TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Anadolu Kültür ve Diyarbakır Sanat Merkezi Proje Asistanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 10.07.2014

Anadolu Kültür ve Diyarbakır Sanat Merkezi, BAK II projesi ve DSM’nin diğer projelerinde Diyarbakır’da Eylül 2014 – Haziran 2016 tarihleri arasında çalışmak üzere deneyimli Proje Asistanı arıyor. DSM ekibinde Proje Koordinatörü ile birlikte çalışacak kişi, projeler kapsamında kurumsal iletişim, etkinlik organizasyonu ve diğer idari görevlerden sorumlu olacaktır.

Aranan Özellikler:

- Üniversitelerin sosyal bilimler, iletişim veya güzel sanatlar fakültelerinden mezun;
- Çok iyi derecede İngilizce ve tercihen Kürtçe bilen;
- Sivil toplum kuruluşlarında proje planlama, uygulama ve raporlama konusunda en az 2 yıl deneyimi olan;
- Kültür/sanat alanına ilgili;
- Sözlü/yazılı iletişim ve organizasyon becerileri yüksek;
- Yoğun çalışma temposu ve şehir dışı seyahatlere uyum sağlayabilecek

» Haberin Devamı

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği, Hak Temelli Sivil İnisiyatifleri, Araştırmaya Katkı Vermeye Davet Ediyor!

Güncelleme Tarihi 09.07.2014

Cinsiyet eşitliği alanında çalışmalar yürüten aktivist ve uzmanların katılımıyla 2011 yılında kurulmuş olan Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği’nin (CEİD), Türkiye’deki hak temelli sivil inisiyatifleri, hak temelli izleme çalışmalarında toplumsal cinsiyet perspektifinin geliştirilmesine yönelik bir çalışmanın ilk aşaması olan araştırmaya katkı vermeye davet ediyor. 

» Haberin Devamı

Medyanın LGBT algısı Kaos GL Derneği’nin raporlarında

Güncelleme Tarihi 08.07.2014

Medyada LGBT’lere (lezbiyen, gey, biseksüel, trans) yönelik önyargılar, homofobi ve transfobi karşıtı mücadelenin görmezden gelemeyeceği boyutlarda.

» Haberin Devamı

#dikkatlipazartesi Hareketi Büyüyor!

Güncelleme Tarihi 08.07.2014

Slow Food Türkiye / Fikir Sahibi Damaklar ve takipçilerinin, "haftada en az bir kez hiçbir şey satın almadan yaşayalım" diyerek, pazartesi gününü "hiçbir şey satın almama" günü ilan etmeleriyle başlayan hareket büyüyor. 

» Haberin Devamı

Dünya Organik Kongresi İstanbul’a geliyor

Güncelleme Tarihi 08.07.2014

Üç yılda bir dünyanın farklı ülkelerinde, IFOAM (Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu) tarafından düzenlenen Dünya Organik Kongresi, 13-15 Ekim 2014 tarihlerinde, Buğday Derneği organizasyonuyla, İstanbul’da gerçekleşiyor.

» Haberin Devamı

SGDD Program Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin (SGDD), International Medical Corps ile ortaklaşa ve UNICEF’in desteği ile İstanbul, Gaziantep ve İzmir’de Suriyeli sığınmacılara yönelik gerçekleştireceği 9 aylık projede yürütülecek çalışmalar için aşağıdaki niteliklere uygun çalışma arkadaşları aranmaktadır.

Pozisyon: Program Koordinatörü
Süre: 12 ay
Pozisyon türü: Tam zamanlı
Şehir: Ankara (1 kişi)
Son başvuru: 15 Temmuz
İşe başlama Tarihi: Temmuz

» Haberin Devamı

Yaşam Okulu bu seneki ilk katılımcılarını ağırladı

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

2010 yılından beri Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği tarafından Çamtepe Eğitim Merkezi‘nde düzenlenen Yaşam Okulu bu sene dört ayrı haftadan oluşuyor. 29.06-04.07 tarihleri arasında ilki gerçekleşen bu deneyim haftaları; katılımcılara dinlenme, çalışma ve öğrenmenin bir arada olduğu, hayatın olması gereken bütünsel halini yaşatıyor.

» Haberin Devamı

Alakır'daki canlılar desteğinizi bekliyor!

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

Senelerdir hep birlikte dayanışma içinde verdiğimiz yaşam mücadelesinin hukuksal ayağında elde ettiğimiz, Alakır Vadisi'nin "1. Dereceden Doğal SİT Alanı" kapsamında koruma altına alınma kararının yürürlülüğe girebilmesi için, ilgili yürütme organı olan 'Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü' tarafından tescillenerek ilan edilmesi gerekiyor.

» Haberin Devamı

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Kuruldu

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

Gezi eylemlerinde hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz adına Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) kuruldu. Vakfın amaçlarından biri de,’toplumsal birlik ve beraberliğin sağlanması’ olacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda kurucular olarak Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, babası Şehap Korkmaz, ağabeyi Gürkan Korkmaz ile kız kardeşleri Aylin Taktuk ve Melike Çakırkaya’nın isimleri yer aldı.

» Haberin Devamı

Söz Milletin - 44

Güncelleme Tarihi 07.07.2014

Türkiye küçük Millet Meclisleri’ni ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni takip ettiğimiz SÖZ MİLLETİN, 44. bölümüyle karşınızda! Bu hafta havalar mı sıcak yoksa gündem mi bilemedik? Kararı siz verin!

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.