TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Akdeniz Gençlik Derneği İl Temsilcilerini Arıyor

Güncelleme Tarihi 31.03.2020
2017 yılında gençlik alanında çalışma yapmak için kurulan Akdeniz Gençlik Derneği (AGDER) il temsilciliklerinde derneği temsil edip hedef kitlesi olan gençlerle bir araya gelip onlarla birlikte faaliyetler ve çalışmalar yapacak gönüllülerini arıyor.

» Haberin Devamı

Anlık COVID-19 Sayfası Yayında

Güncelleme Tarihi 31.03.2020

Veri Kaynağı, COVID-19'a dair vaka, iyileşme ve ölüm sayılarına anlık olarak ulaşabilecek, ülke özelinde ya da dünya genelinde toplam sayıların yer aldığı COVID-19 sayfasını Türkçe olarak yayınladı. 

» Haberin Devamı

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu'ndan Ankete Katılım Çağrısı

Güncelleme Tarihi 31.03.2020
Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu, "Engelli Öğrencilerin Uzaktan Eğitim Sürecini İzleme Formu" başlıklı anket çalışması başlattı.
 
Çalışmada koronavirüs küresel salgını dolayısıyla Türkiye'de başlatılan uzaktan eğitim çalışmalarında engelli öğrencilerin yaşadığı sorunlar belirlenmeye çalışılıyor. 

» Haberin Devamı

Beraberce Derneği: Hayat Devam Ediyor, Zorlukları Dayanışma ile Aşacağız!

Güncelleme Tarihi 27.03.2020

Beraberce Derneği, koronavirüs hastalığı salgını nedeniyle evde kalmak durumunda kaldığımız bugünlerde çevrimiçi altyapı ve uzmanlıklarını sivil toplum örgütleriyle paylaşacak. 

"Hayat Devam Ediyor, Zorlukları Dayanışma ile Aşacağız" diyen Beraberce Derneği, "#EvdeKal günlerinde çevrimiçi öğrenme altyapı ve uzmanlığımızı sivil toplum örgütleriyle paylaşmaya hazırız" diyerek örgütlere seslendi.
 
Dernekle iletişime geçmek için akademi@beraberce.org.tr e-posta adresini kullanabilirsiniz.

» Haberin Devamı

Pi Gençlik Derneği "Gençlik Çalışanı Veritabanı"nı Hayata Geçiriyor

Güncelleme Tarihi 26.03.2020

İzmir’de faaliyet gösteren, gençlik hakları ve sorunları alanında çalışan Pi Gençlik Derneği, “Hak Temelli ve Kapsayıcı Gençlik Çalışmaları için Gençlik Organizasyonlarının Güçlendirilmesi” projesi kapsamında bir gençlik çalışanı veritabanı oluşturuyor.

Dernek, veri tabanında yer almak isteyen tüm gençlik çalışanlarının başvuru yapmasını bekliyor. 

» Haberin Devamı

Müşterek Proje 30 Mart'ta Online Buluşmaya Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 26.03.2020

Covid 19 salgınıyla birlikte çalışmalarını internet ortamına taşıyan sivil toplu örgütleri buluşmalarına online olarak devam ediyor. 

Mültecilerle çalışan STÖ'lerin insan kaynağı kapasitelerini, iletişim ve savunuculuk becerilerini güçlendirmek amacıyla Bir İZ tarafından yürütülen Müşterek Proje buluşmaları da salgınla mücadele kapsamında online yürütülecek. Müşterek Kafe ilk buluşmasını ise 30 Mart Pazartesi günü gerçekleştirecek. 

» Haberin Devamı

Engelli Bireyler için Geçim Kaynaklarına Erişim Yollarının Geliştirilmesi Projesi Başlıyor

Güncelleme Tarihi 26.03.2020
İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV), Relief International'la işbirliği içerisinde "Engelli Bireyler için Geçim Kaynaklarına Erişim Yollarının Geliştirilmesi" başlıklı projeyi hayata geçiriyor.
 
Projede,  İstanbul iş piyasası ile uyumlu özellikleri olan engelli bireylerin becerilerinin geliştirilmesi ve istihdam seçeneklerine erişimlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor. 

» Haberin Devamı

Maya Vakfı Finans Uzmanı Arıyor

Güncelleme Tarihi 26.03.2020
Maya Vakfı, İstanbul ofisinde görevlendirmek üzere finans uzmanı arıyor. Vakfın ilanına son başvuru tarihi 15 Nisan 2020. İlanla ilgilenler özgeçmişlerini ik@mayavakfi.org adresine iletebilirler. 

» Haberin Devamı

Gazeteciler Cemiyeti'nden Online Söyleşi: Kriz Yönetiminde Ne Yapabilirim?

Güncelleme Tarihi 26.03.2020

Gazeteciler Cemiyeti, Avrupa Birliği finansal desteğiyle yürüttüğü Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında,  02 Nisan 2020 Salı, 16:00-17:00 saatleri arasında “Kriz Yönetiminde Ne Yapabilirim? Kontrol Kaybıyla Baş Etme Yolları” başlıklı online söyleşi düzenlenecek. 

Söyleşide Uzman Psikolog Merve Otçeken, toplumsal kriz dönemlerinde ve içinde yaşadığımız korona günlerinde kontrol kaybıyla baş etmenin yöntemlerini aktaracak.

» Haberin Devamı

Gazeteciler Cemiyeti'nden Online Atölye: Veri Gazeteciliğine Giriş için Online Araçlar

Güncelleme Tarihi 19.03.2020
Gazeteciler Cemiyeti, Avrupa Birliği finansal desteğiyle yürüttüğü Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 28 Mart 2020 Cumartesi günü 14:00-15:30 saatleri arasında 'Veri Gazeteciliğine Giriş için Online Araçlar' online atölyesi düzenleyecek.  
 
Atölyeye STGM Dijital İşler Koordinatörü Özgür Mehmet Kütküt tarafından yürütecek.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.