TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Uçan Süpürge’den “Ayrımcılığa Karşı Filmler”

Güncelleme Tarihi 05.07.2013

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği’nin Avrupa Birliği Demokrasi ve İnsan Hakları Proje Programı çerçevesinde desteklenen “Aynı Çatı Altında” projesi devam ediyor. Proje, Anadolu’da yıllardır farklı kimliklerle bir arada yaşayan kadınların hem cinsiyet hem de kültürel kimliklerinden dolayı yaşadıkları ayrımcılıklara dikkat çekecek. Uçan Süpürge bu projeyle; aynı çatı altında yaşayan halklardan kadınların bir aradalığını hatırlatacak, bu tarihsel birlikteliğin yazılı ve sözlü kültürü nasıl oluşturduğunu, coğrafyamızdaki çoksesliliğin bir gereği olarak barış dilinin kurulması gerektiğini bir kez daha anlatacak.

» Haberin Devamı

KEİG'den Yeni Yayın: Türkiye'de Kadın Emeği ve İstihdamına Yönelik Politikalar

Güncelleme Tarihi 05.07.2013

"Türkiye'de Kadın Emeği ve İstihdamına Yönelik Politikalar: Kadın Emeği ve İstihdamına Dair Politika ve Faaliyetlerin 12 İlde Değerlendirilmesi" isimli kitap, Mayıs 2013 itibariyle araştırma raporu olarak KEİG Yayınları Dizisi'nden çıktı.

» Haberin Devamı

Sokak Köpekleri ve Kedileri Konulu Fotoğraf Yarışması

Güncelleme Tarihi 05.07.2013

Koza Yönetim , Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) işbirliği ile Sahipsiz sokak hayvanlarına dikkat çekmek amacı ile gerçekleştirdiği fotoğraf yarışmasının üçüncüsünü düzenliyor.  Sahipsiz sokak hayvanlarına destek olmak için deklanşöre basma zamanı geldi.

» Haberin Devamı

"Türkiye'de Hayvanlı Sirkler Yasaklansın!" Kampanyası

Güncelleme Tarihi 04.07.2013

Türkiye’de ve tüm dünyada hayvanlı sirklerin yasaklanması için çalışmalar ve eylemler düzenleyen Yeryüzüne Özgürlük Derneği, hayvanlı sirkleri boykota çağırarak kamuoyunu bu konuda başlatmış oldukları imza kampanyasına katılıma davet etti.

» Haberin Devamı

Kampanya: Gençlik İndirimi

Güncelleme Tarihi 04.07.2013

Türk Hava Yolları; şirket politikaları gereğince bebeklere,öğrenciliklerini belgelemek kaydıyla 13-24 yaş arası öğrencilere, 65 yaş üstü yaşlılara ve engelli yolcularına çeşitli indirim fırsatları sunuyor. Dış hat uçuşlarında gençlere yönelik olarak da sunulan bazı indirimler yer alsa da, iç hat uçuşlarında, öğrenci olduğunu kanıtlamayan gençler için herhangi bir "gençlik indirimi" söz konusu değil.

» Haberin Devamı

Oxfam'dan Suriye için İmza Kampanyası

Güncelleme Tarihi 04.07.2013

Oxfam Suriye'deki barış görüşmelerinin gerçekleştirilmesini ve sonuca ulaştırılmasını desteklemek üzere bir imza kampanyası düzenliyor.

» Haberin Devamı

İstanbul Üniversitesi, Leiden Üniversitesi ve RWI’den İnsan Hakları Yaz Okulu

Güncelleme Tarihi 04.07.2013

İstanbul Üniversitesi, Leiden Üniversitesi ve Raoul Wallenberg Institut, 15-25 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da bir insan hakları yaz okulu düzenliyor.

» Haberin Devamı

Vize ve Oturma İzni Hakkında Anket Çalışması

Güncelleme Tarihi 04.07.2013

Erasmus Student Network, vize ve oturma izni hakkında bir çalışma yapıyor. Anket Formuna  aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Dünya Yerinden Oynar, Antalyalı Eşcinseller Özgür Olsa!

Güncelleme Tarihi 04.07.2013

Antalyalı LGBT’ler bu yıl ilk kez homofobiye karşı yürüdüler.

» Haberin Devamı

Gezi Hukuku: Şiddete Maruz Kaldıysanız, Başvurun

Güncelleme Tarihi 04.07.2013

Gezi Hukuku sivil bir hukuki dayanışma ağıdır. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.