ağın profesyonel ekibinde yer almak üzere Savunuculuk ve Saha Koordinatörü ile İletişim Koordinatörü arıyor.  

Pozisyonla ilgilenen ve gerekli özelliklere sahip olan adaylar 8 Mart 2020 saat 17:00’ye kadar özgeçmişlerini e-posta konu başlığına “Savunuculuk ve Saha Koordinatörü İş Başvurusu” ya da "İletişim Koordinatörü İş Başvurusu" yazarak ik@birarada.org adresine gönderebilirler. Pozisyonlar fonun süresi ile kısıtlı iken görev yeri ise Ankara. 

» Haberin Devamı

Android Akademi Yeni Dönem Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 02.03.2020

Google Türkiye ve Girişimcilik Vakfı, üniversitede yazılım okuyan veya teknoloji konusunda kendine güvenen girişimcilik ruhuna sahip öğrenciler için Android Akademi’yi hayata geçiriyor. Bu yılın ana konuları ise Eğitim, Tarım, Siber Güvenlik  ve Afet. 

» Haberin Devamı

Pikolo Derneği Ekip Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 02.03.2020
Ordu'da faaliyet gösteren Pikolo Derneği, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Adil Emek Derneği'i ile ortaklaşa yürüttüğü "Geleceği Hasat Etmek" projesi kapsamında görevlendirmek üzere ekip arkadaşları arıyor. 

» Haberin Devamı

Let's Do It! Türkiye Şehrin Kahramanlarını Arıyor

Güncelleme Tarihi 02.03.2020
Let's do It Türkiye ekibi,  bu yıl dördüncüsünü düzenlenecek olan Dünya Temizlik Günü hareketi kapsamında kendileriyle  çalışacak takım arkadaşları arıyor. 

» Haberin Devamı

um:ag'dan Sivil Toplum Örgütlerine Yönelik Hak Temelli Gazetecilik Eğitimi

Güncelleme Tarihi 28.02.2020

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) Mart ayında Ankara'da Sivil Toplum Örgütlerine Yönelik Hak Temelli Gazetecilik Eğitimi düzenleyecek. 

um:ag'ın Avrupa Birliği’nin finansal desteğiyle yürüttüğü Hak Temelli Gazeteciliğin Sivil Toplum Aracılığıyla Yaygınlaştırılması başlıklı proje kapsamında düzenlenecek olan iki günlük eğitim 21-22 Mart 2020 tarihlerinde Ankara'da Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nda gerçekleştirilecek.

» Haberin Devamı

"AB-Türkiye Bağlamında Mülteciler" Paneline Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 26.02.2020

AB-Türkiye Medya Köprüleri Projesi kapsamında düzenlenen AB Günleri 28 Şubat 2020 Cuma günü saat 16:00’da  Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi’nde düzenlenecek AB-Türkiye Bağlamında Göç ve Sağlık başlıklı panelle devam ediyor.

» Haberin Devamı

Hayata Destek Derneği’nden Gençlere Yönelik Eğitim ve Staj Programı

Güncelleme Tarihi 26.02.2020

Hayata Destek Derneği'nin 18-24 yaş arası Türkiye vatandaşı gençlerle tüm mültecilere yönelik hazırladığı eğitim ve staj programı için başvurular başladı.  Sertifikalı eğitimde gençlerin yaşam becerilerinizi geliştirmesi ve iş yaşamına ilk adımınızı daha güvenceli atabilmesi hedefleniyor.

» Haberin Devamı

Şirin Tekeli Siyaset Okulu Başlıyor

Güncelleme Tarihi 25.02.2020
Daha fazla kadının siyasete atılmasını ve siyasetteki kadınların güçlendirilmesini sağlamak üzere çalışma yürütren Ka.Der, Şirin Tekeli Siyaset Okulu ile çalışmalara devam ediyor. 
 
Uzun soluklu bir sertifika programı olan Şirin Tekeli Siyaset Okulu bu yıl Marmara Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi işbirliğinde hayata geçirilecek. 

» Haberin Devamı

65+ Yaşlı Hakları Derneği Ocak Ayını Dolu Dolu Geçirdi

Güncelleme Tarihi 24.02.2020
İstanbul'da yaşlı hakları alanında çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Birlikte Kurumsal Destek Programı faydalancılarından 65+ Yaşlı Hakları Derneği, geçtiğimiz ay yaptığı çalışmaları bir bültenle paylaştı. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.