TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Seçimlerde Demokratik Gözetim Hakkımızı Kullanmak İstiyoruz

Güncelleme Tarihi 21.03.2014

Sivil Toplum Örgütleri’nin seçim gözlemi yapması dünyanın birçok ülkesinde yasalarla güvence altına bir haktır. Bağımsız Seçim İzleme Platformu 2011 Genel Seçimleri öncesinde farklı tematik alanlarda çalışan 46 STÖ tarafından oluşturulmuştur. Eşit Haklar İçin İzleme Derneği (ESHİD) platformunun kordinasyonunu yapmaktadır. Platformun herhangi bir siyasi parti ile doğrudan veya dolaylı herhangi bir bağı yoktur. 

» Haberin Devamı

Söz Milletin -28

Güncelleme Tarihi 18.03.2014

Söz Milletin programına bu hafta Berkin Elvan’ın ölümünü ve ardından yaşananlar damgasını vurdu. Bu hafta ‘nereye gidiyoruz’u sorguladık!

» Haberin Devamı

Sualtı Araştırmaları Derneği

Güncelleme Tarihi 18.03.2014

Sualtı Araştırmaları Derneği (SAD) son iki yıl içerisinde Kaş- Kekova ‘da  “Sorumlu Amatör Balıkçılığa Geçiş” ve  Datça-Bozburun Yarımadası’nda “Sorumlu Balıkçılık Uygulamalarına Geçiş”  projelerini yürüttü. Proje çalışmaları 2014 yılının ilk çeyreğinde sonlanıyor.

» Haberin Devamı

İş İlanı - Eğitim Koordinatörü

Güncelleme Tarihi 18.03.2014

Genç Hayat Vakfı eğitim koordinatörü arıyor. Ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

» Haberin Devamı

5. Kentsel ve Bölgesel Araştırmalar Ağı Sempozyumu

Güncelleme Tarihi 14.03.2014

Toplumsal Çeşitlilik: Yeni Söylem, Politikalar, Mekânsal Planlama ve Uygulamalar Paneli 16 – 18 Ekim 2014 tar,hlerinde Çankaya Üniversitesi'nde düzenlenecek.  Bildiri özetlerinin gönderilmesi için son tarih 30 Mart 2014

» Haberin Devamı

9. İnsan Hakları Okulu Başlıyor!

Güncelleme Tarihi 07.03.2014

Mazlumder İstanbul Şubesinin düzenlediği 9. insan hakları okulu başlıyor.

» Haberin Devamı

Ka.Der Ankara Kadın Aday Tanıtım Toplantısı

Güncelleme Tarihi 06.03.2014

Ka.Der Ankara yerel seçimlere yaklaşırken 4 Mart’ta Ankara’nın kadın adayları için bir tanıtım toplantısı düzenledi. Tüm partilerin belediye başkanı ve meclis adaylarının ve bağımsız adayların davet edildiği toplantıya BBP, CHP, DSP, HDP, İP, Millet Partisi, Hak ve Eşitlik Partisi, Halkın Kurtuluşu Partisi adayı olan 30 kadın ve bir bağımsız aday ile birlikte çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

» Haberin Devamı

Ekogenç'e Açılan Kapatma Davasına Ses Ver!

Güncelleme Tarihi 05.03.2014

Ekogenç, ekolojik yaşam prensipleri çerçevesinde Van'da kurulmuş, ekoloji ve gençlik derneğidir. Tüzüğünde tüm hak temelli alanlar gibi, cinsel yönelim ibaresi kullanıldığı için ve hiyerarşiye dayanmayan bir örgütlenme modelini tercih ettiği için Van Valiliği tarafından kapatma davası açılmıştır. 

» Haberin Devamı

Van İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği'nden İşaret Dili Eğitimi

Güncelleme Tarihi 25.02.2014

Van İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği Siz Duyarlı Engelli Dostlarıyla Buluşuyor

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.