TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Yaşam Okulu bu seneki ilk katılımcılarını ağırladı

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

2010 yılından beri Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği tarafından Çamtepe Eğitim Merkezi‘nde düzenlenen Yaşam Okulu bu sene dört ayrı haftadan oluşuyor. 29.06-04.07 tarihleri arasında ilki gerçekleşen bu deneyim haftaları; katılımcılara dinlenme, çalışma ve öğrenmenin bir arada olduğu, hayatın olması gereken bütünsel halini yaşatıyor.

» Haberin Devamı

Alakır'daki canlılar desteğinizi bekliyor!

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

Senelerdir hep birlikte dayanışma içinde verdiğimiz yaşam mücadelesinin hukuksal ayağında elde ettiğimiz, Alakır Vadisi'nin "1. Dereceden Doğal SİT Alanı" kapsamında koruma altına alınma kararının yürürlülüğe girebilmesi için, ilgili yürütme organı olan 'Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü' tarafından tescillenerek ilan edilmesi gerekiyor.

» Haberin Devamı

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Kuruldu

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

Gezi eylemlerinde hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz adına Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) kuruldu. Vakfın amaçlarından biri de,’toplumsal birlik ve beraberliğin sağlanması’ olacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda kurucular olarak Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, babası Şehap Korkmaz, ağabeyi Gürkan Korkmaz ile kız kardeşleri Aylin Taktuk ve Melike Çakırkaya’nın isimleri yer aldı.

» Haberin Devamı

Söz Milletin - 44

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

Türkiye küçük Millet Meclisleri’ni ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni takip ettiğimiz SÖZ MİLLETİN, 44. bölümüyle karşınızda! Bu hafta havalar mı sıcak yoksa gündem mi bilemedik? Kararı siz verin!

» Haberin Devamı

Başkent Kadın Platformu'nun Adresi Değişti

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

1995'ten bu yana faaliyetlerini sürdüren Başkent Kadın Platformu'nun adresi aşağıdaki gibi değişti:

GMK Bulvarı No:106/4 Maltepe/ANKARA
Telefon: 0(312)231 99 21
Fax: 0(312) 232 12 50
E-Posta : info@baskentkadin.org - bilgi@baskentkadin.org

» Haberin Devamı

Türkiye-Ermenistan Burs Programı Ankara Bilgilendirme Toplantısı

Güncelleme Tarihi 04.07.2014

Hrant Dink Vakfı’nın iki komşu ülkeden profesyonellerin sınır ötesi işbirliği ağları kurmalarını teşvik etmek amacıyla oluşturduğu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında hayata geçen Türkiye-Ermenistan Burs Programı ve Ermenistan’da programa ev sahipliği yapacak 25 Ev Sahibi Kuruluş ve önerdikleri programlar ile ilgili Ankara’da yapacağımız bilgilendirme toplantısında sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

» Haberin Devamı

SGDD Arapça Tercümanlar Arıyor

Güncelleme Tarihi 04.07.2014

Sığanmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği 22 şehirde Arapça tercümanlar arıyor.

» Haberin Devamı

Bozcaada'da Uluslararası Ekolojik Filmler Festivali düzenleniyor!

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali , 30 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Bozcaada’da gerçekleşecek. Festivale çektiğiniz bir belgeselle katılmak istiyorsanız, son başvuru tarihi 15 Ağustos.
Festivalin daimi teması "Ekoloji"

» Haberin Devamı

Sığınmaevlerindeki kadınların gizlilik kuralı bozulmadan oy kullanması mümkün kılınsın

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi, gelecek yıl da genel seçimler duruyor. Üzgünüz, görülüyor ki sığınmaevinde yaşayan kadınların en doğal seçme hakkını kimlikleri ifşa edilmeden güvenlik içerisinde kullanabilmelerini sağlayacak, yasal düzenlemelerin yapılmasına ilişkin herhangi bir adım atılması yine söz konusu değil.

Biz Kadın Çalışmaları Derneği olarak toplumun en büyük sorunlarından birisi olan şiddetin doğurduğu sonuçlardan kurtulmak için geldikleri sığınakta “kadınların yok sayılarak ötekileştirilmesine” karşı duruyor ve tüm duyarlı kurum ve kişileri kampanyamızı desteklemeye davet ediyoruz.

» Haberin Devamı

Sağlık Okuryazarlığı ve Sağlık Hakları Projesi Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

“Genç Sağlık Savunucuları, Sağlık Okuryazarlığı ve Sağlık Hakları” Projesi kapsamında Ankara, İstanbul, Muş ve Mardin’de 100 kişiye sağlık ve kanser okuryazarlığı eğitimi verildi.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.