TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

YADA Vakfı’ndan “STK’lar için Sosyal Etki ve Savunuculuk Programı”

Güncelleme Tarihi 29.06.2020
Yaşama Dair Vakıf (YADA), NEET (ne eğitimde ne istihdamda) gençler konusunda çalışan/çalışmayı planlayan STK’ların proje ve çalışmalarını sosyal etki odaklı olarak yeniden gözden geçirmesi, savunuculuk stratejilerini kurgulaması/revize etmesine destek olmak amacıyla  atölye ve destek sürecinden oluşan bir danışmanlık programını hayata geçiriyor. 
 
Programa son başvuru tarihi 08 Temmuz 2020.

» Haberin Devamı

Suriye'nin ve Bölgenin Geleceğine Destek Başlıklı IV. Brüksel Konferansında STÖ'ler Mesajlarını İletecek

Güncelleme Tarihi 29.06.2020

Avrupa Birliği (AB) ve Birleşmiş Milletlerin (BM) "Suriye'nin ve Bölgenin Geleceğine Destek" başlığıyla ortaklaşa düzenlediği IV. Brüksel Konferansının son gününde sivil toplum örgütlerinin raportörleri konuyla ilgili mesajlarını iletmek üzere söz alacak. Bakanlar düzeyinde gerçekleşecek olan oturumda İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi Başkanı Metin Çoratabır da sivil toplum örgütlerinin raportörlerinden biri olarak konferansta yer alacak.

» Haberin Devamı

Doğruluk Payı Yeni Ekip Arkadaşları Arıyor

Güncelleme Tarihi 29.06.2020
Doğruluk Payı, İstanbul'da bulunan ofislerinde görevlendirmek üzere editör ve jr. grafik tasarımcı arıyor. İlanla ilgilenenler 4 Temmuz 2020'ye kadar özgeçmiş ve motivasyon mesajlarını kariyer@dogrulukpayi.com‘a gönderebilirler.

» Haberin Devamı

Genç Hayat Vakfı İzleme ve Değerlendirme Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 29.06.2020
Genç Hayat Vakfı, yürütmekte olduğu "Çocuk İşçiliğini Önleme Programı" kapsamında 16 ay boyunca tam zamanlı olarak İstanbul merkez ofisinde görevlendirmek üzere İzleme ve Değerlendirme Sorumlusu arıyor.
 
Başvuru için son tarih 5 Temmuz 2020. 

» Haberin Devamı

İzlemedeyiz Derneği Proje Koordinatörü Arıyor

Güncelleme Tarihi 29.06.2020

İzlemedeyiz Derneği, Veri Kaynağı projesi kapsamında görevlendirmek üzere Proje Koordinatörü arıyor. Veri üreten farklı kaynaklardan bu verileri bulacak ve derleyecek, internet sitesinde veri görselleştirmeleri yapacak, projenin tüm iletişimini üstlenecek ve yıl içinde farklı şehirlerde veri görselleştirme eğitimlerini yönetecek pozisyon için görev yeri İstanbul Beyoğlu. 

» Haberin Devamı

Mekanda Adalet Derneği beyond.istanbul’un Tüm Sayılarını Online Erişime Açtı

Güncelleme Tarihi 25.06.2020
Mekanda Adalet Derneği’nin basılı ve süreli yayını beyond.istanbul'un tüm sayıları online erişime açıldı.
 
Her sayıda farklı bir konuya odaklanarak toplumsal adalet ve mekân ilişkisinin farklı boyutlarını masaya yatıran ve şu ana kadar Sakatlık, Çocuk, Gıda, Kentsel Politik Ekoloji, Yaşlılık, Müşterekler, Mültecilik temalarında hazırlanan yayınlara ücretsiz olarak ulaşabiliyor. Yayınlara aynı zamanda sesli dergi olarak da erişilebiliyor. 

» Haberin Devamı

GoFor Çevrimiçi Serisi "Gençler İçin HIV Farkındalık Atölyesi”yle Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 25.06.2020

Gençlik Örgütleri Forumu (GoFor), gençlik örgütlenmelerini ilgilendiren çeşitli tematik konu başlıkları tartıştığı GOFOR Çevrimiçi serisinin dördüncüsünü 26 Haziran Perşembe günü 14.00- 16.30 saatleri arasında “Gençler İçin HIV Farkındalık Atölyesi” başlığında gerçekleştirecek.  

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği ve Pozitif Yaşam Derneği yürütücülüğünde gerçekleşecek ve üç oturumdan oluşan çevrim içi atölyede HIV ve AIDS’e dair temel bilgiler ve HIV’in yasal ve psikolojik boyutlarına dair bilgilendirme yapılacak. Atölye programına 18-25 yaş aralığındaki herkes başvurabilir.

» Haberin Devamı

ETKİNİZ AB Programı'ndan ‘Hukukçu Olmayanlar için Hukuki Belgeleri Anlama’ Online Eğitimi

Güncelleme Tarihi 25.06.2020
Etkiniz AB Programı, sivil toplum örgütü temsilcilerini “Hukukçu Olmayanlar için Hukuki Belgeleri Anlama” eğitimine davet ediyor. 1-3 Temmuz 2020 tarihleri arasında zoom platformu üzerinden düzenlenecek olan eğitime son başvuru 25 Haziran 2020, saat 23:59.
 
Teorik ve pratik çalışmalardan oluşan günde 3 saat süren, 3 günlük bir eğitim olarak tasarlanan Hukukçu Olmayanlar İçin Hukuki Belgeleri Anlama eğitimi  1-2-3 Temmuz 2020 tarihlerinde her gün saat 13:00-16:00 arasında gerçekleşecek. Katılımcılara hukuk ve modern hukuk sistemleri, hukukun kaynakları, yargı teşkilatı ve devlet teşkilatı başlıkları altında insan hakları izleme becerilerini geliştirme fırsatı sunulacak.

» Haberin Devamı

Genç Hayat Vakfı Proje Saha Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 25.06.2020

Genç Hayat Vakfı, yürütmekte olduğu "Çocuk İşçiliğini Önleme Programı" kapsamında İstanbul’daki ofislerinde Proje Saha Sorumlusu olarak tam zamanlı görevlendirmek üzere ekip arkadaşı arıyor. Başvuru için son tarih 5 Temmuz 2020

» Haberin Devamı

Küresel Okuryazarlık Ağı Tanıtım Toplantısına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 25.06.2020

Yuva Derneği, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Kyoto Club (İtalya) ortaklığı ile yürüttüğü Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı Projesi kapsamında kurulacak olan Küresel Okuryazarlık Ağı'nı tanıtmak üzere çevrimiçi bir konferansa davet ediyor. 1 Temmuz 2020 Çarşamba günü düzenlenecek olan webinar saat 14.00'te zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek. Webinara kayıt için son tarih 29 Haziran 2020, saat 20.00.

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.