TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

KaleTalks Sosyal Girişimcilik Serisi Artık Dijital Platformda

Güncelleme Tarihi 16.04.2020
İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü katılımcılarının ve sosyal girişimcilerin ağırlandığı 'KaleTalks Sosyal Girişimcilik' serisi dijital platforma taşındı. 

» Haberin Devamı

Çocuklar İçin COVID-19 Hikâye Kitabı

Güncelleme Tarihi 16.04.2020
Dünya Sağlık Örgütü, UNICEF ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği dahil olmak üzere insani yardım alanında çalışan 50 kuruluş bir araya gelerek çocukların COVID-19’u anlamalarını ve kabullenmelerini sağlamak amacıyla bir hikaye kitabı hazırladı.

» Haberin Devamı

Koronavirüs: Yanlış Bilgi ile Mücadelede ARTICLE 19 Politika Belgesi

Güncelleme Tarihi 16.04.2020
Dünya çapında ifade özgürlüğü ve bilgi özgürlüğünün savunulması ve geliştirilmesine odaklanan İngiliz insan hakları örgütü ARTICLE 19, devletlerin, medya ve sosyal medya şirketlerinin tam şeffaflık sağlayarak, yanlış bilgiyle mücadele ederek ve güvenilir bilginin yayılmasını teşvik ederek COVID-19 ile mücadeleye nasıl katkı sunulabileceğine ilişkin bir politika belgesi yayınladı.

» Haberin Devamı

Çocuk Hakları Merkezi'nden Çocuklar İçin Korona Kartları

Güncelleme Tarihi 15.04.2020
FİSA Çocuk Hakları Merkezi COVID-19 salgınının çocukların yaş özelliklerine göre uygun ve doğru bir şekilde anlatılması için 5-11 yaş arası çocuklar için video, 12 yaş ve üzeri çocuklar için ise dört farklı dilde bilgilendirme kartları hazırladı.
 
Özgür Renkler işbirliğiyle hazırlanan video tiyatrocu Sevinç Erbulak tarafından seslendirilirken, 12 yaş üzerindeki çocuklar için kartlar Türkçe, Arapça, Zazaca ve Kürtçe hazırlandı. 

» Haberin Devamı

Eşittir Kod Projesi Online Eğitim Katılımcılarını Arıyor

Güncelleme Tarihi 15.04.2020
Genç Hayat Vakfı, Kodluyoruz Derneği ortaklığıyla ve EMpower Vakfı desteğiyle yürütmekte olduğu Eşittir Kod projesi için 6 gün sürecek ücretsiz online kodlama eğitimleri için 11-17 yaş grubu katılımcılarını arıyor. 
 
Eşittir Kod projesinde ücretsiz kodlama eğitimleriyle, projeye katılan öğrencilerin teknoloji okuryazarlığını arttırmak ve öğrencilerin temel kodlama becerileri kazanmaları amaçlanıyor. 

» Haberin Devamı

CİSST/TCPS Kaynak Geliştirme ve Uluslararası İlişkiler Uzman Arıyor

Güncelleme Tarihi 15.04.2020

İstanbul'da faaliyet yürüten Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği Kaynak Geliştirme ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı arıyor. İlana başvuru için son tarih 30 Nisan 2020.
arıyor.

» Haberin Devamı

İnsan Hakları Okulu 6'ncı Dönem Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 15.04.2020
OHAL KHK'leriyle işinden edilen bir grup akademisyen ve insan hakları savunucusunun yan yana gelerek organize ettiği İnsan Hakları Okulu (İHO) altıncı dönemi için başvuruları almaya başladı. Yeni dönemde 50 katılımcı kabul edilecek. 

» Haberin Devamı

Kadın Öz Savunma Akademisi'nden Online Kadın Öz Savunma Programı

Güncelleme Tarihi 14.04.2020

Kadın Öz Savunma Akademisi (WSA), yerelde düzenlediği atölyeleri karantina günlerinde online ortama taşıyor. WSA, 18-35 yaş arası kadınlarla Zoom üzerinden canlı yayında bir araya gelerek mental ve fiziksel güçlenme hedefiyle "Online Kadın Öz Savunma Programı"nı hayata geçirecek.

» Haberin Devamı

ETKİNİZ AB Programı'ndan Toplumsal Cinsiyete Dayalı Dijital Şiddetin İzlenmesi Webinarı

Güncelleme Tarihi 14.04.2020

Etkiniz AB Programı, 17 Nisan 2020 Cuma günü “Toplumsal Cinsiyete Dayalı Dijital Şiddetin İzlenmesi" konulu webinar düzenleyecek. 

» Haberin Devamı

UN Women: COVID-19 Sadece Bir Sağlık Tehdidi Değildir

Güncelleme Tarihi 14.04.2020
UN Women koronavirüs hastalığı salgınıyla mücadele ettiğimiz günlerde, yeni tip koronavirüsün kadınlar, kız çocukları, yaşlılar, engelliler gibi kırılgan gruplara yönelik sosyal ve ekonomik etkilerini bir bilgi dokümanında derledi. 
 
Dökümanda salgının ücretli ya da ücretsiz tüm bakım işlerinin merkezinde olan kadınları daha fazla etkilediği bilgisi vurgulanırken, krizlerde kadın ve kız çocuklarına yönelik mevcut eşitsizliklerin arttığı, engelliler, yoksullar gibi kırılgan gruplara yönelik dolaylı ve doğrudan ayrımcılığın görünür hale geldiği söylendi. 

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.