TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Politika Geliştirme Forumu'ndan Sivil Toplum Danışma Anketi

Güncelleme Tarihi 22.04.2020
Avrupa Komisyonu Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma Genel Müdürlüğü (DG DEVCO) 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin ülkelerde uygulanma biçimleri ve Avrupa Birliği’nin sivil topluma sunduğu desteklerin 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile ne kadar uyumlu olduğu konusunda sivil toplum örgütlerinin ve yerel yönetimlerin görüşlerini almak üzere Politika Geliştirme Forumu (PFD) aracılığıyla bir anket yayınladı. 

» Haberin Devamı

Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi 2020 Dönemi Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 22.04.2020

Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi, hak temelli sivil toplum örgütleri ve sivil inisiyatiflerin kapasitelerini desteklemek üzere Mayıs-Kasım 2020 dönemi için başvuruları almaya başladı. 

» Haberin Devamı

Türkiye’de ilk defa İşaret Dili ile Uzaktan COVID-19 Semineri Düzenlendi

Güncelleme Tarihi 20.04.2020

İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği, koronavirüs hastalığı ile ilgili bilgilendirme semineri düzenledi. Türkiye'de salgınla ilgili işaret dili tercümesi ile yapılan ilk online seminer olan buluşmada koronavirüs bulaşma yolları, belirtileri ve korunma yolları, Engelsiz-112, ESİM gibi erişilebilir uygulamalar hakkında bilgi verildi. 

» Haberin Devamı

KA.DER Dijital İçerik Uzmanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.04.2020

KA.DER Genel Yönetim Kurulu’na bağlı olarak İstanbul’daki Genel Merkez ofisinde görevlendirmek üzere Dijital İçerik Uzmanı arıyor. 

» Haberin Devamı

KAÇUV Sürdürülebilir Fon Yönetimi ve Sistemleri Projesinin Final Raporunu Yayınladı

Güncelleme Tarihi 17.04.2020

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) mali ve idari altyapılarını güçlendirmek, destek ve destekçi kapasitesini geliştirmek ve yenilikçi bir iletişim sistemi yaratmak adına yürütmekte olduğu “Sürdürülebilir Fon Yönetimi ve Sistemleri Projesi”nin final raporunu yayınladı. 

» Haberin Devamı

TOHAD'dan Koronavirüs Hakkında Kolay Okunabilir Metin

Güncelleme Tarihi 17.04.2020

Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği, Inclusion Europe tarafından hazırlanan ve koronavirüs hakkındaki bilgilerin yer aldığı kolay okunabilir metni* Türkçe'ye çevirdi. 

Kolay metin, karmaşık metinleri okumada ve anlamda güçlük çeken bireyler için hazırlanan sadeleştirilmiş metinlere denmektedir.

» Haberin Devamı

“Korona Günlerinde de Ayrımcılık” Çevrimiçi Konferans Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 17.04.2020

Eşitlik Forumu, Korona Günlerinde de Ayrımcılık başlığıyla risk altındaki grupların salgınla mücadele kapsamında insan haklarına eşit erişimde yaşadıkları sorunları, yürürlüğe konan politikaların söz konusu gruplar açısından sonuçlarını ve kapsayıcılık ve eşitliği sağlamaya yönelik önerileri tartışmak üzere çevrimiçi oturumlardan oluşan bir konferans düzenleyecek.

» Haberin Devamı

İzmirde Suriyeli Mültecilerle Dayanışma Derneği'nden Suriyelilerin İstihdam Süreçlerine İlişkin Politika Belgesi

Güncelleme Tarihi 17.04.2020

İzmir'de mültecilerle ilgili çalışma yürüten İzmirde Suriyeli Mültecilerle Dayanışma Derneği, Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi Projemiz kapsamında yürütülen STÖ-Akademi Destek Programından aldığı destekle Suriyelilerin istihdam süreçlerine katılımlarıyla ilgili bir politika belgesi hazırladı. 

» Haberin Devamı

Mülteci Medyası Gönüllülerini Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 16.04.2020

Mülteci hakları odaklı bir medya perspektifinin oluşturulması ve bir arada yaşamının önünde engel olan medyadaki nefret söylemleri ile etkin mücadele etmek için kurulan Mülteci Medyası, gönüllülerini arıyor. 

» Haberin Devamı

Mor Çatı'dan Koronavirüs Salgını Süresince Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İzleme Raporu

Güncelleme Tarihi 16.04.2020
Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, COVID-19 salgını sürecinde şiddete maruz kalan kadınlardan edindikleri bilgi ve deneyimlerle birlikte, kadına yönelik şiddetle mücadele alanında çalışma yürüten kurumlardan bilgi alarak salgın sürecinde mekanizmaların nasıl işlediğine dair bir izleme raporu hazırladı.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.