TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Söz Milletin - 24

Güncelleme Tarihi 18.02.2014

Söz Milletin programına her hafta olduğu gibi önce dünya ve Türkiye gündeminden seçtiklerimizle başlıyoruz. Ana konumuz ise basın özgürlüğü ve İnternet yasası.

» Haberin Devamı

İllere Göre Toplumsal Cinsiyet Karnesi

Güncelleme Tarihi 05.02.2014

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), kadınlara sundukları hizmetler açısından 81 ili karşılaştırdı ve il il toplumsal cinsiyet eşitliği karnesini açıkladı.

» Haberin Devamı

Söz Milletin - 22

Güncelleme Tarihi 05.02.2014

Söz Milletin programında bu hafta da dünya ve Türkiye’de öne çıkan haberlerle ve TBMM gündemiyle karşınızdayız.

» Haberin Devamı

Kolombiya Üniversitesi Tarihi Diyalog Burs Programı 2014 – 2015 Dönemi İçin Başvuruları Kabul Ediyor!

Güncelleme Tarihi 05.02.2014

Açık Toplum Vakfı’nın desteği ile 2013 – 2015 yılları arasında Türkiye’den iki bursiyer kabul edecek olan Kolombiya Üniversitesi İnsan Hakları Enstitüsü, 2014 – 2015 dönemi için başvuruları açtı. 

» Haberin Devamı

İnteraktivist'in Son Durakları Kayseri ve Ağrı !

Güncelleme Tarihi 04.02.2014

Yeşil Düşünce Derneği olarak yürüttüğümüz İnteraktivist Projesi ile 7 ilde gerçekleştirmekte olduğumuz online aktivizm atölyelerinde Diyarbakır, Trabzon ve Bursa, Mersin atölyelerini geride bıraktık; Kayseri (1-4 MART) ve Ağrı (12-15 NİSAN) için yollara düşmeye hazırız. Bu 2 şehir için başvurularımız devam ediyor.

» Haberin Devamı

Heteronormatif Olmayan Bir Sosyal Hizmet Mümkün

Güncelleme Tarihi 26.12.2013

Kaos GL Sosyal Hizmet Çalışma Grubu, sosyal hizmet alanına ilişkin ilk yayınını hazırladı.

» Haberin Devamı

Engelsiz Yaşam Koçluğu Eğitimi

Güncelleme Tarihi 26.12.2013

Kocaeli Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Derneği, başta Kocaeli Kent Konseyi olmak üzere, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı birlikteliğinde, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın da desteğini alarak  “Engelsiz Yaşam Koçluğu” eğitimi almaya başladı. Üç hafta devam edecek bu eğitimin sonunda, katılımcılara sertifika verilecek.

» Haberin Devamı

Yoldaş ve Kurban: At

Güncelleme Tarihi 17.12.2013

En eski devirlerden bu yana ar sadık bir yoldaş olduğu gibi kurban olarak da sunulmuştur. Bugün, Anadolu'da iki köyde hala at kurbanı geleneği sürdürülmektedir.

» Haberin Devamı

Heybemden Masallar

Güncelleme Tarihi 12.12.2013

Folklor Araştırmacıları Vakfı tarafından gerçekleştirilen "Heybemden Masallar" 5 gün sürecek bir etkinlik kapsamında Ankara’da masal severlerle buluşuyor. Etkinlikte, sözlü kültürün önemli unsurlarından olan masallar ve masal anlatma geleneği yeniden yaşanacak; bizleri çocukluğumuza götürecek ve çocukları günümüz teknoloji dünyasından biraz olsun uzaklaştırıp, masalların gizemli dünyasına adım atmış olacağız.

» Haberin Devamı

Erkeklerden Erkeklikler Üzerine Bir Sergi: BİRKAÇ ERKEK

Güncelleme Tarihi 12.12.2013

PASAJ
13-22 Aralık 2013

SOGEP çatısı altında Erkek Muhabbeti adıyla çalışmalar yürüten erkekler, 13- 22 Aralık tarihleri arasında erkeklikler üzerine bir sergi düzenliyor: BİRKAÇ ERKEK. Sergi Pasaj Ortak Alan işbirliğiyle gerçekleşiyor.

Erkek Muhabbeti, mevcut cinsiyet rejimine karşı 'erkeklik' sorgulamalarını bu sefer sanat üzerinden yapıyor. BİRKAÇ ERKEK, erkeklerin hem özel hem kamusal alandaki suç ortaklıkları üzerine sanatsal bir 'deneme.'

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.