TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Yeni blog: Hapiste Engelli

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Bu site, Türkiye’deki hapishanelerde özürlü, engelli, sakat gibi farklı adlarla tanımlanan mahpusların durumunu yansıtmak için kuruldu. Sitenin amacı bu mahpusların durumlarını, kendilerine özgü ihtiyaçlarını, sorunlarını ve çözüm önerilerini ortaya koyabilmek, bu konuda bir farkındalık oluşturmak ve konuya ilgili STK’larla engelli mahpuslar arasında bir iletişim ağı oluşturabilmektir.

» Haberin Devamı

Hapiste LGBT Olmak

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Birgün herkesin yolu hapishaneye düşebilir… peki cezaevinde hayat nasıl? LGBT bireyler hapishanede neler yaşar? Yolu hapishaneden geçen LGBT bireylerin hakları, sıkıntıları, talepleri nedir, biliyor muyuz? LGBT’ler için hapishanelerdeki düzenlemeler nasıl olmalı?

» Haberin Devamı

Hapiste Yabancı

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Bu site, Türkiye hapishanelerdeki yabancı uyruklu ya da sadece yabancı olarak anılan mahpusların durumunu yansıtmak için kuruldu. Sitenin amacı bu mahpusların durumlarını, kendilerine özgü ihtiyaçlarını, sorunlarını ve çözüm önerilerini ortaya koyabilmek, bu konuda bir farkındalık oluşturmak ve konuya ilgili sivil toplum örgütleriyle yabancı mahpuslar arasında bir iletişim ağı oluşturabilmektir.

» Haberin Devamı

Hapiste Yaşlı Olmak Nasıldır?

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Bu site, Türkiye hapishanelerdeki yaşlı mahpusların durumunu yansıtmak için kuruldu. Sitenin amacı bu mahpusların durumlarını, kendilerine özgü ihtiyaçlarını, sorunlarını ve çözüm önerilerini ortaya koyabilmek, bu konuda bir farkındalık oluşturmak ve konuya ilgili STK’larla yaşlı mahpuslar arasında bir iletişim ağı oluşturabilmektir.

» Haberin Devamı

Şebeke Bu Kez de Brüksel'e çağırıyor!

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz. 

» Haberin Devamı

Çocuklara Çağrı: Türkiye'nin İlk Çocuk ve Medya Kongresi

Güncelleme Tarihi 08.07.2013

Çocuk ve yetişkin delegelerle I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi’nde görüş bildirmeye ve kongreyi birlikte yönetmeye hazır mısınız? Çocuklar, medyanın olumlu ve olumsuz etkileri konusunda görüş bildirebilecek ve 9-18 yaş grubundaki çocuklar, sözlü ve yazılı görüş, fotoğraf, film, karikatür, sunum, atölye çalışması ve poster türlerinde başvuru yapabilecek. Son başvuru tarihi 31 Temmuz 2013

» Haberin Devamı

Hapishanelerdeki Hastaları Dışarı Çıkarın!

Güncelleme Tarihi 08.07.2013

Hapiste Sağlık Girişimi hapishanelerdeki hastaların çıkarılması, Adli Tıp Engeli'nin kaldırılması için Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e yönelik bir imza kampanyası başlattı.

» Haberin Devamı

Ekolojik Dönüşüm Başladı! Ne yapmalı, Ne Yapmamalıyız?

Güncelleme Tarihi 08.07.2013

Gezi Ruhu birçok anlamda bir uyanışa sebep oldu, bunlardan biri de ekolojik dönüşüm. "Ne yapmamalı, nereye gitmemeli" diye pek çok liste yayınlanıyor ancak dönüşümün sürdürülebilir olması için pratik alternatiflerin yaratılması gerekiyor. Biz de Buğday olarak, "Peki ne yapalım?" sorusuna cevap veren listeler yayınlamaya başladık.

» Haberin Devamı

İnsanlık Suçu Yargılanmalı

Güncelleme Tarihi 05.07.2013

Bingöl Solhan ve Elazığ Karakoçan ilçesinde yaşanan tecavüz olaylarında mahkemelerin tutumunu protesto eden dernekler Kadıköy’de Beşiktaş İskelesi önünde bir araya gelerek açıklama yaptı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.