TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Roman Dialog Ağı'ndan Açıklama: Çeşme'de Romanlar Toplumun Daha da Dışına İtiliyor

Güncelleme Tarihi 25.06.2020
İzmir'in Çeşme ilçesinde 16 Haziran'da, Romanlara ait çadırların, belediye ekiplerince sökülmesinin ardından 22 STÖ'nün üye olduğu Roman Dialog Ağı bir açıklama yayınlayarak, "İlgili kamu kurumlarını ve belediyeleri, Çeşme'de yaşanan insanlık dramını gidermeye çağırıyoruz" dedi.

» Haberin Devamı

“İnsan Hakları İzleme Kaynak Merkezi” Web Sitesi Kullanıcı Anketine Katkı Bekliyor

Güncelleme Tarihi 25.06.2020
İnsan Hakları Ortak Platformu (İHOP) ve Etkiniz AB Programı tarafından hayata geçirilen İnsan Hakları İzleme Kaynak Merkezi, www.insanhaklariizleme.org web sitesinin geliştirilmesi  için bir anket çalışması başlattı. 
 
Web sitesinde aranan kaynaklar kolaylıkla bulunabiliyor mu, sitenin özellikleri işlevsel mi, siteyi daha kullanıcı dostu hale getirmek için neler yapılabilir konularında kullanıcıların görüşleri bekleniyor.
 
Ankete katılmak için lütfen tıklayın

» Haberin Devamı

Gençlik Çalışmaları Akademisi Odak Grup Görüşmelerine Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 25.06.2020

Toy Gençlik Derneği koordinasyonunda yürütülen Gençlik Çalışmaları Akademisi Projesi, Gençlik Çalışanlarının İhtiyaçları Araştırması için düzenleyeceği odak grup görüşmelerine gençlik çalışanlarının katkılarını bekliyor. Çevrimiçi yürütülecek olan odak grup toplantılarına  Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nde gençlik çalışmaları yürüten kurum/kuruluşların temsilcilerinin katılımı bekleniyor. 

Odak grup görüşmelerine katılmak için gerekli olan tanışma formu için lütfen tıklayınız.

» Haberin Devamı

Birleşmiş Milletler Gönüllüleri Türkiye Ofisi Web ve Sosyal Medya Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 25.06.2020
Birleşmiş Milletler Gönüllüleri Türkiye Ofisi, İstanbul'da bulunan ofislerinde görevlendirmek üzere İngilizce ve Rusça bilen genç gönüllüler arıyor.  
 
Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi’nin sosyal medya hesaplarından sorumlu olacak gönüllülerde aranan özellikler şöyle; 
  • Yaş aralığı: 18-29 Yaş
  • İletişim, pazarlama, gazetecilik, halkla ilişkiler bölümlerinde lisans derecesi ya da eşleniği
  • Web, sosyal medya yönetimi ve pazarlama  konularına ilgi duyma ya da 2 yıla kadar deneyim sahibi olma
  • İngilizce ve Rusça dillerine hakim olma

» Haberin Devamı

Kadınlar İçin İlk Küresel Dijital Festival: WOW Global 24

Güncelleme Tarihi 25.06.2020

Dünyada ilk kez kadınları ele alan küresel dijital festival olan WOW Global 24, Türkiye'ye ayrılan iki saatlik bir programla izleyicilerle buluşacak.  Türkiye’nin yanı sıra ABD’den Birleşik Krallık’a Avustralya’dan Hindistan’a uzanan birçok ülkeden konusunda uzman kadının katılımıyla hayat bulacak WOW Global 24, 27-28 Haziran tarihlerinde dijital olarak gerçekleştirilecek.

» Haberin Devamı

Etkiniz AB Programı COVID-19 Kapsamında Uluslararası Alanda Yayınlanan Belgeleri Türkçeleştirdi

Güncelleme Tarihi 25.06.2020

Etkiniz AB Programı, COVID-19 pandemi sürecinden etkilenen dezavantajlı gruplar hakkında uluslararası alanda yayınlanan çeşitli belgeleri Türkçe olarak ilgili kamuoyuyla paylaşmaya başladı. 

Kadın, göçmen, LGBTİ+, engelli hakları, salgın kapsamında alınan acil önlemler, barınma hakkı, insan hakları ve özgürlükler, sivil alan, veri güvenliği konularında çeşitli kurumlar tarafından hazırlanan belgelerin Türkçe çevirileri yüklenmeye devam edecek.

» Haberin Devamı

Uluslararası Basın Enstitüsü'nden Yeni Podcast Serisi: Özgür Sohbetler Türkiye

Güncelleme Tarihi 25.06.2020

Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) yeni bir podcast serisine başladı. “IPI Özgür Sohbetler: Türkiye” başlıklı podcast serisininde Türkiye’de basın ve ifade özgürlüğü, nitelikli gazeteciliğin geleceği üzerine çeşitli konular ele alınacak. Türkiye’nin güvenilir editör, gazeteci ve uzmanlarının konuk olacağı Özgür Sohbetler serisinde gazetecilik mesleğinin yüzleşmekte olduğu zorluklar uzmanların farklı bakış açılarıyla ele alınacak.  Yayınlar Türkçe ve İngilizce karışık yayınlanacak. 

» Haberin Devamı

Mavi Kalem Derneği İdari Koordinatör Arıyor

Güncelleme Tarihi 24.06.2020

İstanbul'da çalışma yürüten Mavi Kalem Derneği, Esenyurt ofisinde İdari Koordinatör olarak görevlendirmek üzere kadın ekip arkadaşı arıyor. 

» Haberin Devamı

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dayanışma Ağı ( AĞ-DA ) Kuruldu

Güncelleme Tarihi 23.06.2020

Ankara Dayanışma Akademisi (ADA) ile BİRARADA Bilim, Sanat, Eğitim, Araştırma ve Dayanışma Derneği’nin iş birliğinde oluşturulan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dayanışma Ağı” farklı şehirlerden 38 sivil toplum örgütü ve 53 akademisyenin katılımıyla kuruldu.  Avrupa Birliği tarafından desteklenen proje kapsamında kurulan AĞ-DA, toplumsal cinsiyet eşitliği alanında güç kaybeden akademi ile sivil toplum örgütleri arasındaki ilişkinin yeniden tesis edilmesine katkı sağlamak için çalışacak.

» Haberin Devamı

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği Editör Arıyor

Güncelleme Tarihi 23.06.2020
Gazetecilik ve ifade özgürlüğü alanlarında faaliyet gösteren Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği, haber yazma ve sivil toplum kurumlarında raporlama konularında deneyimi olan bir editör arıyor. Başvuruyla ilgilenen adayların özgeçmişlerini en geç 30 Haziran 2020 Salı günü saat 18:00’e kadar basvuru@mlsaturkey.com adresine gönderebilirler.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.