TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Başkent Kadın Platformu'nun Adresi Değişti

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

1995'ten bu yana faaliyetlerini sürdüren Başkent Kadın Platformu'nun adresi aşağıdaki gibi değişti:

GMK Bulvarı No:106/4 Maltepe/ANKARA
Telefon: 0(312)231 99 21
Fax: 0(312) 232 12 50
E-Posta : info@baskentkadin.org - bilgi@baskentkadin.org

» Haberin Devamı

Türkiye-Ermenistan Burs Programı Ankara Bilgilendirme Toplantısı

Güncelleme Tarihi 04.07.2014

Hrant Dink Vakfı’nın iki komşu ülkeden profesyonellerin sınır ötesi işbirliği ağları kurmalarını teşvik etmek amacıyla oluşturduğu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında hayata geçen Türkiye-Ermenistan Burs Programı ve Ermenistan’da programa ev sahipliği yapacak 25 Ev Sahibi Kuruluş ve önerdikleri programlar ile ilgili Ankara’da yapacağımız bilgilendirme toplantısında sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

» Haberin Devamı

SGDD Arapça Tercümanlar Arıyor

Güncelleme Tarihi 04.07.2014

Sığanmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği 22 şehirde Arapça tercümanlar arıyor.

» Haberin Devamı

Bozcaada'da Uluslararası Ekolojik Filmler Festivali düzenleniyor!

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali , 30 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Bozcaada’da gerçekleşecek. Festivale çektiğiniz bir belgeselle katılmak istiyorsanız, son başvuru tarihi 15 Ağustos.
Festivalin daimi teması "Ekoloji"

» Haberin Devamı

Sığınmaevlerindeki kadınların gizlilik kuralı bozulmadan oy kullanması mümkün kılınsın

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi, gelecek yıl da genel seçimler duruyor. Üzgünüz, görülüyor ki sığınmaevinde yaşayan kadınların en doğal seçme hakkını kimlikleri ifşa edilmeden güvenlik içerisinde kullanabilmelerini sağlayacak, yasal düzenlemelerin yapılmasına ilişkin herhangi bir adım atılması yine söz konusu değil.

Biz Kadın Çalışmaları Derneği olarak toplumun en büyük sorunlarından birisi olan şiddetin doğurduğu sonuçlardan kurtulmak için geldikleri sığınakta “kadınların yok sayılarak ötekileştirilmesine” karşı duruyor ve tüm duyarlı kurum ve kişileri kampanyamızı desteklemeye davet ediyoruz.

» Haberin Devamı

Sağlık Okuryazarlığı ve Sağlık Hakları Projesi Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

“Genç Sağlık Savunucuları, Sağlık Okuryazarlığı ve Sağlık Hakları” Projesi kapsamında Ankara, İstanbul, Muş ve Mardin’de 100 kişiye sağlık ve kanser okuryazarlığı eğitimi verildi.

» Haberin Devamı

TEMA Vakfı Gönüllü İl Temsilcileri Arıyor!

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

TEMA Vakfı Bayburt, Batman, Düzce, Elazığ, Isparta, Kars ve Şanlıurfa’da Gönüllü İl Temsilcileri Arıyor!

» Haberin Devamı

Geleceğin Kadın Liderleri Projesine Başvurular Başlıyor

Güncelleme Tarihi 02.07.2014

KAGİDER’in Sanofi’nin desteği ile hayata geçirdiği; genç kadınların yeteneklerini geliştirerek geleceğin liderleri olmalarını amaçlayan Geleceğin Kadın Liderleri projesine başvurular başlıyor.

Genç kadınların iş arama süreçlerini kolaylaştırarak, toplum ve iş hayatındaki yerlerini kuvvetlendirmek amacıyla 2010 yılında başlatılan proje, beşinci yılında da genç kadınların iş arama süreçlerini kolaylaştırarak, toplum ve iş hayatındaki yerlerini kuvvetlendirmeyi ve profesyonel iletişim ağlarını genişletmeyi amaçlıyor.

» Haberin Devamı

Roman Bütünleşme Ödülü, 2014

Güncelleme Tarihi 30.06.2014

Roman Bütünleşme Ödülü ile Avrupa Komisyonu, Batı Balkanlar ve Türkiye'de Roman toplulukların sosyal entegrasyonunu destekleyen sivil toplum örgütlerinin kararlılıklarını onore etmeyi ve iyi uygulamalar ve fikirlere görünürlük kazandırmayı hedefliyor.

» Haberin Devamı

Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası harcamalarının şeffaflığı

Güncelleme Tarihi 30.06.2014

“Cumhurbaşkanı Devletin başıdır. Bu sıfatla Türkiye Cumhuriyetini ve Türk Milletinin birliğini temsil eder; Anayasanın uygulanmasını, Devlet organlarının düzenli ve uyumlu çalışmasını gözetir.” Anayasa Madde 104

Cumhurbaşkanını seçmek için Ağustos ayında ilk defa sandık başına gideceğiz. Bu seçimlerle birlikte siyaset alanında yeni bir dönemi başlatmış olacağız. Yeni dönemde vatandaşlar olarak bizlerin de demokrasimizin güçlenmesi için önerilerimizi ortaya koymamızın önemli bir sorumluluk olduğunu düşünüyoruz.

  • Farklı paydaşların uzlaştıkları noktaları vurgulayacak şekilde yeni dönem için önerilerin geliştirilmesi
  • Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası harcamalarının şeffaflığının sağlanması için

Yeni Denge / Yeni Denetleme Kampanyamızı Denge ve Denetleme Ağı olarak Haziran ayında başlatıyoruz.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.