TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kadınlar Takas Pazarı'na

Güncelleme Tarihi 10.06.2014

Kadınlar, 14 Haziran’da “Benim olan senin olsun” sloganıyla bir araya gelip, paranın geçmediği bir takas pazarı kuruyor.

» Haberin Devamı

Bilet Satmayınca Çocuklar Kaçmıyor mu?

Güncelleme Tarihi 06.06.2014

Gündem Çocuk, Ankara Valiliği’nin evden kaçan çocuk sorununa çözüm olarak çocuklara şehirlerarası bilet satılmaması kararını değerlendirdi: Devletin çocuk sorunlarına kontrol ve güvenlik perspektifinden yaklaşmasının bir örneği.

» Haberin Devamı

Ekolojik Mimari ve Doğal Yapılar Atölyesi 2014

Güncelleme Tarihi 06.06.2014

İçinde yaşadığımız yapıları birlikte yapmaya ve birlikte öğrenmeye devam ediyoruz. Bayramiç Yen i köy’ün dördüncü kez ev sahipliği yapacağı Ekolojik Mimari ve Doğal Yapılar Atölyesine hepiniz davetlisiniz!!

» Haberin Devamı

İsmail Beşikci Vakfı'ndan 2. Kürt Çalışmaları Konferansı

Güncelleme Tarihi 05.06.2014

İsmail Beşikçi Vakfı: Kürt Çalışmaları Konferansı, Kürtlerin ve Kürt meselesinin tarihini, siyasi tarih perspektifi yerine sosyal tarih perspektifinden ele alacak. Konferans, 7-8 Haziran günü Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüsü, İbrahim Bodur Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek ve www.jiyantv.org adresinden canlı yayınlanacak.

» Haberin Devamı

Esenyurt Çadır Yangını Davası'nın 12. Duruşmasına davetimizdir

Güncelleme Tarihi 05.06.2014

Esenyurt Çadır Yangını Davası’nın 12’inci duruşması için yarın (6 Mayıs 2014 Cuma) 09.30’da Bakırköy Adliyesi önünde olacağız.

11 Mart 2012 tarihinde Esenyurt’ta işçilerin barınma amaçlı kullandığı çadırlarda meydana gelen yangında 11 işçi hayatını kaybetti. Cumhuriyet Savcılığı tarafından düzenlenen iddianameyle 13 kişi yargılanmakta. 12’inci duruşma Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde.

» Haberin Devamı

Logo Tasarlamak İster Misin?

Güncelleme Tarihi 30.05.2014

Ulusal Gönüllülük Komitesi kimliğini yaratacak logoyu arıyor.

» Haberin Devamı

Direnişin -@ Hali, Yılın En İnteraktivist Hareketleri

Güncelleme Tarihi 29.05.2014

2013 yılından bu yana, hak mücadelelerinin her alanında insanları harekete geçirmiş, bilgi/fikir üretmiş, ilham vermiş, bizi umutlandırmış aktivizm örneklerini topluyor, gönlünüzü en ısıtanlarını gönlümüzden geçen hediyelerle onurlandırıyoruz.

Aşağıdaki kategorilerden birisinde bir şeyler (eylem/kampanya/video) yaptıysanız veya yapan birilerini tanıyorsanız, aday olabilir ya da size ilham veren örnekleri aday olarak önerebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Türkiye'de İnanç Gruplarının Tüzel Kişiliği- Bir Yol Arayışı Konferansı

Güncelleme Tarihi 28.05.2014

İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Norveç Helsinki Komitesi: İnanç Özgürlüğü Girişimi 30 Mayıs 2014 tarihinde, “Türkiye’de İnanç Gruplarının Tüzel Kişiliği: Bir Yol Arayışı” başlıklı bir konferans düzenleyecek.

Demoktratikleşme ve inanç özgürlüğünün Türkiye’de yaşayan tüm inanç grupları için etkin bir şekilde korunması için önem arzeden bir konu olan tüzel kişilik edinme hakkı bağlamında farklı görüşlerin paylaşılacağı bir konferans olmasını umuyoruz.

Aşağıda sunulan programa sizin de katılım ve değerli katkılarınızdan memnuniyet duyacağımızı belirtmek isteriz.

Etkinlikte simültane çeviri sağlanacaktır.

LCV ve bilgi için: 0533 338 29 61 ve info@inancozgurlugugirisimi.org

Toplantı halka ve basına açıktır, ancak toplantıya katılım için LCV yapılması gerekmektedir.

» Haberin Devamı

"Çerkesler 150 Yıldır Sürgün Hayatı Yaşıyor"

Güncelleme Tarihi 26.05.2014

Kafkas Dernekleri Federasyonu, Çerkes Soykırımı ve Sürgünü'nün 150. Yıldönümü etkinleri kapsamında, Çerkes halkının taleplerini dile getiren bir bildirge yayınladı. 

» Haberin Devamı

Türkiye’de Çocuğa Yönelik Aile İçi Şiddet Araştırması Konferans Daveti

Güncelleme Tarihi 20.05.2014

2013 yılında, Boğaziçi Üniversitesi, Hümanist Büro ve Frekans Araştırma tarafından Türkiye’de 0-8 yaş arası çocuklara yönelik aile içi şiddet konusunda, ulusal ölçekte bir araştırma gerçekleştirilmiştir. Araştırma; çocukların daha sağlıklı, güvenli ve destekleyici bir ortamda yetişmelerine destek olmak amacıyla kurulmuş Hollanda merkezli bağımsız bir kuruluş olan ve 15 yıldan fazla bir zamandır Türkiye’de farklı paydaş ve ortaklıklarla çalışma yürüten Bernard van Leer Vakfı tarafından desteklenmiştir.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.