TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Haberler

 
Türkiye'deki sivil toplum çalışmalarının görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla yayınladığımız haberlerde STGM'nin rolü, yalnızca duyurunun yaygınlaştırılmasına destek olmaktır. Duyuru, haber ve ilanlarla ilgili sorularınız için (eğer varsa) metindeki iletişim adreslerini kullanmanızı rica ederiz. 
 
Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haberleri ise bilgi@stgm.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

AFS Kültürlerarası Programları İçin Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 21.09.2020
Gençlere kültürlerarası bir deneyim suna ve aynı zamanda küresel yetkinlikler kazandıran AFS’nin kısa dönem ve okul yılı programları için başvurular başladı.  
 
Türk Kültür Vakfı tarafından yürütülen AFS Kültürlerarası Programları’ndan 2021-2022 döneminde yararlanmak isteyen lise öğrencileri, Türk Kültür Vakfı’nın websitesinden programlarla ilgili detaylı bilgi alarak 4 Kasım Çarşamba gününe kadar başvurularını gerçekleştirebilirler.

» Haberin Devamı

Proje Fabrikası Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 21.09.2020

Sivil Yaşam Derneği,  ulusal ve uluslararası projelerine yön veren ekibinin parçası olmak isteyenleri Proje Fabrikası programına davet ediyor. Programa son başvuru tarihi 22 Eylül 2020 saat 23.59.

2-4 Ekim tarihlerinde Proje Döngüsü Eğitim Kampı ile başlayacak olan program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için  bit.ly/projefabrikası adresini ziyaret edebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği Sorunlara Çözümler Buluşması’na Davet Ediyor

Güncelleme Tarihi 21.09.2020
Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları özelinde yapılan ilham verici çalışmaları ve iyi uygulama örneklerini dinlemek, karşılıklı fikir ve deneyim paylaşımında bulunmak amacıyla düzenlenen Sorunlara Çözümler Buluşması, 29 Eylül Salı günü 18.00’da düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Yaren Kooperatif'ten "Çocuklarla Çevrimiçi Kültürel Miras ve Çağdaş Sanat Atölyeleri”

Güncelleme Tarihi 21.09.2020
Yaren Kooperatif, çocukların salgın dönemini evlerinde kültür ve sanatla eğlenip öğrenerek geçirmesi için 3 Ekim-22 Kasım 2020 tarihleri arasında 9-13 yaş aralığındaki çocuklara yönelik olarak “Çocuklarla Çevrimiçi Kültürel Miras ve Çağdaş Sanat Atölyeleri” düzenleyecek. 
 

» Haberin Devamı

Yeni Diyalog, Müzakere ve İşbirliği Modellerini Konuşmak için Meydan'a Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 21.09.2020

YADA Vakfı, sivil toplum kuruluşları arasında yeni bir diyalog ve müzakere modelini hayata geçirmek üzere düzenlediği, Meydan buluşmaları serisine çevrim içi olarak devam ediyor. 

28 Eylül 2020’de diyaloğun ve sivil toplumun krizlerle aldığı yeni şeklini, öğrendiklerini ve öğrenmesi gerekenleri konuşmak üzere kurulacak Meydan 14.30-18:00 saatleri arasında kurulacak.  İlk kez çevrim içi kurulacak bu kez Meydan’da herkesin meselesi haline gelen dönüşüm konuşulmak üzere bir araya gelinecek. 

» Haberin Devamı

Online Buluşma: Batı Balkanlar ve Türkiye için Sivil Toplum Örgütlerinin Irkçılık ve Ayrımcılıkla Mücadeledeki Rolü: "Black Lives Matter” Hareketinden Öğrenilen Dersler

Güncelleme Tarihi 17.09.2020
Avrupa Birliği TACSO 3 Projesi İnsandan İnsana (People to People) programı kapsamında "Batı Balkanlar ve Türkiye için Sivil Toplum Örgütlerinin Irkçılık ve Ayrımcılıkla Mücadeledeki Rolü: "Black Lives Matter” Hareketinden Öğrenilen Dersler" başlığıyla 24 Eylül 2020 Perşembe günü online bir buluşma düzenleyecek. 
 
Etkinlikte siyah karşıtı ırkçılık, hoşgörüsüzlük, ayrımcılık ve polis şiddeti meselesi gündeme getirilecek ve toplumlarda bu meselelerin ele alınmasında sivil toplumun rolünün önemi üzerine konuşulacak. 
 
Etkinliğe kayıt için son başvuru tarihi 21 Eylül 2020 Pazartesi saat 17.00.

» Haberin Devamı

Webinar: Küresel Kömür Mücadelesinden Hikayeler

Güncelleme Tarihi 17.09.2020
Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği 18 Eylül Cuma 19.00-20.00 saatleri arasında 'Küresel Kömür Mücadelesinden Hikayeler' başlığı ile bir webinar düzenleyecek. 

Webinarda adil dönüşüm çalışmaları ve Afrika'da kömür karşıtı kampanyacılığın tecrübesi konuşulacak. 
 

» Haberin Devamı

CİSST Mali ve İdari İşler Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.09.2020

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST) tam zamanlı olarak görevlendirmek üzere mali ve idari işler sorumlusu arıyor.

İlanla ilgilenen adaylar özgeçmiş ve niyet mektuplarını, önceki iş deneyimlerinde birlikte çalışmış oldukları iki koordinatörün/süpervizörün/yöneticinin referans bilgileriyle birlikte 30 Eylül 2020 Çarşamba saat 18.00’e kadar konu kısmına “Mali ve İdari İşler Sorumlusu” yazılarak info@cisst.org.tr adresine gönderebilirler.

» Haberin Devamı

18. Uluslararası Gençlik Konferansı İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 17.09.2020
Bu yıl 18'ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Gençlik Konferansı (International Youth Conference) "Güneydoğu Avrupa Ülkeleri için Gelecek için Avrupa Değerleri" temasıyla 5-10 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek. 
 
16 ülkeden 80 genci bölgenin ​​geleceği için birlikte çalışmak üzere bir araya getirecek olan konferansa katılmak isteyenler 15 Ekim 2020 tarihine kadar buraya tıklayarak başvuru formunu doldurabilirler.

» Haberin Devamı

BM Gönüllüleri Program Sorumlusu Arıyor

Güncelleme Tarihi 17.09.2020
Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UN Volunteers) UNDP Suriye Cross Border ekibinde görevlendirilmek üzere “Program Sorumlusu” arıyor. İlanla ilgilenen adayların başvurularını https://www.unv.org/calls/TURR000445-7750  adresinde yer alan bağlantıları takip ederek yapması gerekmektedir. 
 
İlana son başvuru tarihi: 22 Eylül 2020, Salı

» Haberin Devamı

Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.