TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Dayanışmanın Kadın Hali Derneği'nden Online "Cinsel Şiddet ve Saldırı İle Mücadele Eğitimi"

Güncelleme Tarihi 17.09.2020

Cinsiyet eşitsizliğine karşı kadınların sosyal, kültürel, psikolojik ve sosyo-ekonomik durumlarını araştırmak ve kadınları güçlendirmek üzerine Diyarbakır’da çalışan Dayanışmanın Kadın Hali Derneği, 26 Eylül Cumartesi ve 27 Eylül Pazar günü çevrim içi "Cinsel Şiddet ve Saldırı İle Mücadele Eğitimi" düzenleyecek.

» Haberin Devamı

Mülteciler Derneği Çalışma Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 16.09.2020
Savaş başta olmak üzere çeşitli sebeplerle ülkesinden ayrılmak zorunda kalan göçmenlerin sorunlarına çözüm üretmek amacıyla 2014 yılında kurulan Mülteciler ve Sığınmacılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği farklı pozisyonlarda ekip arkadaşı arıyor. Sosyal çalışmacı, psikolog ve klinik psikolog ilanları için detaylar şöyle;

» Haberin Devamı

TSGA Perşembe Buluşmaları İklim Krizi ve Sosyal Girişimcilik Başlığıyla Gerçekleştiriliyor

Güncelleme Tarihi 16.09.2020

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı yılın son Perşembe buluşmasını "İklim Krizi ve Sosyal Girişimler" başlığıyla 17 Eylül Perşembe günü, saat 16.00’da Zoom üzerinden gerçekleştirilecek.

25 Eylül Küresel İklim Günü’nden ilham alınarak kurgulanan etkinlikte “İklim krizine karşı sosyal girişimler, genç iklim aktivistlerinden neler öğrenebilir, nasıl ortaklıklar geliştirebilirler?” sorularının yanıtları aranacak.

» Haberin Devamı

MLSA’dan ‘Değişen Dünyada Gazetecilik’ Eğitimi

Güncelleme Tarihi 16.09.2020

MLSA, 1-4 Ekim tarihleri arasında Antalya’da ‘Değişen dünyada gazetecilik: Mesleki ilkelerle güncel gerçeklik arasında’ başlıklı bir eğitim düzenleyecek.

Friedrich Naumann Vakfı (FNF) desteğiyle gazeteciler Banu Tuna, Can Ertuna, Gökçer Tahincioğlu, Tuğrul Eryılmaz ve MLSA Eş Direktörü avukat Veysel Ok eğitmenliğinde üç günlük eğitim kampında Türkiye’de gazeteciliğin tarihi ve geleceği, savaş muhabirliği, yargısal tacizle mücadele gibi konular ele alınacak ve özel haber yazımı atölyeleri düzenlenecek.

Atölyeye son başvuru 22 Eylül 2020.

» Haberin Devamı

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği (CŞMD) Sosyal Çalışmacı Arıyor

Güncelleme Tarihi 15.09.2020

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği İstanbul'da bulunan ofislerinde görevlendirmek üzere sosyal çalışmacı arıyor. İlana son başvuru tarihi 18 Eylül 2020.

» Haberin Devamı

Doğa Koruma Merkezi Yönetici Pozisyonunda Çalışma Arkadaşı Arıyor

Güncelleme Tarihi 15.09.2020

Doğa Koruma Merkezi, doğa koruma, iklim değişikliği, sürdürülebilir kalkınma ve doğal kaynak yönetimi konularındaki çalışmaların koordinasyonunda görev alacak yönetici pozisyonunda bir çalışma arkadaşı arıyor.

» Haberin Devamı

Gazeteciler için Dijital Araçlar ve Kaynak Geliştirme Eğitimi Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 15.09.2020

Gazeteciler Cemiyeti, COVID-19 salgının oluşturduğu ihtiyaçlara cevaben ve gazetecilerin dijital ortamdaki kapasitelerini artırmaya ve finansal sürdürülebilirliklerine katkı sunmak için hayata geçirdiği “Gazeteciler için Dijital Araçlar ve Kaynak Geliştirme Uzaktan Eğitim Programı” kapsamında eğitim başvurularını almaya başladı.

Eğitime son başvuru tarihi 25 Eylül 2020 Cuma.

» Haberin Devamı

Genç Gazeteciler için Destek Aracı (GGDA) İkinci Dönem Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 15.09.2020

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği (AB) finansmanıyla yürüttüğü Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi Projesi (M4D) kapsamında oluşturulan Genç Gazeteciler için Destek Aracı (GGDA) ikinci dönem başvuruları 7 Eylül-7 Ekim 2020 tarihleri arasında alınıyor.

» Haberin Devamı

"Senin De Hakkın: Erişilebilir Turizm" İstanbul Toplantısı Katılımcılarını Bekliyor

Güncelleme Tarihi 10.09.2020
Fethiye Turizm Tanıtım Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı "Senin De Hakkın: Erişilebilir Turizm" projesi kapsamında  25-27 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştireceği toplantıya davet ediyor. Toplantıda engelli ve engelli olmayan 18-30 yaş arası toplam 30 katılımcının yer alması bekleniyor. 
 
Toplantıya katılım için son başvuru tarihi 17 Eylül 2020 Saat 23.59.
 
Üç gün sürecek olan toplantıya İstanbul dışından katılım sağlayacak katılımcıların ulaşım ve konaklama giderleri proje kapsamında karşılanacak.  Katılımcıların seçiminde; erişilebilir turizme yönelik ilgi, formda yer alan sorulara verilen cevaplar, bölgesel dağılım ve cinsiyet dengesi kriterleri göz önünde bulundurulacak. Seçilen katılımcılara e-posta ile bilgi verilecektir.

Başvuru formu için bağlantı: https://forms.gle/N7vwAGoRbzsrAnfD8

» Haberin Devamı

Açık Çağrı: Sivil Toplum Değişim Programı 2020

Güncelleme Tarihi 10.09.2020

Avrupa ve Türkiye’deki sivil toplum örgütleri için tasarlanan ve Avrupa ve Türkiye’den sivil toplum örgütleri için kapasite gelişimi sağlamayı amaçlayan program Sivil Toplum Değişim Programı 2020 yılı çağrısını duyurdu.

Programa son başvuru tarihi 5 Ekim 2020

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.