TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için lütfen metindeki (eğer varsa) iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği'nden Basın Açıklaması

Güncelleme Tarihi 10.07.2013

9 Temmuz 2013 tarihinde, Dora adlı trans seks işçisi, Kuşadası’ndaki evinde bıçaklanarak öldürüldü.

» Haberin Devamı

Bir Kentsel Dönüşüm Filmi: Agoraphobia

Güncelleme Tarihi 10.07.2013

Eylül’de gösterime girecek olan Agoraphobia, Ankara, İstanbul ve Bursa'daki kentsel dönüşüm süreçlerini anlatan bir yol filmi.

» Haberin Devamı

Kaz Dağları'nda Buğday Gönüllüsü Olarak Çalışmak İster Misiniz?

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Buğday Derneği'nin, ekolojik yaşamla ilgili eğitim çalışmalarını gerçekleştirdiği Kaz Dağları'ndaki Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi'nde, Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde, en az bir hafta çalışmak üzere, gönüllü arkadaşlar arıyoruz. 

» Haberin Devamı

Queer Adana Piknikte Buluştu

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Adana’nın yeni oluşumu ‘Queer Adana’ pek çok LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) ve heteroseksüelin katılımıyla ilk buluşmasını bir piknikle gerçekleştirdi. Pazar günü yapılan ve yaklaşık 30 kişinin katıldığı piknikte yenilen yemeklerin yanı sıra ‘queer’ kelimesinin anlamı, queer teorisi ve Queer Adana’nın kurulma sebepleri gibi konular konuşuldu.

» Haberin Devamı

Yeni blog: Hapiste Engelli

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Bu site, Türkiye’deki hapishanelerde özürlü, engelli, sakat gibi farklı adlarla tanımlanan mahpusların durumunu yansıtmak için kuruldu. Sitenin amacı bu mahpusların durumlarını, kendilerine özgü ihtiyaçlarını, sorunlarını ve çözüm önerilerini ortaya koyabilmek, bu konuda bir farkındalık oluşturmak ve konuya ilgili STK’larla engelli mahpuslar arasında bir iletişim ağı oluşturabilmektir.

» Haberin Devamı

Hapiste LGBT Olmak

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Birgün herkesin yolu hapishaneye düşebilir… peki cezaevinde hayat nasıl? LGBT bireyler hapishanede neler yaşar? Yolu hapishaneden geçen LGBT bireylerin hakları, sıkıntıları, talepleri nedir, biliyor muyuz? LGBT’ler için hapishanelerdeki düzenlemeler nasıl olmalı?

» Haberin Devamı

Hapiste Yabancı

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Bu site, Türkiye hapishanelerdeki yabancı uyruklu ya da sadece yabancı olarak anılan mahpusların durumunu yansıtmak için kuruldu. Sitenin amacı bu mahpusların durumlarını, kendilerine özgü ihtiyaçlarını, sorunlarını ve çözüm önerilerini ortaya koyabilmek, bu konuda bir farkındalık oluşturmak ve konuya ilgili sivil toplum örgütleriyle yabancı mahpuslar arasında bir iletişim ağı oluşturabilmektir.

» Haberin Devamı

Hapiste Yaşlı Olmak Nasıldır?

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Bu site, Türkiye hapishanelerdeki yaşlı mahpusların durumunu yansıtmak için kuruldu. Sitenin amacı bu mahpusların durumlarını, kendilerine özgü ihtiyaçlarını, sorunlarını ve çözüm önerilerini ortaya koyabilmek, bu konuda bir farkındalık oluşturmak ve konuya ilgili STK’larla yaşlı mahpuslar arasında bir iletişim ağı oluşturabilmektir.

» Haberin Devamı

Şebeke Bu Kez de Brüksel'e çağırıyor!

Güncelleme Tarihi 09.07.2013

Ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz. 

» Haberin Devamı

Çocuklara Çağrı: Türkiye'nin İlk Çocuk ve Medya Kongresi

Güncelleme Tarihi 08.07.2013

Çocuk ve yetişkin delegelerle I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi’nde görüş bildirmeye ve kongreyi birlikte yönetmeye hazır mısınız? Çocuklar, medyanın olumlu ve olumsuz etkileri konusunda görüş bildirebilecek ve 9-18 yaş grubundaki çocuklar, sözlü ve yazılı görüş, fotoğraf, film, karikatür, sunum, atölye çalışması ve poster türlerinde başvuru yapabilecek. Son başvuru tarihi 31 Temmuz 2013

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.